Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Visszatérő álmom, hogy lifteze...

Visszatérő álmom, hogy liftezek. Mit jelent?

Figyelt kérdés

Fölfelé vagy lefelé, de szinte minden esetben túlmegy a pályán (10 emeletes háznál felmegy a 14re stb.) Néha megtudom állítani, néha nem. Volt, hogy kizuhantam belőle, volt, hogy mások zuhantak ki, de legtöbbször a lift zuhan le.

Mostanában ha előjön, akkor az álmomban már tudom mi fog történni, és már mondom magamban, na akkor mehetünk ismét fel a francba.)


2010. jún. 11. 20:41
 1/6 anonim válasza:
Ez érdekes...:S
2010. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

„Liftben vagyok, amely letér a pályájáról…”

A lift a zárt belső énünk, amelyből így vagy úgy minduntalan kilépünk a „nyilvánosság” elé. A lift és az emelet közti elcsúszás gyerekálomban még természetes: az értelmi fejlődés, az ösztönélet és a felnőttek elvárásai közti ingadozást jelenti. A ház tetején túlhaladó lift a valóságtól való elrugaszkodásra, irreális „felülemelkedésre”, hárításra utal. Oldalirányú eltérés egysíkúságot vagy a megszokotthoz való ragaszkodást jelenthet.



"Zuhanok."

Gyerekálmokban a biztonság elvesztésétől való félelmet, szorongást jelenti.Kamasz- és fiatal felnőtt korban nemcsak lét-szorongásra utalhat, hanem attól való félelemre, hogy a kitűzött célt nem tudjuk elérni, mert túl magasan van a mérce.Felnőttkori visszatérő álomként a felépített létformánk összeomlásától való félelemre utal, mintha nem hinnénk el igazán, hogy jogosan és megérdemelten jutottunk olyan magasra, ahol vagyunk. Jelezheti azt a bűntudatot, amit szüleink lenézése miatt érzünk. (Pl. első generációs "értelmiségieknél".)


Forrás: Zágon Judit álomfejtő

[link]

2010. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Jajj kedves kérdező ezen jót nevettem : "már mondom magamban na akkor mehetünk ismét fel a francba"

Hát ez nagy volt:D

Akkorát szakadtam rajta.xD

2010. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez más álomban is előfordul. Épp készülök megfulladni vagy szörnyethalni 1000 méter zuhanás után, és nem pánikolok, mert tisztában vagyok vele, hogy úgyis csak álom.
2010. jún. 11. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, tudom, régi a kérdés, de vannak még ezek az álmaid?

Mert nekem is évek óta rendszeresen visszatér, és ugyanígy történnek a dolgok, ahogy leírtad...

2012. márc. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, utóbbi időben nem volt liftes álmom, mert a világ legszebb nője lett a barátnőm!
2012. jún. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!