Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nemrégiben nagyon furcsa...

Nemrégiben nagyon furcsa álmot láttam, és nem tudom hova tenni a dolgot, de abban biztos vagyok, hogy különös jelentősége lehet. Mi lehet ez? Ti hogyan értelmeznétek?

Figyelt kérdés

Általában teljesen "normális", hétköznapi, munkával, családdal, barátokkal, szexszel kapcsolatos álmaim vannak, ez az álom viszont teljesen más volt.


Maga az álom:


Egy Tudor stílusú, ódon kastélyban sétáltam. Még nem jártam ebben az épületben, mégis deja vu érzésem volt, és ismerősen, céltudatosan mozogtam a kastély falai között. Egy sötét falépcső vezetett felfelé. A lépcsőnek két fordulója volt. A lépcsőn felérve áthaladtam egy kőboltív alatt, és egy hosszú, világos, napfényes folyosóhoz vezetett az utam. Óriási ablakok voltak a folyosó jobb oldalán. Lassan végigmentem a folyosón, és közben kinéztem az egyik ablakon. Késő tavaszias, napsütéses idő volt odakint. Vetettem egy pillantást a kastély udvarára. Gyönyörű, rendezett, gondosan nyírt smaragzöld gyep, középen szökőkút, a szökúkút körül rózsabokrok. A folyosó végéhez érve egy sötét, impozáns faajtóhoz érkeztem. Habozás nélkül kinyitottam és besétáltam rajta. Ez az ajtó egy különös terembe vezetett. Teljesen eltért a helyiség stílusa. Vastag, durva köfalak mindenütt, és néhány helyen ólomüveg ablakok. Egyfajta eklektikus kápolnára emlékeztetett. A teremben voltak tipikus sötét, fából faragott templomi padsorok is, melyeken mindenütt emberek ültek. Jöttömre senki sem figyelt fel, senki sem köszönt, még csak felém sem néztek. Ezek mindenféle életkorú, bőrszínű, származású és anyagi helyzetű emberek voltak. Sehol egy ismerős arc, mindannyian vadidegenek voltak számomra. Ezek az alakok egy szóra, egy szempillantásra sem méltattak. Körülnéztem a teremben. Elszórtam ugyan akadt egy-két üres ülőhely, de nem volt kedvem leülni. Az oltártól a legmesszebb, egészen hátul a durva, szürkés kőfalnak támaszkodtam, s közben alaposabban szemügyre vettem az ólomüvegablakokat. Sajnos csak az egyik ablakra emlékszem pontosan. Egy középkori stílusú, közepesen hosszú-, sötéthajú állt lovagi páncélban. Sisakot nem viselt. Jobb kezében egy serleget tartott az ég felé, bal kezével pedig egy hosszú, hegyes kardot szegezett a talajnak. A lovag mellett, jobb-, és baloldalt egy-egy datolyapálma állt. Ugyanolyan stílusban voltak az álombéli ablakon ábrázolva, mint a 10 shékeles érmén. Hirtelen, hangos zajjal kicsapódott az ajtó. Mindenki az a zaj forrásának irányába nézett, többek között én is. Egy idős, markáns arcvonásokkal rendelkező pap lépett be a terembe. A haja ősz volt, de az arca nem volt túlzottan ráncos. Nem viselt díszes öltözéket. Sima fekete nadrágban, fekete cipőben, fekete rövidujjú ingben volt, nyakán pedig a tipikus fehér papi gallér. A padsorok között céltudatos, határozott léptekkel haladt előre az oltárhoz, és elkezdett celebrálni egy szent misét. Illetve fogalmam sincs, mert egyáltalán nem hallottam beszélni. Csak azt láttam, ahogy mozog a szája, időnként pedig hevesen gesztikulált. A tömeg viszont időnként felállt, leült, térdelt, ahogyan azt szent miséken szokás. Az egész mise olyan volt számomra, mint amikor a televízió távirányítóján megnyomja az ember a mute-gombot, teljesen néma volt az egész. Egy idő után nagyon frusztrálni kezdett a dolog, hogy csak én nem hallom a teremben a papot. Kínomban elkezdtem megint a lovagot bámulni az ólomüveg ablakon. Ekkor hirtelen hangos csattanással megint kivágódott az ajtó, és lassan, két rendezett sorba rendezve, komótosan besétált rajta 12 lovag. Középkori páncélban voltak mindannyian, mindegyik kezében hosszú, hegyes kard. Mindegyiknek volt címer a páncél mellkas részén, és mindegyik lovag címere eltért. Mint ahogyan a külsejük is. Volt köztük idős, fiatal, ősz hajú, bajszos, szakállas, kopasz, sőt még nő is. Egyébként a lovagok sem tűntek ismerősnek. Több szempontból is különösek voltak ezek a lovagok. Egyikük sem viselt sisakot, helyette nyitott koronájuk volt, olyasmi, mint Károly Róbertnek az egykori kétszáz forintos bankjegyen. A lovagoknak nem volt rendes szemük, hanem csak a rés volt, és erőteljes, aranysárgás fény áradt a fejükből. Az emberek értetlenkedve, egyesek riadtan nézték őket. Hirtelen besötétült az ég, az ólomüveg ablakokon már nem szűrődött be napfény. Hallani lehetett, ahogy odakint süvít a szél, és dörög az ég. A lovagok mind a tizenketten körbeállták a papot és ránéztek. A pap hirtelen kigyulladt, és másodpercek alatt szénné égett. A tömeg sikoltozni, pánikolni kezdett, sokan felálltak és kimenekültek a teremből. Én viszont valamiért teljesen nyugodt maradtam, és a falnak támaszkodva néztem az eseményeket. A mellettem lévő ólomüvegablak kitörött, és a szél erőteljesen süvíteni kezdett befelé, majd megfordult a szél iránya, és felkapta a pap hamvait, majd kivitte a teremből az ablakon keresztül a pap szétporladt földi maradványait. A lovagok körül apró villámokként valamiféle aura, vagy energiamező kezdett cikázni. Ugyanolyan aranysárgás színű volt ez az aura, mint a lovagok szeméből áradó fény. A lovagok elkezdtek össze-vissza, komótosan mászkálni a padsorok között. Sok ember a paphoz hasonlóan rövid időn belül elporladt. Fiatalok, idősek, férfiak, nők, tök random emberek. A leghátsó padsorban ült egy férfi, aki hátrafordult hozzám, és ijedten csak annyit suttogott nekem, hogy akármi is történjék, semmiképpen ne nézzek a lovagok szemébe. Az egyik lovag lassan, kimérten elkezdett felém sétálni. Én továbbra is a falnak támaszkodtam lazán. Továbbra sem éreztem félelmet. Aztán a szemébe néztem, de nem történt semmi. Nagyon sokáig néztünk farkasszemet egymással, de nem porladtam el. Melegséget, földöntúli nyugalmat éreztem. Amikor már kezdett kissé melegem lenni, elkaptam a tekintetemet. Ekkor volt egy hatalmas, fehér villanás. Ekkor felébredtem.


Bocsánat, ha egy kicsit hosszú volt, de úgy érzem, minden egyes részlet fontos lehet, és jelentőséggel, jelentéssel bír.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2018. máj. 27. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Úgy, hogy bárcsak soha ne ismerted volna meg ezt az oldalt.
2018. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, mit akartál ezzel mondani, pontosan mi a problémád, a válaszod viszont teljesen irreleváns és haszontalan, szóval repült a piros kéz. Bocsi.
2018. máj. 27. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ez elég érdekes, de jó részletes is. :D Ha nagyon bele akarunk gondolni a dolgokba, akkor 12 csillagjegy van. Mivel a keresztény vallás nem éppen csipázza az ezotériát (Nem mindegyik réteg, de alapvetően nem szeretik.), ezért egyfajta megtorlásnak látszik ez nekem. Már, ha nagyon ki szeretnénk definiálni, de ez túl irreális álom, szóval le kell egyszerűsíteni az egészet, ahhoz, hogy jelentőséget adjunk neki. Aki hisz a "megálmodjuk a jövőt" dolgokban, annak bele kell látnia ezekbe, ugyanis nem valóságos, hogy egy fénylőszemű alak tűnik fel. Ilyen nem igen történhet. Az viszont igen, hogy egy ilyen csoport mondjuk felgyújt egy templomot. De ez csak elmélet. :)
2018. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
53%

Nem tudom, vallásos vagy-e, de lehet, hogy ez az álom gyökere. A nem-egyértelműen adott valláshoz rendelhető kápolna, a kehely és a kard szimbolikája... a lovagokról nekem a 12 apostol ugrott be. Talán valamiféle hamis prófétát pusztítottak el, és a híveiket. Talán azért nem hallottad a papot, mert nem voltál fogékony a szavaira. Ha így nézzük, akkor ez egyfajta apokalipszis-álom.

Mindez persze lehet metaforikus is, tehát nem vallási értelmű. Mindenesetre az nem lehet véletlen, hogy ennyire egységes a szimbolikája.

Jól tetted, hogy leírtad részletesen, pár furcsa és aprólékosan kidolgozott álmommal én is így tettem. :-)

2018. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
53%

A kehely és a kard jelképezheti a nőt és a férfit is.

Ugyanakkor a kehely keresztény szimbólum, a kard pedig az iszlámban jellemző.

Elvileg Dávid pajzsának két háromszöge is a befogadó kehely és a behatoló kard az egyik értelmezés szerint.


Fú, de gazdag szimbólumpárt találtál! :-)

2018. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Túl hosszasan egybefüggő és részletes álom, csak kitaláció.
2018. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez kitaláció-e, de nekem is szoktak ilyen extrém részletes és összefüggő álmaim lenni. Évente egyszer-kétszer.
2018. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
61%
Én előző életbeli emlékképnek mondanám ezt az álmot.
2018. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha van is jelentése, ez egy szimbolikus álom lehet.Minden esetre köszi hogy megosztottad, nagyon érdekes, különleges álom! Ilyen álmokat jó olvasni!
2018. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 OneTheLays válasza:
53%
Én nem tudom, de nagyon szépen fogalmaztál :D
2018. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!