Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Létezik olyan hogy alvás...

Létezik olyan hogy alvás álmok nélkül?

Figyelt kérdés
Én ahányszor alszok mindig álmodok és ezek az álmok valóságosak.Van olyan is hogy hajnalban felébredek majd kezdődik a következő álom.Egy nap több álmom is szokott lenni.Olyanról viszont nem tudok hogy lett volna olyan hogy egy nap nem álmodtam volna semmit.Egyátalán létezik olyan aki csak alszik de nem álmodik?Szerintem nem..

#alvás #álom #álomvilág #több álom egyszerre
2018. okt. 24. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is gyakran álmodok de van amikor egyàltalán nem.

Őszibtén szólva így pihentetőbb az alvás.

2018. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Lehet csak nem emlékszel rá.

Velem volt olyan is hogy csak később jutott eszembe.

2018. okt. 24. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Ez hülyeség, minden éjszaka amikor alszunk álmodunk is, akár háromszor-ötszöt.


Nem mindig emlékszünk rájuk, de attól még álmodtunk.

2018. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen, a nem-REM típusú alvás során nem álmodunk. A REM alvás 3-5 ciklusban fordul elő egy normális éjszakai alvás során, és ezek közül mindig csak legfeljebb az utolsóra emlékszünk.


Érdekesebb kérdés lenne, hogy létezik-e valódi álom, alvás nélkül.

2018. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Három legelkülöníthetőbb tudatállapotok amelyeket folyamatosan tapasztalunk egész életünkben, az ébrenlét, az álmodás és a mélyalvás. Többnyire amikor elalszol, ébrenlétből egyből a mélyalvás állapotába csúszol, később amikor a figyelem ismét mocorogni kezd, összeállnak a felhalmozott tudattartalmakból az álomképek...
2018. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nemigazán.Akkor úgy tom, egy másik létsíkon vagyunk. Ahol ráadásul nem is feltétlenül van egyébként idő--ezt érdekesség-képpen. Meg az idő az egyébként is csak azért van,meert mérni a karjuk a változásokat, ezeket a ciklikusságokat amiket megfigyletünk; hogy tudjuk pl mikor kell találkozni.
2018. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*De mondjuk olyan lehet mondjuk h nem emlékszel rá, mert túl rossz volt, vagy túl jó, vagy nem volt benne üzenet a felsőbb énedtől, hanem pl úgyis csdak egy fárasztó katyvasz lett volna,amin fölösleges lenne agyali; fölösleges lenne, hogy az azon való agyalás elvigye a napod.
2018. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én életem egy korábbi periódusában pl 10 évig nem álmodtam soha semmit. Igaz, hogy ezt egy átlagember képtelen felfogni, ha minden nap álmodik
2018. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden normális ember álmodik, de nem az egész alvás alatt.
2018. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni több álmom, amikor beteg vagyok, és sokat alszok. Tehát akkor többször is visszaalszok, és az álmaim nem függenek össze.


Amikor az ember nem emlékszik az álmára, vagyis "nem álmodik semmit" - akkor nincs gondolat, ami az agyát foglalná.

2019. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!