Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ha Jézussal /...

Mit jelent ha Jézussal / Istennel álmodok?

Figyelt kérdés

A tegnap este az álmom 2 részre szakadt. Egy eszméletesen jóra amilyent még soha nem álmodtam és egy nagyon rosszra ami eléggé megijeszt még most is

A jó része: megkaptam a nagy Ő-t, hosszú haja van, énekel, kedves, és tényleng PONT mindenben olyan mint az ideálom. Eszmélet furcsánn éreztem magam mert egy érzés fogott el. Voltak előtte barátaim de ez más szerelem volt.

Rossz része:

Isten/Jézus (nem tudom megmondani melyik) feldühödött de nagyon nagyon. És csak én tudtam megnyugtatni ezért elkellett menjek egy templomba amire nem emlékszem tisztán és ott rengeteg csapda volt. És sokat szenvedtem. Végül túl éltem és a haragja elmúlt.


Sajnos magával Istennel / Jézussal nem emlékszem hogy találkoztam volna, de az róluk álmodtam.

+ba megemlítenémhogy a családom vallásos hisz Istenben én jómagam Református vagyok.sajnos sokszor mondom ha felidegesedek hogy Istenem. Lehet ez az oka? Kérlek írjátok meg mit jelenthet ez a 2 részre bontódó álom?



2018. dec. 29. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Próféta vagy! Írd le az álmaidat és 1000 év múlva imádni fognak!
2018. dec. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Haha nagyon vicces valaki :(. De tényleng semmi ötlet?
2018. dec. 29. 09:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is próféta vagy.
2018. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Református lelkész vagyok.


Szerintem benned erősen dolgozik valamiért a megfelelési vágy, az, hogy elfogadjanak, szeressenek, de úgy érzed, ezért nagyon sokat kell(ene) adni, és nem tudod, hogyan tedd ezt meg.


Isten a valóságban sosem állítana csapdákat neked. Ha anélkül mondogatod a nevét, hogy konkrétan Róla beszélnél vagy imádkoznál, az tényleg nem jó, a harmadik parancsolat is erről szól ("Ne mondd ki hiába Istenednek, az Úrnak nevét...") Képzeld el, hogy valaki mondogatja a nevedet, te meg felkapod rá a fejedet, hogy igen? mire az illető: ja semmi, nem neked mondtam. :) - a tanítványaimnak szoktam ezt a példát felhozni, mikor feleslegesen "istenemeznek".


Az álmokról azt kell tudni, hogy

1. vannak a szükségálmok, amik azért vannak, mert kényelmetlenül érzed magad éjjel, meleged van, fázol, betegség bujkál benned, pisilni kell - ilyenkor vannak rossz álmaink, rémálmaink, az elme sürgeti a testet, hogy változtasson helyzetén.


2. vannak a napi eseményeket feldolgozó álmok, amik helyre rakják az agyadban, amiket aznap megtapasztaltál. S persze vannak jelképek, amik befolynak az álmodba, pl. a csapdák jelenthetik, hogy valaminek nem találod a megoldását az életedben, és ez szorongást okoz benned.


3. A Biblia több helyen ír arról, hogy vannak Istentől való álmok, főleg amikor még a régi időkben nem volt Szentírás, az emberek így kaphattak üzenetet az Úrtól, vagy angyalokon keresztül. De ha Isten konkrétan álmodban üzenne neked, azt annyira pontosan tudnád, hogy eszedbe nem jutna a gyakorin kérdezni róla, hogy mi ez.


Szóval nyugodj meg, ha gondolod, beszélj erről a családodban, imádkozz. Nyugodtan kérdezd meg Istent, mit vár tőled, milyen utat mutatna neked.

Ne félj, Ő gátol téged a legkevésbé, és nagyon is azt akarja, hogy boldog legyél! :)

2018. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Közel állsz Istenhez :)
2018. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is: az álomfejtést a pszichológia irányából kell megközelíteni. Én arra gondolok, hogy szeretnéd megtalálni a szerelmet, de közben valamiért bűntudatod is van emiatt.
2018. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer álmodtam Istenről.

Nekem csodás és felejthetetlen élmény volt.

A te álmodban Isten csak kivetülése az érzéseidnek, félelmeidnek.

2018. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Volt egy-egy ami különösen segített vagy igaz volt
2019. jan. 9. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!