Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meghalunk miképpen fogunk...

Ha meghalunk miképpen fogunk kommunikálni Istennel vagy Jézussal? PL ha rendes nyelven beszélnénk, egy magyar ember, akkor azt megérti az Isten?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv csak az elmetartalmak, gondolatok eszköze.
2017. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

A Logosz (görög szó) = Szó word das Wort

A Logoszból erednek a nyelvek. És minden.

Magyarra Igével fordítjuk:

Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Jn, 1,1

2017. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Kicsit kusza a kérdés, de lehet, hogy Én nem értem rosszul, csak sejtésem van.

Ha meghalunk akkor nincs tovább, tehát semmit nem teszünk, ami azt jelenti, hogy nem tudunk beszélni sem.


Viszont a feltámadás alkalmával ahogy most is, ha maradnak a nyelvek, ugyan úgy megért majd ahogy most is.

Ő zavarta össze a nyelveket, neki nem probléma, ahogy az sem, hogy vissza állítja azt a nyelvet amit Ádámék beszéltek.

2017. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Isten minden nyelvet ért. Azt is megérti, ha itt a Földön imádkozol, miért ne értené az imádat a halálod után?
2017. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Jézus anyanyelve az arám volt, érdemes még idejében, földi életed során megtanulni ezt a nyelvet, hogy biztosísd a megfelelő kommunikációt.
2017. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

Ezt tanítja a Biblia erről:


"Mert az élõk tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett."(Préd 9:7)


Isten hagyja nyugodtan pihenni a holtakat,s nem zavarja őket semmiféle beszélgetéssel.

2017. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6 Hát, akkor nem tudom, hogy az adventistáknak és a JT-hívőknek mitől lenne az örömhír örömhír. De tényleg, komolyan.


Minden kis apró, semmitérő, pitiáner dologban végeláthatlan vitákat hajlandóak vívni, de Isten "hagyja békén őket".

2017. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

7.Hsz!


Az a te dolgod,hogy Isten szavában,a Bibliában hiszel,vagy az egyiptomi,görög mitológiában.

2017. szept. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván,a"halál alvásából"van felébredés,de az ébresztőt a Biblia így írja le:


"Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk."(1 Kor 15:52)

2017. szept. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#7 #8


Maradjunk annyiban, hogy, amit te Isten szavának mondasz, az a te - és felekezeted - kifacsart értelmezése, a görög mitológiának pedig az ég világon semmi köze nincsen a lélek szellemiségéhez.


“Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára megáll a por fölött, s ha ez a bőröm lefoszlik is, testemben látom meg az Istent. Saját magam látom meg őt, tulajdon szemeim látják meg, nem más, bár veséim is megemésztetnek.” (Jób 19,25-27)

2017. szept. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!