Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valakinek a Sátánnal vagy...

Tél kérdése:

Van valakinek a Sátánnal vagy az"ördöggel" való találkozása? Istennel, Jézussal meg az egyéb szentekkel már hallottam sokat. Én nem ítélem el a Sátánnal való dolgokat, de erről nem hallani4

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, legalább annyi ember hajlamos arra, hogy Szűz Máriával, Jézussal, stb. találkozzon, mint ahány a Sátánnal. Sőt, a Sátán még beszél is hozzá, különféle bűnökre csábítja. De ugyanennyi ember lát UFO-kat, kis zöld emberkéket, repülő csészealjakat, vámpírokat, yetiket és bármi mást. Ha Szűz Máriát látsz és Jézust, akkor az egyesek szerint szép, üdvös és egészséges dolog. Ha kis zöld UFO. akkor meg - egyesek szerint - hülye vagy. Hát ez így elég igazságtalan. Nem?
2012. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy sokaknak van ha hallucinálnak. Na mindegy is ez. Nincsen Isten és Sátán. Ennyi. Volt egy ismerősöm aki önmagát sátánistának nevezte és mielőtt megismrtm volna engem is érdekelt a stánizmus őt mesélt pár dolgot. De azok inkább röhejesek voltak. PL: Kajázott őpatásságával vagy csókolgatta a lábát. A volt haver iránti tiszteletből nem mondtam neki, hogy bolond de szerintem az vagy csak kitalálta. Egy dolog tény amennyire én megismertem a sátánizmust és néhány hithű sátánistát is meg kell, hogy mondjam nem undorító vallás az. Nem az értelmetlen gyilkolásról szól vagy a folyamatos ember és állat álodzásról. És most nem az ateista Laveyra gondolok. Hanem azokra akik mind Istent meg a Sátánra úgy tekintenek mint valóban létező "személyekre".
2012. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Viszont akik a Sátán imádják Bibliai értelmben, azért teszik, mert a "szakállas bácsi" nem tetszik nekik és úgy gondolják a sátán az áldozat.
2012. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
egyik ismerősöm hitgyülis,és azt mondta látta az ördögöt....biciklin....
2012. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kisertet ***** válasza:
65%
gyerekkoromat intenziven toltottem es becsuszott par klinikai halal de szart se lattam se feherfenyt semmit
2012. ápr. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

A Sátán legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette, hogy nem létezik. Idézet az Ördög ügyvédje c. filmből.


A Sátán nem jelenik meg patákkal, szarvakkal, mert minek?


Leéled langyos tevékenységeiddel az életed, és ez már bőven elég, hogy elkárhozz. Ilyen egyszerű, fiacskám.

2012. ápr. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

"A világon nincs jó és rossz, gondolkodás teszi azzá."

Én egyszer álmomban láttam a sátánt, vagy legalábbis összerakott valamit az agyam (kétlábonjáró, állatias izomzat, fekete-vérvörös szín a domináns páros, jó nagy dög volt, de a 210-es ajtón befért, szarva is volt, szóval olyan gagyihorroros), elküldtem a csába, és elment:)

Nem hiszem, hogy létező lényként kellene Istent és Ördögöt kezelni: jó és rossz. Ennyi. Gondolkodj.

2012. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egyszer olyan élethelyzetem, ahol szerintem összetalálkoztunk. Mármint nem a főgonosszal, hanem egy démonjával. Egy este történt, ezért reggel azt hittem, csak álmodtam az egészet. Ahol aludtam, onnan kimentem a konyhába, ami egy ebédlő volt. Már ott volt az, aki szintén abban a szobában aludt. Mondta mennyire rossz éjszakája volt. Lépésről-lépésre, a legkisebb részletekig ugyanúgy emlékezett mindenre, ahogyan én. Egy papírra le is rajzoltuk az alakot, amit láttunk.

Amikor bejött a szomszéd szobában aludt fiú, megdermedt és csak nézte a papírt. Az éjszaka folyamán ő is látta.


Miközben ezt leírtam, négyszer rázott ki a hideg. Azokban a hetekben éltem át életem legmélyebb időszakát. Egyszerűen nem olyan élmények ezek, amiről az érintettek szívesen írnak, ezért nem olvashatsz róla sokat.

Másik probléma, hogy mindhárman elég racionális emberek vagyunk és nem tudjuk a mai napig elfogadni, hogy tényleg megtörténhetett.

2012. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Álmomban éreztem és beszélt hozzám olyan nyelven amilyet még soha nem hallottam.De sajnos több álmom is volt vele:A testvéremet mindenáron el akarta vinni.Árnyékként láttam de borzalmas érzés volt érezni a jelenlétét.Feldobott a plafonra és azt hittem kitépi a lelkemet.Még beszéltem is álmomban ,pedig jól tudjuk az álmainkat nem lehet irányítani ,de én üvöltöttem az Imádságot.És akkor megszólalt egy tekintélyes hang hogy :nem teheted meg !Ez valószínű Isten hangja volt mert felébredtem.Úgy sírtam mint egy kisgyerek.És ez nem vicc ez tényleg megtörtént velem.


Az ördöggel nem jó játszani!

2012. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb ugy harminc egynéhány éve egy téli napon elmentünk szánkózni én a kisöcsém meg egy barátom. 11 éves lehette,a hely ahól szánkózni szoktunk kb 3 km lehetett az otthontól,a temető mellett. Annyira belemerültünk a szánkózás élményébe,hogy megfeledkeztünk az óráról mivel tél volt ugy 16 h után már sötétedik. Összekaptuk magunkat és irány hazafele. Kb féluton járhattunk a temető meg az első ház a faluig és már elég szürkület volt amikor megjelent egy alak az uton elöttünk közeledve felénk. Egyszer azt hittük,hogy biztosan valameikünk apja és keres minket,de ahogy közeledtünk egymáshoz egy elég furcsa idegen bontakozott ki elöttünk. Egy nagyon magas ember volt fekete hosszú térden alol érő kabát volt rajta,fekete kalap ami a szemébe volt huzva hosszú sovány újai voltak. Én megfigyelhettem mert én voltam a bal felén az öcsém volt középen és a barátom volt a jobbfelén,de ez a furcsa idegen mellettem ment el. Gyerekként nem igen tudtam felfogni,hogy most egy ember mit keres az időtájt azon az uton ami nem vezet sehova,csak a temetőbe. Mint jólnevel parasztgyerekek illedelmesen köszöntünk egy jó estét amire egy sohaj vagy morgásszerüség volt a válasz akkor ugy rápillantottam keresve a szemét ami ugy tünt nekem hirtelen mintha nem is lenne a kalap alatt csak két fényes pontot láttam amitôl eléggé berezeltem és noszogatni kezdtem társaimat,hogy igyekezzünk. Vissza se tekintettem csak amikor elértük az első házat,akkor már elég sötét volt,még látni lehetet a sirok meg a temető körvonalait de az "embert"már nem láttam,hanem helyette egy nagyon zöldes lángot láttam ami egyik sirtol a másikra ment felfele mintha szikra lett volna. Se addig se azután nem találkoztam többet hasonló jelenséggel
2012. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!