Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvás paralízisem volt?

Alvás paralízisem volt?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória-e.

Szóval egyszer történt, hogy felébredtem egy rémálomból és egy alak nézett be a szobaajtómon aztán éreztem ahogy valami lehúz az ágyról a takaróval együtt. És hallottam/éreztem ahogy lélegzem alvás közben. Rettenetesen lassan és mélyen.

Ezt tudtam, hogy alvásparalízis, mert nem tudtam mozdulni és akkor ébredtem fel mikor elkezdtem mozgatni az ujjam.


Viszont minap történt egy eset amit nem tudok hova tenni. Rémálmom vagy rémálmaim voltak és próbáltam direkt felébreszteni magam, de olyan álmos voltam, hogy folyton visszaaludtam és akkor az álom folytatódott. (Nem emlékszem az álomra de tudom hogy nem félelmet, hanem erős szomorúságot már-már letargiát és undort váltott ki)

Aztán megint arra ébredtem, hogy hallom ahogy nagyon mélyen és lassan lélegzem és súly van a mellkasomon. Látni nem láttam semmit, mert a szemem nem tudtam-akartam kinyitni de megint azt éreztem járt valaki a szobában, piszkált az asztalomon, rendezte a takarómat. Azt hittem a húgom az, ezért nem féltem de mikor másnap megkérdeztem azt mondta nem csinált ilyet.


Szóval ez utóbbi megint alvás paralízis volt? Ha igen, vajon miért fordul elő velem ilyesmi?



2019. jan. 23. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Igen az volt. Az okát nem tudom, de nálam az váltja ki, ha szokatlan időben (pl. délután) fáradtan lefekszek aludni. Vagy ha rendszertelen az alvásom. És a háton fekvés is rásegít.
2019. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen. Pont azért volt mert nem aludtál mélyen.
2019. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!