Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az jelenthet rosszat, v bármi...

Az jelenthet rosszat, v bármi mást ha az egyik szülőm halálát álmodom meg, v vele álmodok h baleset éri stb?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem: Nem járt előtte ezen az eszem, spontám álom volt, csak pár perce ébredtem fel.
2019. márc. 30. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, jelenthet.

Előfordulhat, hogy csak félted őt.

De előfordulhat olyan is, hogy tudat alatt észrevettél valami olyat rajta, vagy a környezetében, ami veszélyes rá, és ezt álmodtad meg.

Nem tudom, hogyan lehet ezt kideríteni, de talán érdemes lenne utánajárni.

2019. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem szabad különösebb jelentőséget adni neki.
2019. márc. 30. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

De valami miatt foglalkoztat téged.

Elnyomni nem érdemes, mert akkor sokkal durvábban jön majd elő később.

2019. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"Az álom képek, gondolatok, hangok és érzelmek összessége, amely az agyon fut át alvás közben.[1] Az álmok létrejöttének oka, módja és az álmok jelentése még nem tisztázott, bár mindig is érdekelte az embereket. Többen is foglalkoznak álomfejtéssel, számos álmoskönyv létezik; az álomkutatással foglalkozó tudomány az onirológia. Sigmund Freud szerint az álmok szoros kapcsolatban állnak az álmodó személy aznapi tevékenységével, és szimbólumokat rejtenek, ami miatt gyakran abszurdnak vagy hihetetlennek tűnnek.[2]


Álmok legfőképpen a gyors szemmozgás (REM) fázisában jelentkeznek, amikor az agyi aktivitás hasonló az ébrenlétihez, de olykor más alvási fázisokban is létrejöhetnek, ám ezek kevésbé élénkek és nehezebben előhívhatók. Az álmok lehetnek csupán néhány másodpercesek, de tarthatnak 20-30 percen keresztül is. Átlagosan 3-5 alkalommal álmodunk egy alvásciklusban, ez egyeseknél lehet akár 7 is. A legtöbb álmunkat már ébredés után elfelejtjük.


Az álmoknak szerepük van az emlékezésben, problémamegoldásban.


Az álmodó ritkán tudja befolyásolni az álom cselekményét, kivétel ez alól a tudatos álmodás. Legtöbbször az adott személy nincs tudatában annak, hogy éppen álmodik, akármennyire valószerűtlen legyen is az álma. Ennek oka az lehet, hogy a prefrontális kortex (amely a logikáért és tervezésért felelős agyterület) csökkent aktivitást mutat alvás közben.


Sokféle álom létezik: ijesztő, izgalmas, misztikus, lehangoló, kalandos vagy szexuális témájú. Néhány álom inspiráló hatású vagy kreatív ötletet közvetít. Egyesek úgy tartják, hogy az álmok egy másik világba engednek betekinteni, a lélek pedig a testet elhagyva ellátogathat ezekre a helyekre, és találkozhat más emberekkel vagy lényekkel."



Azt csupán a kiváncsiság mondatja ki velem, hogy ha szerinted nem bír jelentőséggel, minek tetted fel a kérdést?

De meg is válaszolom neked. Mert félsz attól, hogy mégis van jelentősége és magadat szeretnéd megnyugtatni/ámítani, stb. (ahogy tetszik)

2019. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a nekem szánt kiselőadást Mr./Mrs "Nagyontudálékosnagyokoskoponya", de az eszmefuttatásod nem lep meg, vajon a Googleból szűrted ki ezt az információ áradatot? Bocs, de ha jól tudom azt mondtam NEM SZABAD a rossz álmoknak jelentőséget tulajdonítani, és nem szószerint azt, h nekem nem bír jelentőséggel. Most miért forgatsz ki? 🤨

És miért válaszolsz meg tök fölöslegesen egy olyan kérdést aminek semmi értelme nincsen mert valójában nem is én tettem fel, hanem TE saját magadnak 😒

Kérlek...ne fárassz. Frankó, h egy ilyen "majd én megmondom!☝️" stílusú kommentel. 🤦‍♀️ Az ilyentől csak úgy repesek :))

Mindig vannak ilyen hirtelen okosok és a "megmondó kapitány" szerepében tetszelegnek, holott semni újat nem tudnak mondani, csak kimásolnak egy szöveget valahonnan és ettől professzornak képzelik magukat :) Pedig mindezidáig azt gondoltam, h én vagyok az, aki minden helyzetben megmondja a frankót...

2019. máj. 22. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!