Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges? Néha álmomban...

Lehetséges? Néha álmomban látok egy egy helyet, egy adott pillanatban és ezek a későbbiekben a valóságban is megjelennek.

Figyelt kérdés

Ilyenkor belémnyilal a felismerés,hogy a pillanatot már megéltem álmomban.

Most ez micsoda? Lehetséges egyátalán?



2019. jún. 8. 23:27
 1/6 anonim válasza:
88%
Velem is volt ilyen, nem is egyszer. Nem tudom mitől lehet ez,viszont ha belegondolunk, hogy csak pici százalékát használjuk az agyunknak (7-10% max talán) nem tudni mikre lehetünk képesek. Mondjuk jövőbe látásnak nem hinném, ilyenben nem hiszek, mert szerintem minden az adott pillanatban dől el, de pl. Megérzés simán lehet, bár akkor meg érdekes, ha tényleg minden úgy történik, mint amilyen az álomban volt
2019. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekkorom óta van egy visszatérő álmom. Mindig ugyanaz. Sosem tulajdonítottam semmi jelentőséget, csak tudomásul vettem, hogy megint ugyanazt álmodtam amit lassan 30 éve álmodom. Az álom sem bonyolult. Egy nagy üvegteraszos házban élek- A ház ikerház, vagyis mellette ugyanolyan üvegajtós ház van. Álmomban a teraszos üvegajtó előtt állok, iszom a kakaómat, és nézem a turistákat akik a tengerpartra jönnek. Szeretek ott állni, mert látom a tengert. Majd látok egy férfit ( arcát nem csak azt, hogy férfi) aki az álmomban a mellettem lévő házban lakik, a szomszédom. Integet nekem, én visszaintegetek. Amikor megittam a kakaómat, felveszem a kardigánomat, és megyek ki a lakásból. Az álom ennyi. Az álmomban senki arcát nem látom, vagy nem emlékszem rá, de a házra pontosan emlékszem. A ház színére, a nagy üvegesteraszra, hogy mindig megcsodálom, hogy milyen szép fehér. A fehér bejárati ajtóra aminek az üvegén piros pipacsmintázat van. Álmomban élvezem a tengeri sós levegő illatát. Talán 10 éve lehetettem amikor először álmodtam erről. Azóta újra és újra előjön mindig ugyanez. Van amikor évekig nem álmodom meg, de van amikor 1 héten át minden nap. De nem foglalkoztam vele. Úgy voltam vele, hogy csak egy gyerekkori álomkép villan fel néha-néha. 19 éves voltam amikor életemben először voltam tengerparton Bulgáriában. De nem olyan illat volt mint az álmomban. Így az álmom megint nem sokat jelentett. Az élet ment tovább..Férjhez mentem, éltem, elváltam, majd újra férjhez mentem. Második férjem beszélt rá, hogy költözzünk ki Angliába. Kimentünk. Évek óta kint éltünk már, ez alatt az idő alatt igyekeztünk Angliát megismerni. Kirándultunk, túráztunk. A férjem tavaly elvitt egy kis tengerparti angliai városkába amiről még sosem hallottam.Korán mentünk, hogy legyen parkolási helyünk. Amikor kiszálltam a kocsiból, azt hittem elájulok. Ott volt előttem pontosan az az ikerház ami az álmomban volt. Elől a teraszos ajtó. Férjemet kértem meg, hogy nézze meg, hogy oldalt (amit ahol álltam nem volt látható) a bejárati ajtót. Megnézte. Megkérdeztem tőle, hogy fehér ajtó piros pipacsvirág üveggel? Igen. A tengerparti sós levegő is olyan mint az álmaimban. Egyszerűen sokkolt. Azóta háromszor mentünk kirándulni oda, mindig nézem a házat, és nagy a kísértés, hogy bekopogjak, megkérjem a tulajt, hogy engedje meg, hogy a teraszajtó előtt álljak.( de nem merem, mert nem akarom, hogy idiótának nézzen.) Ma már nem értem miért álmodom mindig ugyanazt, és hogy lehet, hogy létezik ilyen ház. Nem találgatok, csak nem tudom megmagyarázni.

47/N

2019. jún. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

#2 Ez nagyon érdekes történet volt, kirázott a hideg tőle.

Vélem is előszokott fordulni az, hogy úgy érzem, hogy az adott pillanatot már megéltem valaha (déjavu).., de sosem tudom, hogy mikor és hol történt meg velem először, árra nem is gondoltam soha, hogy talán előre megálmodtam. Mindig, amikor van egy ilyen "látomásom" nagyon rosszul szoktam lenni, olyankor alig bírok menni, le kell ülnöm, beszélnem kell róla, mert egyszerűen ijesztően emberfeletti...

2019. jún. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 00:40

Tudod mi az érdekes még?

47 éves vagyok, és soha nem kávéztam. Mindig kakaót iszom. Egyszerűen nem tudom meginni a kávét. Kakaót mindig iszom. A másik, hogy soha nem volt kardigánom. Ezt a ruhadarabot feleslegesnek tartottam. Pulóver vagy kabát, vagy dzseki, de kardigán?? nem.. Egészen 3 évvel ezelőttig. 3 éve vettem egy rózsaszín kardigánt, mert partira mentem, és csinos volt a ruhához. Azóta szeretem a kardigánokat. Ha kellemesen jó idő van, mindig van nálam kardigán.

2019. jún. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ovis koromban álmodtam egy helyről ahova a családdal lagzira mentünk. Két évvel később az unokatestvérem ott tartotta a lagziját. Full ugyanaz volt a kettő.
2019. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bánki Tomi ***** válasza:
82%

Szia kérdező!


Biztosan nagyon kedvelnek az ismerőseid, mert olyan egyszerű dolgokat bírsz kérdezni :)


"Most ez micsoda?"

Ha lehetek őszinte, tippem van csak, de biztosan nem tudom.


"Lehetséges egyátalán?"

Igen lehetséges. Te is tapasztaltad, én is tapasztalom, mások is tapasztalják.


Nem egyedi eset a tiéd. Csak a tudományos, Akadémikus körökben mozgó tudósokat túlságosan lefoglalja a "Nagy BÚÚÚM" elmélet, hogy hogyan keletkezett a világegyetem. Nem marad kapacitásuk ilyen apróságokat kutatni, hogyan lehetséges megálmodni a lehetséges jövőt. Szerencsére Amerikában néhány egyetemen folynak pszichológiai kutatások ez irányba. A legismertebb eset. A szeptember 11.-ei Word Trade Cenenter elleni terrortámadás után sokan felismerték, hogy a terrortámadást már korábban megálmodták. Minden tudós, pszichológus azt mondta erre válaszul, hogy az emberek azt akarják érezni, hogy fontosak és a támadás után kitalálták, hogy megálmodták előre. De Amerikában sok pszichológus alkalmazza a Jungi álomanalízist a munkája során. Ezek a pszichológusok visszakeresték a pácienseik által elmesélt álmokat, amiket a pszichológusok a saját kézírásukkal írtak le, hónapokkal a terrortámadás előtt. Ezeket az esettanulmányokat a John Hopkins egyetemen egy későbbi kutatásokban vizsgálták. De a feledés homályába veszett.


Évek óta elemzem az emberek álmait. Sokszor felismerhető, hogy a saját jövőjükkel kapcsolatban álmodnak meg dolgokat. Csak ez egy ingoványos területe az álmoknak. Olyan embert is ismerek, aki 3 nappal korábban, pontos részletekkel megálmodta a Párizsi Charlie Hebdo lap elleni támadást. Két hónappal a támadás után ismertem meg. Majd elemeztük egy álmát, amiben vegyi támadás volt és gyerekek haltak meg. Nem volt utalás a helyre az álmában, vagy nem emlékezett az álmának azon részére. 3 nap múlva Szíriában vegyi fegyvert vetettek be és sok gyerek meghalt, vagy megsérült.

Ezeket a kirívó eseteket azért írom le, hogy lásd nem vagy az egyedüli ilyen ember. Az emberek 1-2%-ának vannak ilyen álmaik. Mivel álmokat elemzek legalább 10 embert ismerek, akik hasonlóak hozzád.

2019. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!