Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisztek a horoszkópban,...

David212 kérdése:

Miért hisztek a horoszkópban, és a csillagjóslásban?

Figyelt kérdés
Most nem akarok megbántani senkit sem, ezt leszögezném. Maga a horoszkóp eleve teljesen általános dolgokat mond el, mint pl. ma halgass a barátaidra mert jó tanácsot mondanak... A csillagjóslás meg egy tényen alapszik, hogy a bolygók vannak, mozognak, keringenek a nap körül, a csillagok meg éppen úgy helyezkednek el, ahogy most vannak, mert attól, hogy a Jupiternek látszódni fog a nagy vörös foltja, még nem leszel milliomos. A csillagok képei meg nem direkt így alakultak ki ahogy vannak, hanem az emberiség beleképzelnek dolgokat, mint akár a felhőkbe az állatokat, tárgyakat stb... Szerintem az asztrológia a valós fizikai törvényeken nyugvó csillagászaton alapszik, csak éppen hozzáképzelték a saját véleményüket. Mégegyszer, nem bántásból írom, csak kíváncsi vagyok, hogy miért hisz ebben többszázezer ember vagy akár több..

2019. júl. 28. 10:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az energiában "hiszek". Tudom, higy ez is része az egésznek.
2019. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Aki hisz benne, nem gondol végig ilyeneket.
2019. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#1 Ez mit jelent hogy energia? Mármint az asztrológiai jelentése..
2019. júl. 28. 11:10
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Régebben ráfüggtem az ilyenre. Még emlékszem bizonyos jellemzőkre, érdekesnek találtam. Kikapcsolt. Azután egyre jobban komolyan vettem és teljesen bekategorizáltam minden embert és kezdtem úgy érezni, hogy megőrülök tőle. Hosszú szünetet tartottam (ami mai napig tart) és semmi szükségem ilyen hülyeségeket olvasnom. Már nem az az első dolgom, hogy megkérdezzem a másik személy csillagjegyét, hanem megismerjem önvalóját.
2019. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Én csak a csillagjegy jellemzésében hiszek. Én úgy fogom fel, hogy ez valójában egy tudományos személyiség kategória, amivel meglehet határozni általánosságban az ember jellemzőit. Pl kos vagyok és valóban általánosítva egy hiperaktív csaj vagyok, aki ha kigondol valamit, akkor az úgy kell történjen. Barátnőm skorpió, hát mondanom sem kell, hogy alig lehet mellette megszólalni annyit tud beszélni. És akkor ez csak egy-egy kiragadott példa volt. Sokan akik nagyon benne vannak ebben a horoszkóposdiban, azok egy beszélgetés alatt kitalálják a csillagjegyed. Szerintem ha tudományos szemmel vizsgálom, akkor ez a horoszkóp általános csillagjegyek jellemzői valóban hasznos dolgok. Anélkül következtethetünk a másik jellemzőjére, hogy megismernénk. Bele lehet mélyebben menni, hogy akire nem jellemző a csillagjegy leírása, annak az aszcendense befolyásolja ezt...ennyire már nem értek én se hozzá, de szerintem ennek a csillagjegy általánosításnak van még értelme. A napi meg szerelmi horoszkópok már kitalált hülyeségek, amiket random emberek írnak meg.
2019. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tehát a születésed időpontja meghatározza a tulajdonságaidat? Anyukám is ugyanez, hogy amit a fejébe vesz, annak meg kell történnie, csak ő októberben született. És szerintem az emberek 89%-a olyan ember, aki ragaszkodik az elképzeléseihez,és én is ez vagyok, csak decemberi születésű. Szerintem ez pszihoszomatikus, tehát ezt elképzeled, hogy te
2019. júl. 28. 11:58
 7/19 A kérdező kommentje:
ilyen vagy. Mintpéldául volt egy olyan kísérlet, hogy több embernek adtak szinesített vizet, és az egyik felének azt mondták, hogy hashajtó van benne, a mádik felének meg csak, hogy szines víz. Akiknek azt mondták hogy hashajtó van benne, azok produkáltak olyan tüneteket, hogy tényleg ment a hasuk, és fájt nekik. A horoszkóp egy pszichológiai trükk. Féligmeddig áltatános tételeket tárgyal, majd a másikfelét meg elhiteti veled, hogy ilyen vagy, ilyennek kell lenned. Ha azt mondja, hogy a mai napon több az energiád, gyorsabb vagy, akkor az is leszel, mert a tudatalattidra hat.
2019. júl. 28. 12:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy az igazi asztrológiának semmi köze az itt általad tárgyalt újságokban olvasható horoszkópokhoz?
2019. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát Dávid én nem értek veled akkor sem egyet. Szerintem akkor is van neki alapja. Az az igazság, hogy csak az érti meg igazán ezt, aki ezzel foglalkozik. Én nem nézem le azt, aki pl jóslással foglalkozik vagy energia küldéssel. Mindenki hisz valamiben kár itt prédikálni. Vam aki istenben, van aki a horoszkópokban..felőlem ha valaki az ufókban hisz én azt is elfogadom és nem akarom ráerőltetni a nézőpontom.
2019. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is írtam oda az elejére, hogy nem bántásként mondom. Sőt, még a végére is odaírtam, csak kíváncsi voltam, hogy miért hisznek ebben olyan sokan, miközben nincs valós, tudományos alapja. Amatőrcsillagász vagyok, és ezért érdekel, hogy amit mi (vagyis inkább már a nálam komolyabb emberek
2019. júl. 28. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!