Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért létezik a horoszkóp és...

Miért létezik a horoszkóp és a többi misztikus baromság?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem az embereket. Hogy lehet előbb megbízni egy ilyen kitalált valamiben, mint hallgatni az ész érvekre és azok alapján cselekedni? Mi készteti az embereket arra, hogy a bizonytalanban higgyenek? Nem lenne egyszerűbb önmagunkat nem becsapva élni és elfeledni az efféle humbugokat, mint a horoszkóp? Miért jó az, ha (szélsőséges esetben) családokat tesz tönkre az, mikor valaki már-már fanatikusan hisz a horoszkópokban? Hogy lehet úgy élni, hogy tulajdonképpen (a gondolatmenet alapján) előre le van írva mi fog veled történni vagy épp mi a sorsod? Értem én, hogy sok mindent nem tudunk a világról, nincs bizonyos dolgokra magyarázat, de attól még nem kéne kötelező jelleggel elterjednie a sok kitalációnak, ami a tudatlanságból fakadó űrt hivatott kitölteni.

És ez nem csak a horoszkópra vonatkozik, hanem minden misztikus dologra, ami a tudomány jelen állása szerint nem bizonyítható, nem alátámasztható. Fontos az utolsó mondatom, hiszen nem azt akarom állítani, hogy minden misztikum csak kitaláció, csak azt, hogy nem bizonyítható és lehet, hogy nem épp bölcs döntés bizonytalan eszmefuttatásokat halál komolyan venni és tudományosan elfogadottként tekinteni. Ilyen ugyebár a horoszkóp is. Élhetsz te az alapján nyilván, nem tiltott, csak aztán nem kell meglepődni, ha mégsem jön be amit a horoszkóp írt.



2020. aug. 19. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

A kedvencem mikor horoszkop alapjan keresnek maguknak part.

Mert hogy jajj en oroszlan vagyok de o kos. Akkor hagyjuk az egeszet. Eletkeptelen balfa.szok. Az ilyen remelem egyedul hal meg.

2020. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Szóval csak az létezik, ami bizonyítható, alátámasztaható, igaz? Tehát száz éve, amikor a tudomány nem hallott még a kvantumfizikáról, génekről, gravitációs hullámokról, relativitás elméletről stb, a felsorolt fiz. és kémiai, biológia jelenségek nem is léteztek?


Ülj le, egyes.

2020. aug. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam, fontos az utolsó mondat. Neked nem sikerült azt értelmezned #2-es. A te szavaiddal élve: ülj le, egyes.
2020. aug. 19. 19:13
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

"A horoszkóp az asztrológia hiedelemrendszere szerint a Nap, a Hold, a Naprendszer bolygói és a 12 állatövi jegy helyzete egy adott pillanatban, általában egy személy születése idején, vagy életének fontos fordulópontján feltüntető ábra az esemény idejére és földrajzi helyére felállítva. Segítségével az „asztrológus” következtetéseket von le az adott ember sorsáról, jelleméről, betegségi hajlamairól stb. A horoszkóp az asztrológus szerint az általa megállapított szimbolikus üzenetet hordoz. Nem okozója, csak mutatója az eseményeknek. Több fajtája van, például radixhoroszkóp (az egyén életének „térképe”), szolár- és lunárhoroszkóp (éves, illetve havi előrejelzés), vagy a kérdőhoroszkóp, melyből egy adott kérdésre keresnek választ."


Ebben mi a hülyeség? Ahol emiatt tönkremegy egy család, ott nem a horoszkóp a legnagyobb probléma xd

2020. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

18:58-as válasz adója vagyok


Nyilván olvastam az utolsó mondatát a kérdésednek. De nem az volt lényege a felvetésednek, hogy vilndikálhatom-e bármi ok alapján a jogot magamnak, hogy úgy éljek, ahogy nekem tetszik.


Ha nem érted, miért kaptad az egyest, kifejtem. Próbáltál tudományos alapú választ adni az elutasításodra, de sajnos a végkövetkeztetésed ostobább lett, mint egy horoszkóphívőé. Ők legalább nem balettozzák el, hogy mérhető, igazolható, laborkörülmények között rekonstruálható stb eredmények alapján döntöttek. Kénytelen vagyok még egy egyest adni.


Félek, nagyon leromlik az átlagod.

2020. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Még a négyes vagyok. Én ahogy észrevettem, akik spirituálisan nyitotabbak, azokra sokkal jobban passzolnak a jellemzések, valamint nem minden spirituálisan nyitottabb ember hóbortos és zakkant fanatikus. Aki olyan az már csak úgy menekült bele, valami elől valószínűleg, azért van beleőrülve... Kell neki az útmutatás betegesen függ már tőle. Én is szoktam csak ilyen csajosan olvasgatni, a kis jellemzeseimben is meglepő, de sok igaz dolog volt. De! Soha nem hagynám, hogy befolyásoljon az életem bármilyen terén is. Vannak emberek akik jobban fognak az ilyen spiritualitás és lélek dolgaira, amik nem szemmel látható dolgok, kissé inkább valami "hatodik érzék" féle megérzések, amit egy full racionális ember sosem fog megérteni.
2020. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Pont azért, amiért létezik kereszténység, hinduizmus, iszlám, buddhizmus stb
2020. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
A levegőt látod? A szelet? Mégis létezik
2020. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#2 #5 jó, legyen...

Először is, az első válaszoddal olyan gondolatot akartál nekem tulajdonítani, amit nem is gondoltam még véletlenül sem. Hol mondtam egy szóval is, hogy ami nem bizonyítható, az nem létezik? A nem bizonyítható és a nem létező között kb. ég és föld a különbség, nem véletlen fogalmaztam úgy ahogy. Létezhet valami attól még, hogy nem tudjuk bizonyítani, ellenben ezekben a misztikus dolgokban jóindulattal is csak valami furcsaságot tudok találni, kézzel fogható, hihető bizonyítékot nem, ami alátámaszt bármit is. Azt hiszem ezek alapján érthető, ha szkeptikus vagyok.

Ami pedig a második válaszodat illeti, ez most mi? Most kötekedni jöttél ide, vagy válaszolni? El kéne ezt dönteni mielőtt nekiállsz vehemensen egyeseket osztogatni (tiszta dedó...). Nem balettoztam én el semmit, nem tudom honnan jött ez, szerintem egyértelmű mire gondolok. Vannak ezek a maszlagok, elméleti síkon léteznek, emberek milliói hisznek ezekben, nagyon sokan ezek alapján is élnek, miközben eléggé képlékeny az egész, ergo megbíznak a bizonytalanban, legyen az akármilyen abszurd. Hogy ez miért van, miért döntenek egyesek a horoszkóp alapján, miért nem gondolkodnak logikusabban, na ez itt a kérdés. Ennél egyértelműbb nem tudok lenni.

Nem muszáj ám válaszolnod, ha még mindig az egyesek osztogatásával vagy elfoglalva, ellenben ha csipkelődés nélkül meg tudod osztani a gondolataidat, azt felőlem leírhatod.

2020. aug. 19. 20:27
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Akár elutasítja, akár elfogadja valaki az asztrológiát, jó, ha tudja:

e tudomány nagyon ősi, a „hivatalos” kutatások szerint kb. hétezer éves.

Már csak emiatt is érdemes figyelmet szentelni rá. A kezdetektől a mai asztrológiai gyakorlatig nagy változáson ment keresztül ez a tudomány.

A régmúlt asztrológusai ténylegesen csillagfejtők voltak, hiszen akkoriban még a csillagképeket vették figyelembe – egészen a Kr. e. 500 körüli időkig –, amikor is elkezdték használni a zodiákust, azaz a tizenkét állatövi jelet.


Ha belepillantunk az asztrológia történetébe, híres gondolkodókkal találkozunk, olyan nevekkel, mint Galilei olasz természettudós, Giordano Bruno olasz filozófus vagy Aquinói Szent Tamás teológus, Domonkos-rendi szerzetes. Az asztrológiát vallási szempontból sokszor elítélik, ami azért is furcsa, mert csak meg kellene nézni – az említett Aquinói Szent Tamáson kívül –, hány egyházi személy nevére bukkanhatunk az asztrológia nagyjai között.


Aztán itt van a misztika, ami addig misztikum amíg jön valaki és bebizonyítja , hogy valóság.


Jön 1 ember Heinrich Schliemann aki művelt , nem vet el semmit azonnal, tájékozódik ,régészettel foglalkozik ,

a hona alá csapja az Iliászt és az alapján kiássa Tróját , ami addig csak a görög mitológia és legenda.


De ugyanez van a biblilai Szodoma és Gomora városával , szintén nem rég kiásták és feltárták.


Vagy itt van Pontius Pilatus, Judea római prefektusa és ötödik helytartója (26–36).

Sokáig csak legendának tartották de mára kiderült ,hogy valóságos személy volt.


És még sok ilyet tudnék sorolni.


De maradhatunk itt nálunk, a Tudományos Akadémia szerint Attila szintén egy monda és legenda része csak kitaláció.


Viszont a mai Itáliában a nemzeti tanterv része és oktatják a Hun birodalmat,köztük a legnagyobb királyát Attilát, akinek a nagy római birodalom is adót fizetett.


Attila, gyakran Atilla, ritkábban Atli, Etzel, Etel, Etele (Kaukázus?, 410 körül – Tiszántúl?, 453 márciusa)

az európai hunok leghíresebb nagy-királya.

A Képes krónika szerint: "Attila, Isten kegyelméből Bendegúz fia, a nagy Magyor unokája, ki Engadiban nevelkedett, a hunok, médek, gótok, dánok királya, a földkerekség ijedelme, Isten ostora."

A Képes krónika szerint 410 körül született Mundzuk (a magyar mondákban Bendegúz) fiaként. Attila kora egyik leghatalmasabb nomád birodalmát uralta 434-től, befolyása Közép-Európától a Kaszpi-tengerig és a Dunától a Balti-tengerig terjedt.


( Itt zárójelben megjegyezném , hogy a Képes krónika nem 1 legendárium , hanem a királyoknak írták , Nagy Lajos király utasítására hogy valóságosan megismerjék az addigi történelmet.

A középkori történelem, művészet, és kultúrtörténet páratlan értékű forrása. )


Szóval az ,hogy mit látsz , az attól függ , hogy honnan nézed!

2020. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!