Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Melyik Hold fázisban szokott...

Melyik Hold fázisban szokott megjönni a menstruációtok? A születés időpontjában milyen fázisban volt a Hold?

Figyelt kérdés
Talán ez az egyetlen dolog, amihez a közönség segítségét kell hívnom, mert nem vagyok nő, hogy megfigyelhessem.

2020. okt. 27. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

A holdfázisnak semmi köze a mestruációs ciklushoz, nekem minden egyes fázisban elöfordult már.

Arról meg fogalmam sincs, milyen fázisban volt a Hold, amikor születtem, nem néztem meg akkor :)

2020. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

90%-ban teliholdkor jön meg a menstruációm. A legtöbb nőnek egyébként teliholdkor jön meg.

Azt nem tudom, szüketésemkor milyen fázisban volt a hold, nem is valószínű, hogy ez visszakereshető, illetve jelentősége sincs szerintem.

2020. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 24 naposak a ciklusaim, nem lehet semmiféle egyezés a 28 napos holdfázisokkal.

A 2-es állítása éppen ezért nem lehet igaz, a nök nagy részének nem 28 napos ciklusa van, 21 és 35 nap között a megszokott (úgy értve, hoyg rendszeresen 21 nap, valami másnak meg rendszeresen 35 - másoknak meg valahol a kettö közt, de nagyjából ugyanolyan hosszú)

2020. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

#3

Csak jobban tudom már nálad, hogy mikor szokott megjönni a menstruáciom. Olvasd el mégegyszer, azzal kezdtem, hogy az esetek 90%- ban. Tehát nem minden egyes esetben, de legtöbbször teliholdra esik!

Ebben nincs tévedés, mivel a mensimet rendszeresen irom naptárba, a holdat meg figyelem, mivel a hajápolást és a viráglocsolást ahhoz igazítom.

Igen, valóban nem minden hónapban 28 napos a ciklus. Van, hogy pár nappal rövidebb. De ettől még legtöbbször teliholdkor van. Ez van.

2020. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A radixból pontosan látszik a Hold fázisa, csak térben kell elképzelni.

Ha a Nappal szemben áll - telihold

Ha a Nappal együtt áll - újhold

A Nap-Hold kvadrát - félhold

2020. okt. 28. 09:06
 6/16 A kérdező kommentje:

Ne kezdjetek vitatkozni a személyes tapasztalatokon.

Itt mindenkinek csak igaza lehet, amíg a kérdésre válaszol.

2020. okt. 28. 09:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

2-4-es: nem AZT vontam kétségbe, hogy NEKED mikor jön meg, hanem AZT az állításodat, hogy "a legtöbb nőnek egyébként teliholdkor jön meg" - EZ AZ, ami nem igaz, lásd a 3-as válaszomban leírt magyarázatot!

(Elnézést a nagybetükért, nem kiabálni akarok, csak másként nem tudom kiemelni azokat, amiket szeretnék)

2020. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Teliholdkor menstruálok. (Nem szedek semmilyen hormonális fogamzásgátlót.)
2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8# És mikor születtél? Melyik jegyben állt a Hold?


Egyébként egy személyt ismertem, akinek tudtam, hogy teliholdkor szokott lenni minden esetben pontosan, de nála is csak azért szereztem róla tudomást, mert ő is foglalkozott asztrológiával, ezért nyomon követte. - és sajnos nincsenek meg a születési adatai.


Annyi bizonyos, hogy a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a Hold a születésük időpontjában elfoglalt helyzetét veszi fel újra.

2020. okt. 28. 11:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A Hold kb. akkor 'készült' az első negyedbe lépni.
2020. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!