Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A 12 horoszkópot sokan nem...

A 12 horoszkópot sokan nem hiszik el, de az intro-, ambi- és extrovertált személyiségjegyet meg igen?

Figyelt kérdés

Az utóbbiból csak 3 van, mégis azt fogadják el jobban, azt tanítják a diákoknak.

Ennek amúgy mi értelme van?

A horoszkópokat sokkalta részletesebben írják le, a jellemzésekre gondolok (nem a heti jósló horoszkópokra) pl. mérleg - döntésképtelen, vízöntő - különc, halak - nyugodt.....

Rám pl. teljesen igaz a horoszkópom leírása, a legtöbb családtagomra is. Ez biztos nem a véletlen műve, van alapja, bár annyira nem olvastam utána, hogy kik találták ki. Gondolom több tízezer embert figyeltek meg a születési dátumuk alapján és feljegyezték az adatokat.



2021. szept. 4. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Az utóbbinak van tudományos alapja is.
2021. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Pont azért nem hiteles a csak 12 napjeggyel számoló "horoszkóp", mert teljesen megpróbálja leírni az emberek személyiségét. A három személyiségtípus csak egyetlen viselkedési mintázatot jelöl az illető személyiségében. A három személyiségtípus alapján nem lehet leírni, hogy egy ember milyen. Azt lehet tudni, hogy hogyan viszonyul nagy általánosságban a világhoz. Emellett nincsenek is tiszta introvertáltak, vagy extrovertáltak. Rengeteg tényező függvényében változik, éppen hogyan reagálnak az élethelyzetre, amibe kerültek.

Az asztrológia is le tudja ezt írni egy valós horoszkóppal, de a sima 12 napjeggyel dolgozó asztrológia nem. A 12 jegyes felosztás olyan, mintha egy ember arcát a bal füle alapján próbálnád megítélni. Ennyit látsz az egészből, ha csak a napjegyet, a születési hónap horoszkópját veszed figyelembe.

2021. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
89%

A horoszkópokban az azonos időszakban születettek próbálják meg egyfajta személyiség alá hozni (nem törődve a környezeti hatásokkal, családdal, tapasztalatokkal, élményekkel). Ha aznap születtél akkor ilyen vagy. Itt egy random dátummal indulnak ki és egy rakat emberre értik.


Ezzel szemben extro-ambi-intro hármas azt próbálják bekategorizalni hogy mit jelent az hogy ha bizonyos szemelyisegjegyekkel rendelkezel. Ez az egyes individuumokból indul ki, az egyes személyeket figyeli meg és e szerint kategorizálja be őket.

2021. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

A horoszkóp tipikusan az a műfaj, (például ugye az általános jellemzés) amit bármire rá tudsz húzni és bárki fel tud venni.


Szoktam nevetni, mikor valamelyik jegyről írnak pozitív dolgokat, aztán jönnek a kommentelők és írják hogy: "úúú, ez annyira én!" "tök igaz", "teljesen én vagyok" stb.stb. Amint negatív dolgokat írnak jönnek azok hogy: "azért ez nem így van", "javarésze igaz, de ez hülyeség hogy..." " baromság".


A horoszkópban leírják, hogy mondjuk döntésképtelen vagy. Ez a mérleg. Minden mérleg azt mondja, úúú, de igaz. Persze. De ha most ezt leírnák a skorpióhoz is, minden skorpió azt mondaná: aztaa, ez tényleg így van...


Mert ki nem volt már az élete során döntésképtelen? Ki nem érezte már magát valamilyen oknál fogva különcnek mint egy vízöntő? Ki nem érezte magát már totál nyugodtan és sz.rt mindenre, mint egy halak? Ezeket nincs ember aki ne tapasztalta volna meg. Döntésképtelen, nyugodt, különc stb. ezek olyan tág kifejezések, amiket bárki magáévá tud tenni. A horoszkóp általános jellemzésbe (pont ezért általános) totál általános kifejezéseket használnak, ami minden emberre rásüthető és minden ember fel tudja venni, meg magáénak tudja érezni.


Mérleg vagyok aki ugye diplomatikus, de hidd el nekem, 1-2 ember megtapasztalta már a nem diplomatikus énemet... Most akkor vagy nem vagyok mérleg, vagy mégsem jó szó a diplomatikus, vagy pedig van 1 kifejezés amit rásütöttek erre a csillagjegyre, és amikor diplomatikus vagyok akkor valóban diplomatikus vagyok és "úú, ez annyira én vagyok", amikor meg éppen mégsem, akkor az véletlen van, mert amúgy meg diplomatikus vagyok.


Az intro/extrovertált személyiségek azok pedig jegyek, személyiségjegyek. Azt körül tudod határolni. Az introvertált nem néha introvertált, hanem mindig. Az extrovertált nem néha szeret közösségben lenni, hanem mindig, ellentétben a nyugodt halakkal, aki viszont nem mindig nyugodt, mert ugyanúgy szétcseszi az ideg bizonyos időközönként.


100+100 példát lehetne még felhozni, hogy miért nincs semmi alapja annak, amit te írsz kérdező.

2021. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a vérmérsékleteknek a horoszkóphoz?
2021. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Mivel a személyiségtípusok az illető személyiségének valós tényei alapján vannak meghatározva, a horoszkópok pedig bármilyen hasonló tényszerű alap nélkül, csupán a születési dátum alapján próbálnak személyiségjegyeket ráhúzni az emberekre... nyilván csak az előbbinek lesz tényleges értelme.


Képzeld el úgy, mint hogyha egyik szakács megkérdezi hogy milyen alapanyagokat szeretsz, és ez alapján főz neked egy ételt, míg egy másik a hajszíned alapján megmondja hogy melyik ételt kell szeretned. Utóbbi a horoszkóp. Biztos lesz akinél véletlen beletalál, de a nagy többségnél nem fog, hisz olyan információk alapján következtet, amiknek semmi köze egymáshoz.

2021. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Az asztrológia még mindig nem csak a napjegyből áll. Egy teljes születési képlet elemzése során sokkal több minden derül ki az egyénről. De az is csak az mutatja milyen energiák hatnak ránk, de az hogy ezeknek a pozitív vagy negatív hatásait aknázzuk ki az csak rajtunk múlik.
2021. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

Kevés olyan nővel találkozom, aki abszolút semennyire sem ért az asztrológiához, ne lennének tapasztalatai különböző zodiákus jegyek havában született emberekkel és ne látnák meg benne a mintázatokat.

Sokszor pozitívan csalódok, amikor egy teljesen ismeretlen nővel történő beszélgetés közben szóba kerül ez a téma és nem történik semmi, csak beszélgetünk róla tovább.


Ugyanez férfi társaságban elképzelhetetlen, mert arrogáns módon ledominálnak, amint bármi olyat merek állítani, amit "csak érzek, csak látok, csak tapasztalok" azaz bármi szubjektívet.

Teljesen vakok hozzá. Nem alkalmasak arra, hogy bármit is megérezzenek, meglássanak, felfogjanak belőle, mert a bennük élő Hold és Vénusz el van nyomva. Nem mernek sírni, talán még egyedül sem. Ezért aztán muszáj, hogy legyen egy társuk, egy nő, aki majd sír helyettük is, és akin keresztül megélhetik az elnyomott érzéseiket, ami egyébként lassan felőrölné őket.

Nem lehetnek érzékenyek. Nem gondolkodhatnak érzésekkel. Ők ésszel gondolkodnak és a racionalitást, objektivitást képviselik.

Nekik nem válasz a "csak mert". Ezt még csak az elfogadás szintjén sem merik meglépni, legalább is ha valaki más is látja, akkor nem, mert az haloványan utalna arra, hogy ők egyébként sérülékenyek és képesek érezni valamit, ez pedig a gyengeség jele. Ilyen ez a patriarchális társadalom.


Még ezen az alacsony színvonalú fórumon is lehet érezni, hogy melyik választ írta nő és melyiket férfi.

2021. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

#8: Én vagyok az #1, szerinted én férfi vagyok vagy nő?

Őszintén kíváncsi vagyok. Amúgy tetszik ez a felsőbbrendű hangnem. Én is szeretnék ilyen magabiztos lenni, miközben hülyeségeket írok/beszélek.

2021. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

9# Én egyáltalán nem vagyok kíváncsi se rád, sem a többi hozzá nem értő ember felsőbbrendű kommentjeire.

Ennek ellenére folyton ide jártok bizonygatni, hogy nektek létjogosultságotok van ebben a topikban szétcseszni mindent, mert az asztrológiához nem lehet érteni, így nem követtek el semmi rosszat azzal, hogy az utolsó hozzáértőt is elüldözitek az oldalról.

2021. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!