Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A Rigel (β Orionis, Beta...

A Rigel (β Orionis, Beta Orionis, Béta Orionis) mit jelent az asztrológiában? Mik kapcsolódnak a Rigelhez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit idétlenül van megfogalmazva a kérdés, de aki ért az asztrológiához, hátha tud válaszolni.


Köszönöm!



2021. okt. 21. 06:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És milyen helyzetben van most a Rigel?
2021. okt. 21. 07:20
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
A Rigel nagyon rossz helyzetben van. Felfúvódás gyötri, folyamatosan böfög.Leböfögte a sarkcsillagot így az odébb ment 2 parszekkel. A hajósok szentségelnek, mert nem találják az északi irányt.
2021. okt. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg Ikrekben van a Rigel. Az állócsillagokat csak az utóbbi évtizedben kezdték el elemezni. Még nincsenek róluk kialakult, mindenhol érvényes elméletek.
2021. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bálvány ***** válasza:

Van forrás az interneten a Rigelről, bár nem túl bőbeszédűek.


[link]

2021. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ptolemaiosz azt írja a Tetrabiblosz első könyvében, hogy az Orion két vállán található csillagok olyanok, mint a Mars és a Merkúr, a többi pedig a Jupiterre és a Szaturnuszra hasonlít, mármint hatásaikat tekintve.
2021. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


Esetleg a mai napon a Rigelnek van valamilyen fontos hatása?

2021. okt. 21. 12:36
 7/14 Bálvány ***** válasza:
#6 "Mai napon????": ilyen mélységekben nem foglalkozik az asztrológia az állócsillagokkal. Egyedüli jelentőségük születési képletedben van, ha fényszögeket kapnak jelentősebb bolygóktól.
2021. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bálvány ***** válasza:
Nekem pl. együttáll a Holdammal a 8-ban. Az Aldebaran meg a Jupiteremmel ugyanott. Nem igazán érzem.
2021. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#7. Jó. Nem tudtam. Azt hittem, biztos van erre is valamilyen program, ami elérhető az interneten.
2021. okt. 21. 12:55
 10/14 anonim ***** válasza:
regiomontanus.hu-ról tudsz letölteni olyan szoftvert, ami magyar, ingyenes és tartalmazza az állócsillagokat is. Én ezt használom.
2021. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!