Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Horoszkóphoz értők, mit...

Horoszkóphoz értők, mit gondoltok? (férfiak vénusz jegye)

Figyelt kérdés

barátnőimmel most kezdtünk belemélyülni az asztrológia mélyebb rétegeibe és ezen a témán vitatkozunk, ezért kérem a hozzáértőbbek tanácsát.:) aki ebben nem hisz nagyon kérném, hogy ne írjon, mert nem jutunk előre vele így csak le lesz pontozva, mi sem vagyunk megszállottak de ez egy érdekes kérdés egy érdekes témában.


férfiaknál ugye amelyik jegy a vénuszban áll azt szimbolizálja, hogy melyik jegyhez vagy annak tulajdonságaihoz vonzódnak egy nőben. viszont azt, hogy milyenek vagyunk kívülről, a kisugárzásunk, a viselkedésünk, a megnyilvánulásaink, hogyan és milyen életet élünk és nagy vonalakban azt is hogy nézünk ki valójában az aszcendens dönti el, a nap jegyünk csak a személyiségünk "magját" adja. tehát mindenki aki kívülről szemlél az aszcendensünket tapasztalja belőlünk, a napjegyünk inkább csak a saját lelki világunk, mondjuk úgy.


a kérdés kedvéért vonatkoztassunk el a való élettől és ne vegyünk figyelembe semmi mást az emberekben, csak az asztrológia "törvényeit", azon belül is csak a vénuszt, a napot és az aszcendenst, most más bolygó nem lényeg.


tegyük fel, van egy férfi rák vénusszal, tehát rák típusú nőkhöz vonzódik. ilyen esetben akkor ő valójában a rák aszcendensű nőkhöz vonzódik hiszen egy rák napjegyet akár teljesen elnyomhat másfajta aszcendens, nem?


szóval szerintetek, ha ez a férfi találkozik egy mindegymilyen napjegyű nővel rák aszcendenssel, illetve egy rák napjegyű nővel mindegymilyen aszcendenssel, melyikőjükhöz fog jobban vonzódni?



2021. nov. 2. 22:21
A kérdező szavazást indított:
vénusz a rákban férfi a rák aszcendensű nőkhöz vonzódik elsősorban
vénusz a rákban férfi a rák napjegyű nőkhöz vonzódik elsősorban
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok és a vénuszom a kosban van. A 2 legjobb fiúbarátomnak is a vénusza a Kosban van, egész jól kijövünk.

Nem tudom, hogy sok köze van-e ezeknek egymáshoz, de nekem sem volt Kos napjegyű pasim, és nekik sem volt még Kos napjegyű barátnőjük.

Visszagondolva vonzódtam már Kos napjegyű pasikhoz.

Aszcendensről mondjuk nem tudok sokat(mármint hogy mi volt a fiúknak akik tetszettek nekem, de bàrmi lehet.


Nekem rák aszcendensem van.

2021. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Í ez érdekes, de nekem bikába S tudtommal nem voltam bikával ascba se. De a kos-rak páros többször bejött de random, már bőven kavartunk mikor kiderült....
2021. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bálvány ***** válasza:
100%
Az egész kérdés végletes leegyszerűsítése a párkeresésnek. Egy bolygó állása abszolút nem határoz meg egy konkrét életterületet. Az egész képletet kell figyelni, látni. (pl.: Karrier, hivatás tanácsadásnál is több házat, bolygóállást megnéznek.) Talán a Vénusz ilyen esetben kiemelten mutathat valamit, de az is csak inkább útmutatóként szolgálhat. pl.: Rák esetén fontos a partnerrel a mély érzelmi kapcsolat, a családalapítás lehetősége. Szerintem azonban könnyen lehet, hogy ezt a tulajdonságot egy olyan valakiben találja majd meg, aki szintén nagyon érzelmes (pl. Halak ASC), de más bolygók állnak a Rák jegyében (pl. Jupiter, Hold) és mondjuk a 7-es házban arra döntik a személyiség kapcsolatait.
2021. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy most vonatkoztassunk el a többi planétától, mivel nem csak a vénusz határozza meg. Ugyanúgy nézni kell a hetes házban lévő planétákat és a hetes házúr planétát és ezen kívül a napot, holdat, aszcendenst, aszcendens uralkodót, első házas planétákat és azt is, ha egy jegy be van zárva az első házba és annak az urlakodóját is. Mindezeknél az együttállás és szembenállás is vonzalomra adhat okot, viszont nem garantálja a viszonzást, mert a tranzitok is beleszólnak abba, hogy mikor mi a fókusz az életben. A vénusz is egy ezek közül a kapcsolati csatornák közül, de inkább projekciós jelleggel. A vénuszát vetíti rá a férfi azokra a dolgokra és emberekre, amiket vagy akiket birtokolni és élvezni akar. Önmagában a vénusszal való együttállás nem egy erős, kétirányú csatorna, szóval a válasz a kérdésre: nem garantálja a rák vénusz, hogy a lány rák aszcendenséhez vagy napjához vonzódjon és azt főleg nem garantálja, hogy ez viszonzott is lesz. Ha mondjuk együtt áll az egyik napja a másik aszcendensével vagy szemben áll a napjuk vagy a férfi holdja együtt áll a nő aszcendensével vagy napjával (nem sorolom fel az összeset, de ide jön minden, amit fent felsoroltam: aszcendens uralkodó stb.), akkor az már egy erősebb kapcsolódási pont. Ott nagyobb esély van a vonzalomra, de ahogy írtam ott sem biztos, hogy kétirányú lesz a dolog, mert mindenkinek más időben tart párkapcsolati témánál az élete (tranzitok).


Szóval ez nem ilyen egyszerű, az egész horoszkópon nézni kell.

2021. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

♀️A Vénusz a harmónia, a szépség, a szerelem, gyönyör, maga a nőiesség.

Női képletben azt árulja el, hogy az adott nő mennyire tudja megélni

a saját nőiességét, mennyi érzéke van a szépséghez, a romantikához, a szerelemhez, mennyire tud a Mars tökéletes ellentéte lenni, mennyi ösztrogén jutott neki.

A férfi képletében azt mutatja, hogy az illető milyen ösztrogénszintű nőt tart nőiesnek, izgatónak, mit keres egy nőben, milyen viselkedésformát vár az ellenkező nemtől. Ki számára a Vénusz.

A Vénusz a női nemi szerv.

A Férfiak nem tudják megélni a saját Vénuszukat, mert az rajtuk kívül található, egy ellenkező nemű ember személyében. Rajtuk keresztül élhetik meg a szerelmet, a szépséget, a szexualitást, a gyengédséget, az egyesülést.


♂️A Marsról ugyanezt lehetne elmondani kifordított formában.

Az energiáját (a tesztoszteront) a férfiak használják, bennük van belőle több, a férfiakat irányítja és ezt a nők keresik, hogy egyesüljenek.

A Mars a pénisz, a behatolás, az agresszió, az ego, a cselekvés.


Minden bolygó helyzete együttesen alkotja a horoszkópot. Egyet sem hagyhatsz ki a vizsgálódásból, mert az egyik helyzete határozza meg, hogy a többi jó helyzetben van-e, és a többi helyzete mutatja, hogy jó helyen van-e az egyik, amelyik nem a többi... az egész relativizált, egymás viszonyából adódik.


Az is fontos, hogy a ♀️ és a ☿️ belső bolygók. Mindig a Nap körül ólálkodnak, ezért általában jól látható a jelenlétük és gyakran vannak együttállásban a Nappal, vagy minimum ugyanabban a jelben.

2021. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtad! Az aszcendens számít. Saját Példa: van egy férfi, akinek halak a vénusza, nekem pedig az aszcendensem. Mindig mondta, hogy tökéletesen az ideálja vagyok külsőre, belsőre, és még az öltözködésem is imádja. Később kérdeztem csak rá a születési idejére.
2021. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igy kell ertelmezni, mint ahogy Ti gondoljatok. Figyelembe kell venni a jupiter mars hold helyzetet is stb. Egyszoval szinasztriat. A rak venuszu ferfi valoszinuleg önmagaban kedvelni fogja a hagyomanyos eletet, etelek italok elkesziteset feminim dolgokat.


Ami az asztrologiai tudasomra de legfobbkeppen tapasztalataimra epulo eszreveteleim azt mutatjak, hogy a ferfi-no kozotti venusz mars helyzete alapjan, nekem mindig azokkal a palikkal volt nagyon jo a szex akikkel klappolt kettonk venusz-mars helyzete. Nem az aszcendens stb, mas jegyallasok inkabb azt segitette elo, hogy komoly kapcsolat alakulhasson belole.

Volt egy hapsim, kos venusszal, rak holddal, bika marssal, es egy honap utan megkerte a kezem, rak napjegyu vagyok. Az erdekessek abban , hogy az edesanyja is rak napjegyu volt - es a holdjegyek pozitiv fenyszogeivel valoszinu a leendo “gyerekei anyjat” lathatta bennem, osztonosen az anyja fele nokhoz vonzodott.


- csak hogy a tortenetnek vege is legyen felev mulva kidobtam szegenyt, borzalmasan nyapic volt, es en nem tudtam ot kesobb sem megszeretni csak mint embert.

😂😅


Hiaba egyezik meg a venusz az aszcendenssel vagy barmi massal, ha nem keszitetek szinasztriat ket horoszkopbol, kozel sem biztos hogy a pasi venusza mondjuk a no napjan vagy aszcendensen van, vagy barmilyen mas fenyszoget is alkot a jegyeivel.


De ezt sok esetben erzi is az ember 😊

2021. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vénuszom a vízöntőben van és vonzanak a vízöntő csajok.
2021. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, főleg a kifejtőseket! mentek a zöld kezek, brutálisan jó nézőpontjaitok vannak!:)
2021. nov. 5. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!