Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Az aszcendens és az első ház...

Az aszcendens és az első ház ugyanabban a jegyben áll?

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen. Az Aszcendens egyenlő az Első ház csúcsával lényegében. Tehát, ha az első házad mondjuk Ikrekben áll, akkor az Aszcendensed is Ikrek, Merkúr pedig az Uralkodód.
2022. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Jól írja az első válaszoló, viszont van, amikor az első házon több jegy osztozik.


1: Miért lenne Merkúr az uralkodója :D A felkelő jegyhez legközelebb eső, felkelő pozícióban lévő bolygó színezi át legjobban az elmetérképet, viszont azért azt se felejtsük el hogy lehet a Merkúr egy olyan pozícióban van a születési horoszkópban, ahol erővesztésben van és még rossz fényszögben is. Érdemes a mundán asztrológiából kiindulnia, magyar emberként jupiteri, zsidóként vagy székelyként viszont szaturnuszi hatások fogják az alapjellemet meghatározni, viszont más-más minőségben az utóbbi kettőnél.

2022. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Azért a Merkúr, mert a példában az az Aszcendens ura, tehát az a születési uralkodó, tehát kiemeltebb, és akkor is ha rangvesztésben van. (akkor lehet nem úgy hozza az Ikrek analógiákat, mint ahogy kéne vagy annak ellenkezőjét. Pl egy Halak Merkúrral lehet nem lesz olyan racionális és logikus, mint amilyennek az Ikreknek kéne lennie alapesetben)
2022. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Bálvány ***** válasza:
Én is úgy tudom .....az aszcendensen álló bolygó kiemeltebb mint az aszcendens jegyének ura.
2022. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Amiatt is érdekes nálam, mert azt például tudom, hogy az első házban a Skorpió áll, az aszcendensemet viszont csak tippelni tudtam eddig ( Mérleg vagy Skorpió). Na most, érdeklődtem a kórháznál, ahol születtem pontos születési idő után, de kiderült, hogy csak 30 évig őrzik, így erről sajnos lekéstem. 😅😅 De legalább megtudtam ebből, hogy Skorpió az aszcendensem... 🤷

2022. nov. 16. 14:46
 6/19 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, azért írtam a Merkúrt mert az az Ikrek jegy uralkodója. Ha van az első házban másik bolygó(k) akkor azok társuralkodók lesznek.

Legalábbis én személy szerint ezt a módszert használom, de könnyen elképzelhető hogy egy másik megközelítés pontosabb.

2022. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Bálvány ***** válasza:

#6 A társuralkodó másra vonatkozik. Két értelemben is hallottam a kifejezést:

1. Vannak jegyek melyeknek 2 uruk van. pl. Vízöntő ura az Uránusz és a Szaturnusz is. Persze irányzatok válogatják.

.............

2. Aztán az első ház eshet kettő jegybe is. Kezdődik az Ikrekben és folytatódik a Rákban.

Akkor a Merkúr társuralkodója a Hold. Persze a ház elsődleges ura egyértelműen a Merkúr. Mégsem hiszem, hogy a Hold említést sem érdemel.

--------------------------

A házban álló bolygókat nem keverném ide. Kiemelt jelentőségük ott van, ha az aszcendensen állnak.

2022. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Melyik kórház volt az? Úgy tudom 50 évig tárolják
2022. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Őszintén ki nem szarja le a születési horoszkópot. Magyar vagy, a nyilas fennhatóság alatt álló nép fia, jupiteri tulajdonságokkal.. Eszerint élj és alkoss.
2022. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9-es, vicces vagy :D

semmi pénzért nem élnék úgy :D

2022. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!