Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mit mond el ez a képlet a...

Mit mond el ez a képlet a pszichoterápiáról, a pszichoterápiás kapcsolatról?

Figyelt kérdés

Ez a képlet egy pszichoterápiás kapcsolat kezdetének a képlete. Szerintetek milyen lehet?


Szempontok pl.: terápia fókusza, terápiás kapcsolat, erőforrások a terápia során, hátráltató tényezők, módszer, sikeresség, feszültség, hossz, bármi. :)


[link]



2023. febr. 22. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ilyen nyolcszögbe bele lehetne írni a jövőt... ugye érzed, hogy ez eléggé abszurd?
2023. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A múltat bele lehet írni.
2023. febr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bálvány ***** válasza:
100%

Utólag próbálod vizsgálni egy esemény képletét?

Mert ugye nem asztrológiai szempontok szerint volt előre meghatározva (elekciós asztrológia).

Mi is az esemény?

"A pszichoterápia a kommunikáció segítségével végzett gyógyító módszerek gyűjtőfogalma"

Nem ismerem a terápiát, mégis azt gondolom, hogy itt a Merkúrt, Neptunt kell(ett) itt "jó helyre" tenni.


- Neptun: Most Halakban, Plútó támogatásával, 2h házba esik.

Nekem nagyjából jónak tűnik, bár talán a ház választásra lehet más ötlet is.


- Merkúr: A Mérleg jegy jó választás ilyen esetben, a Jupiterrel való szembeállítás pedig érdekes.

Szembesítés az igazsággal???

Merkúr a 8. (titkok) házában. Gondolkodás a titkokon?


- A Nap ugyanebben a házban. Az érzelmes Hold támogatja a rejtett tudatosságot, a Mars az Ikrekből kommunikációval támadja.


Nekem tetszik. Egyébként nem értek az egészhez.

2023. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, Bálvány!


Igen, utólag próbálom elemezni. Hobbiból űzöm az asztrológiát, és néha szokásom - amikor a születési képletek világából kicsit ki szeretnék tekinteni -, hogy a fontosabb eseményeket, kapcsolatok/munkaprojektek/bármi kezdetét lejegyzem, és később elemzem.


Bár érdekel, elekciós asztrológiával nem annyira szeretnék, nem annyira merek foglalkozni. :D Mivel látom, hogy az asztrológia egy valid megismerési út, ha az elekciós alkalmazásába is belemennék, eltűnne a spontaneitás az életemből. Nagy eseményeknél nagy felelősség, nem bíznám magamra ilyenformán a választást. Főleg, hogy csak hobbi-asztrológus vagyok. :D


Visszatérve a képletre, amit linkeltem, engem egészen meglepett, hogy szerintem tök jónak tűnik ez a képlet egy pszichoterápiás kapcsolat kezdésére. Amiket kiemeltél, szerintem azok mellett még a Plútó helyzete lehet érdekes és vizsgálandó. Titok, tudattalan, komplexusok, transzformáció/újjászületés, szélsőségek - ezek mind Plútó-analógiák, és nagyon is a terápiához kötődő témák.


Tetszik ebben a képletben az, hogy hangsúlyos benne a Plútó, mint első házas bolygó; a 8. ház; és a Skorpió maga is az MC-n (meg a Hold által is).


Még érdekes az is, ahogyan a 4. házas Uránusz szemben áll a Holddal a 9. házban. A terápia-témához kötődve a 4. házban keresném a terápiás kapcsolat érzelmi aspektusait (főleg női terapeuta esetében). Itt szerintem értelmezhető úgy, hogy abban van valami szokatlan, vagy valami ellenálló, és ez akadályozza a tanulást, az érzelmes Hold által képviselt rejtett tudatosságot, amit írtál. Erős érzelmi áttétel, mint a tisztánlátást, magasabb rend megértését akadályozó tényező?


Az Ikrekben álló Mars is a negyedik házból támadja a Napot, mintha a tetterő, a kezdeményezőképesség, a vágyak is valahogyan a(z érzelmi) biztonságkeresésből indulnának ki. (Egyébként a negyedik ház maga a Bikában kezdődik.) Olyan, mintha ez az érzelmi instabilitás akadályozná azt a célt, hogy a titkok/tudattalan/stb. megvilágításba kerüljenek, elkezdődjön a transzformáció. Ugyanakkor, a motivációkon való gondolkodás (Mars-Merkúr) oldhat ezen az akadályozó hatáson.

2023. febr. 23. 17:24
 5/5 A kérdező kommentje:
*tisztánlátás helyett inkább tisztább beleérzést, intuíciót írnék
2023. febr. 23. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!