Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Könnyen/nehezen megtanulható...

Könnyen/nehezen megtanulható az asztrológia?

Figyelt kérdés

Vannak asztrológiai könyveim, mert szeretném elsajátítani az ezoterikus témák eme ágát. Ami gondom az az, hogy rendkívül bonyolultnak találom. Egyszerűen minden olvasásnál teljesen belezavarodok, mert annyi mindenről szó van (radix, Mc, forgástengely, ascendens, fényszög stb), hogy ha valamit meg is értek, azonnal jön más ami újra értethetetlen.

Fogalmam sincs, hogy mi alapján számolják ki a bolygók sebességét, adott időben a tartózkodási helyét stb. Arról végképp fogalmam sincs, a középkori asztrológusok honnan tudtak pl a Greenwichi délkörről, a koordinátákról stb.

Persze az is lehet, hogy szimplán rossz könyveket olvasok.

Ti hogy értettétek meg ezt a tudományt? Milyen könyveket tudnátok ajánlani?



2023. aug. 27. 15:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha komolyan érdekel akkor nehezebb. De ha tudsz magolni akkor sima.

Ha felszínesek akkor meg pite. Nem nehéz.

Mennyire akarod beleasni magad?

2023. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A lehető legkomolyabban gondolom🙂 Olvasok középkori okkult műveket (Picatrix, Agrippa stb), és azokhoz is tudni kell a különböző bolygóállásokat. Az egyetlen gondom, hogy nem tudom hogy induljak el. Ugyanis a könyvek, legalábbis amiket én olvasok, nagyon össze-vissza vannak rendezve tematikailag. Jó lenne lépésenként haladni
2023. aug. 27. 17:17
 3/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

Ne viccelj, pont ilyen butaságokat akarsz tanulni?

Ifjabb koromban engem is megtalált ez a hülyeség, de hamar kinőttem.

Foglalkozz inkább valami értelmes dologgal!

2023. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
13%

Mármint az ezotériára gondoltam általában.

Amatőr csillagászatnak lehet értelme, ha valakinek ez a hobbija, hiszen az egy megfogható fizikai dolog.

"Ezoterikusokkal" nincs jó tapasztalatom sajnos.

2023. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Nehezen, de akit érdekel az fokozatosan utánajár.
2023. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Bálvány ***** válasza:
29%

Irod.:"Fogalmam sincs, hogy mi alapján számolják ki a bolygók sebességét, adott időben a tartózkodási helyét stb."


A számítógépek korában ezzel minek foglalkozni egy asztrológusnak? A lényegre kellene koncentrálni.

2023. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
9%
Az áltudományok elsajátítása ugyanolyan könnyen vagy nehezen megy, mint a valódi tudományoké.
2023. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%
Szervizmérnök Úrral kell egyetértenem. Nehogy már ilyen f...ságba ölj energiát! Sokkal többre mész, ha ezt az időt hasznos tudásra fordítod.
2023. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 hosszúhajú ***** válasza:
93%
magamtól tanultam pár évet baktay ervin a csillagfejtés könyve. a titka hogy naggggggyon lassssssssan kelllllll olvassssssni.....
2023. aug. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

6-os.

Asztrológiához eszemben sincs számítógépes programokat használni. Régen is meg tudták oldani nélküle.

2023. aug. 28. 10:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!