Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A házak "rendszere" hogyan...

A házak "rendszere" hogyan van? Hogyan értelmezzük?

Figyelt kérdés

Szóval; amit észre vettem a házakkal kapcsolatban:

1, van olyan ház, ahol a házcsúcs "kezdete" és a ház"vége" egy jegyben van

2, van olyan ház, ahol a házcsúcs "kezdete" és a ház "vége" kettő, különböző jegyben van

3, van olyan ház, ahol a házcsúcs kezdete és a ház "vége" között legalább 1, 30°-os jegy is van


A kérdésem, hogy hogyan-miként értelmezzük az ilyen típusú házakat?



2023. aug. 19. 23:38
 1/4 hosszúhajú ***** válasza:
79%
a háznak nincs köze a jegyhez. kezdődhet akárhol akármelyik fokon. az fontos, hogy melyikben indul, mert az a házcsúcs, és aztán az hogy melyikben van a nagy része. nagyon összetett. minddel kell valamennyire számolni, ezektől függően. na és persze hogy melyik jegyben van bolygó
2023. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hosszúhajú ***** válasza:
72%
ja a házak nagysága pedig attól függ melyik rendszert használod. az egyenlő házak rendszerében minden 30 de a pitagorasz házrendszerhez táblázat kell kiszámold.
2023. aug. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bálvány ***** válasza:
47%

Placidus is csak egy házrendszer, mely közeliti az igazságot.

Ez 2 mondatban itt nem összefoglalható. És könyvben sincs jól leirva. Sok elemzést nézel és összeáll benned.

2023. aug. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D-Mano ***** válasza:
90%

Sokféle házrendszer van, pl. Placidus-féle, Regiomontanus-féle, egyenlő házak rendszere, és egészjegy házak (minden ház teljes fedésben van egy csillagjeggyel). Én "csak" ezt a 4-et ismerem, de állítólag van többféle is.


Sokszor hallom azt, hogy a házak nem annyira fontosak, mint a bolygók jegyhelyzete, fényszögei, de szerintem meg ellenkezőleg: szerény tapasztalataim szerint* fontosabbak is annál. Ennek ellenére az egyik legzavarosabb téma az asztrológián belül.


*tényleg szerények azok a tapasztalatok: régen hobbiszinten kutattam asztrológia témában.

2023. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!