Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért mindig teliholdkor...

Miért mindig teliholdkor történnek a bajok?

Figyelt kérdés

Nagyon én sem hiszek a horoszkópban de ez most furcsa. Ha kicsit se hiszel akkor inkább ne olvasd



idén 08.31. én megpróbáltam megölni magam, utána majdnem egy hetet kórházban is voltam. most utólag néztem vissza hogy nagyon erős telihold volt akkor és kb. pont azokban az órákban tetőzhetett a telihold amikor szállítottak át a pszichiátriára. és akkor vonulhatott el, mikor kiengedtek.



szintén idén 06.30. ismerősöm kocsija felrobbant és pillanatok alatt leégett. az is teliholdas időszak volt, mondjuk ott kicsit odébb volt az igazi telihold, de gondolom már 30-án is éreztette a hatását.


meg emlékszem 2019-ben ősszel akkor volt egy hatalmas családi vita amikor telihold volt kint de azt már nem tudom megmondani milyen jegyben lehetett akkor.



nem mindig történik valami, de nekem főleg az első nagyon para.


most kos hold jön, elvileg feszültségeket hozhat de úgy érzem most nem fog semmi komoly történni.


és nem is tudtam hogy akkor halak telihold volt mikor megpróbáltam.


mi lehet ennek az oka?



2023. szept. 25. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a bajaim úgy történnek amikor.


Most akkor ez mit jelent?

Hogy szeretnél hinni és csak az okot keresed rá?

2023. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Neptun elszállítja az ember agyát, ha nincs jóban önmagával.

Gyógyszerek, alkohol, kábszer, depresszió simán szóba jöhet.

A telihold mindezeket felerősíti, szinte vonzza az illetőt.

2023. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, pont az ilyen válaszolók miatt kértem fentebb hogy csak az olvassa el aki valamennyire hisz ebben.
2023. szept. 25. 15:46
 4/12 A kérdező kommentje:
2 08.31.-én leittam magam és ott kezdődtek a nagyon komoly bajok... halak telihold..
2023. szept. 25. 15:46
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Skorpió teliholdnál halálvágy, elengedés, fanatizmus, szenvedés szintén veszélyes lehet.
2023. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Te magad írtad le, hogy semmi köze a holdhoz a vergődéseiteknek.
2023. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Minden hat.

Nézd meg a tengerekkel is mit tesz a hold. Hát akkor még egy aggyal...

2023. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"idén 08.31. én megpróbáltam megölni magam, utána majdnem egy hetet kórházban is voltam. most utólag néztem vissza hogy nagyon erős telihold volt akkor"

Tehát megpróbáltad megölni magadat. Nem sikerült, tehát a telihold ebben az esetben épphogy pozitívan hat, csak nézőpont kérdése az egész, de tény, hogy lehetett volna rosszabb is, ha igazán szerencsétlenül jön ki a lépés.


"meg emlékszem 2019-ben ősszel akkor volt egy hatalmas családi vita amikor telihold volt kint"

És nem teliholdkor még sosem volt családi vita?

2023. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a teliholdkor nő meg az érzékenység és érzelmi feszültség, újholdkor is.


Az, hogy mi történik, ennek csak a következménye.

Ha megnézed, miért issza valaki le magát, miért próbálkozik vki öngyilkossággal? Mert rászakad rengeteg érzelem egyszerre és nem bírja hirtelen azt a sokat egyszerre. Ugyanígy mikor feszült vagy, és minden bajod van, nem tudsz aludni, pedig fáradt vagy, nem tudsz koncentrálni (mert a fókuszod automatikusan befelé a sok érzés felé akarna haladni, csak a mindennapi élet ezt nem teszi lehetővé, nem teheted meg azt, mikor munkanap van, hogy jajj akkor en most egy kicsit magamba szállok vagy hasonló, pedig lelkileg ebben az időszakban szerintme pont erre lenne szükség). A fentebb leírtak sokkal hajlamosabbá teszik az embert a figyelmetlenségre ezen keresztül meg bármilyen balesetre. Sőt ilyenkor néha olyan mintha DIREKT beb@$zna minden egyszerre. Ez is azt szolgálja, hogy a benned már meglévő érzelmet, amiről nem veszel tudomást, hogy azt észrevedd.

Pl.: tegyük fel van benned egy alap düh, de nem vagy tudatában. Ilyenkor jön valami tapló, beszól egyet te meg jó dühös leszel. A tapló így eléri, hogy te meg tudd élni, tudatosan (!) a benned már eleve meglévő dühöt. Annyi hogy most már tudsz róla. Ezekre a körülményekre (a példában a taplóra) nem lenne szükség, ha lenne az embernek ideje (és hajlandó is lenne) magába nézni és felismerni, hogy épp mi zajlik benne.


A Hold egyébként az asztrológiában az érzelmi táplálással függ össze. Mire van szükséged ahhoz, hogy érzelmileg tudj kötődni másokhoz? Min keresztül kapod meg a gondoskodást, érzelmi támogatást, és hogyan tudod azt adni? Mi az, amire az érzelmi jól-létedhez szükséged van, akár napi szinten, ami ha nincs meg, akkor letargikus leszel, változó kedélyű, hisztérikus, hangulatod-miatt-mindent-is-bezabáló. Ezeken keresztül bejön a képbe az anya-gyerek kapcsolat analógiája is, anyukáddal való kapcsolatod és a sajat belső gyermeki éneddel való kapcsolatod - ezeknek köze van ahhoz, mire van szükséged az érzelmi jól-létedhez, mik azok amik benyomják a gombjaidat és érzelemcunamit váltanak ki, vagy bazinagy hangulatvölgyet.


Az újhold és telihold abban különbözik egymástól, hogy újholdkor a Nap és a Hold együttáll, teliholdkor szemben állnak.

Asztrológiai szenpontból újholdkor egy újabb ciklus kezdődik el, egy újabb téma merül fel, és kerül a fókuszba. Ez a téma és a hozzá kapcsolódó érzések azok, amik csúcsosodnak teliholdkor, az az igazi tetőpont.


Ami nekem használt, hogy átvészeljem ezeket, hogy különösen embertpróbáló napokon utánanézek, hogy mi van, telihold vagy újhold vagy mi (simán rá lehet érezni) és ha a 2 közül valamelyik, akkor számontartom, hogy nem tart örökké, és hogy vége lesz. Van 1-2 rizikós nap, és ha azokat kibírom, utána enyhülni fog a helyzet.

2023. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt egyértelműen megfigyeltem, hogy teliholdkor a szokásosnál is rosszabbul alszom és nagyon para rémálmaim vannak.
2023. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!