Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A Pegazus csillagkép okozza...

A Pegazus csillagkép okozza azt, amit most Vízöntőbe sorolnak?

Figyelt kérdés

[link]


Röviden összefoglalva ugye jelenleg is a Halak korban vagyunk. Ha a csillagképeket nézzük, akkor a Tavaszpont a Halakban van. (Stellariumban követhető vissza és előrefele is). A Vízöntőhöz egyáltalán nem ért még oda.

Amit ma a Vízöntőhöz sorolunk: innováció, technológia, űrkutatás, szélsőséges időjárások, elektronika, villám stb (sztem tudja mindenki).

Viszont a oldal azt írja, hogy ugyebár a Halak és a Vízöntő csillagkép felett helyezkedik el a Pegasus csillagkép. Mi jelenleg a Halak csillagképnél vagyunk tavaszpontilag, de a Pegasus nagyon közel van. Ha visszamegyünk az időbe, kb. az 1700-as években érte el a Tavaszpont a Pegasust a Halak felett, azóta meg egyre közelebb kerülünk hozzá.


Az asztrozófusok ezt a jelenséget a Pegasusnak tudják be, és nem sorolják a Vízöntőhöz. Viszont az asztrológusok nem veszik figyelembe, csak a jól megszokott 12 jegyet, de az égre már nem néznek fel.


Mi a véleményetek?



jan. 26. 22:09
 1/4 Bálvány ***** válasza:
A nyugati asztrológia több ezer éve trópikus zodiákussal számol és nem csillagképekkel. Ez nem egy tévedés eredménye, hanem egy más rendszer. A Nap pálya alapján kalkulálnak, így kb. mindegy hova esik a pegasus csillagkép. Szerintem ezt az asztrológiai alapoknál tanítják. Kár ezt nagy felismerését tálalnod.
jan. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem nagy felismerés. A korszakok csillagképeken alapszanak az asztrológia meg átvette. Tévesen mert ha Nap útját nézik akkor nem tartoznak hozzá a korszakok témája. Ezért mondom hogy téves a vízöntő kor feltételezése.
jan. 27. 08:32
 3/4 Bálvány ***** válasza:
A nap útját figyelve válaszokat tudnak adni az emberélet kérdéseire és világi eseményekre. Valóban, a 2000 éves világkorszakok témáját máshonnan kell közelíteni. De szerintem ez egy marginális téma és alig mozgat meg valakit......kivételként persze téged......Úgyhogy itt én ki is szállok.
jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen érdemes olyannal foglalkozni ami nagyon népszerű és trendi. Beállni a sorba. Beállok ez esetben mögéd.
jan. 27. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!