Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért nem lekérdezhetők...

Bálvány kérdése:

Miért nem lekérdezhetők online a születési időpontok?

Figyelt kérdés

2000 után már minden kórházban szoftveresen rögzítették a szülés körülményeit. A Szoftver konkrét űrlap mezőben bekérte, majd adatbázisba letárolta az óra/percet. Felnőtt már egy generáció akiknek még mindig levélben kérvényezni kell (?!?) az adat megismerését bár ez csak 3 kattintás az ügyintézőnek. Ügyfélkapu mögött lekérdezhetővé tenni ezt informatikailag nem nagy mutatvány lenne. Miért ilyen bonyolult ez 2024-ben?


Minden január elején bemondják a TV-ben hány újszülött jött világra elsején. Percre pontosan megmondják ki volt az első, hogy nagy lóvét adjanak neki. Tehát az információ ott van, csak az állam bűvészkedik vele. Minek rejtegetni?


Disclaimer:

A kérdés nem arról szól, hogy hiszel-e az asztrológiában, vagy bizonyítottnak véled-e. Ez egy informatikai probléma felvetés. Mindenki kezdjen a saját adataival azt amit akar.



jan. 29. 11:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mert akkor szebb világ lenne, ha kötelező lenne leadni a születési képleted egy interjún?
jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Én egy piaci igényekre alapozott, informatikai kérdést tettem fel az asztrológiával kapcsolatban. Szerintem lenne rá igény.

Hogy ez jó vagy rossz azt itt nem tárgyalom. Kár ezt érzelmi síkra vinned.

Máshol filozofálj erről! Mintha rácsodálkoznál a világra.

Vannak olyan igazgatók, akik a mell méret alapján választanak maguknak titkárnőt.

Most ha megbocsájtasz nem sírom el magam, hogy igazságtalan a világ.

jan. 30. 09:42
 13/23 anonim ***** válasza:
De a kormány fizetné ezt, nem? Nem ezek a képzelt asztrológiára támaszkodó cégtulajdonosok karolnának fel egy egész rendszert, akik olyan felsővezetőket keresnek, akik utanajárás nélkül hajlandóak csak lekérni a születési órát/percet. Szóval mitől lenne a kormánynak gazdaságos erre költeni? Hol itt a piaci igény? Hisz akit érdekel, az így is meg tudja oldani és sokkal többe kerülne neki, ezért mindenki másnak is megoldani, mint csak saját magának. De ha szerinted mégse, akkor őket kellene megcéloznod az ötlettel, hogy ajánlják fel a kormánynak, hogy kifizetik ezt a fejlesztést egy csókos informatikai cégüknek.
jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Egyébként meg nem érzelmi síkra vittem, hanem ez konkrétan diszkriminációt jelentene, tehát jogi sík. Pont mint a nők és férfiak közötti bérkülönbség, rasszizmus vagy a mellméret, mint írtad. _Elvileg_ a fennálló kormánynak nem a piaci érdekeket kellene kiszolgálnia, hanem azokét, akik megválasztják.

Nézd meg a Gattaca című filmet :)

jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Na látod ez már érdekesebb kérdés....


1. A fiatalabb generáció (már) informatikai rendszerekben lévő adatainak becsatornázása ügyfélkapu alá, nem igazán költséges. Nem kerül milliárdba. Az EESZT rendszer már most sokkal-sokkal bonyolultabb.

Első lépésben nem kellene minden magyar állampolgár szül. idejét mutatni. Csak a fiatalokét. Az egy folyamatosan megvalósuló

rendszer lenne a következő évtized(ek) alatt.


2. Hiszed vagy sem egy normál kapitalista államban a kormány célja a teljes szolgáltatóipar felfuttatása és nem csak a haveri cégeké. Még nem létező igény felkarolásával, munkahelyeket teremtenek.

Amíg nem volt internet hálózat, igény sem volt rá ugye????? Jól elvoltunk nélküle, de ma már munkahelyek százezreit

teremti. Az állam pedig törvényekkel, jogi, technológai háttérel segítette ennek megteremtését. Csak azért, hogy a társadalom fejlődjön és később több adóbevétele legyen.


3. Azért mert írtam egy 'állásajánlatos' példát, azonkívül még számos társadalmi haszna lehet az adatközlésnek.

pl. A legfiatalabbnál az adatok hozzáférhetősége segítheti a pályaválasztást. Humán, vagy reál szakon tanuljon

tovább egy általános iskolás? Sok szülő fizetne egy jótanácsért. Aminek kapcsán adóbevétel képződhet. A társadalom érdeke, hogy a legmegfelelőbb ember üljön egy-egy pozícióba. Ez nem diszkrimináció, hanem 'józanész'.


A Gattaca filmeben is az űrrepülésről volt szó. Gondolom állami pénzből. Azt ki vitatja, hogy egy magáncég akármilyen szempontok alapján válaszhatja ki munkaválalóit? Kár ebbe a témába belemenni a piac úgyis szabályoz.

jan. 30. 10:20
 16/23 anonim ***** válasza:
A filmnek nem az űrrepülés a lényege, hanem hogy genetikai adatok alapján különböző kasztokba rakják az embereket, esélyt sem adva olyanoknak akik "várhatóan" mondjuk korán betegségben halnak meg. És tervezettek a gyerekek is. Pedig az ember szabad akarata felülírhatja a lapokat, amiket kapott és mondjuk lehet zseniális tudós egy rokkant ember is és lehet sorolni. Na most az asztrológia szerintem még annyira sem egzakt, mint a genetika... Nem is beszélve ugye a Pygmalion-effektusról.
jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Na eljutottunk a filmek világába és most itt moralizálsz....

Tisztázzuk! A mai magyar törvények szerint egy vállalkozó akármilyen szempontok szerint vehet fel munkavállalókat és állapodhat meg munkabérben.

Nem kell semmit indokolnia a hatóságnak. A fejvadász cégek még (látszólag) érdektelen szempontokat is figyelembe vesznek: Mi a hobbija a jelentkezőnek? stb.

A Hooters Budapest étterembe csak nagymellű csajokat keresnek és diszkriminálják a vén férfi munkavállalókat. Megtehetik.....

Így megy a világ és kész. Az asztrológiától függetlenül ez a probléma létezik és létezni is fog. Kár idekeverni.

Messzire jutottál. Ez már nem az alapkérdésem része. Se nem asztrológia, se nem informatika.

Ezzel így nem lehet lesöpörni a kérdést.

jan. 30. 11:52
 18/23 anonim ***** válasza:
95ben szulettem es nekem az eu.kiskonyvemben, illetve a szuleteskor kiadott zarojelentesen rajta van az idopont... csak hat van az olyan ember, akinek az anyja elhanyja az osszes papirjat. Szerencsere en nem olyanhoz szulettem.
jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Most ha ez ingyenesen elérhető adat lenne, ki fizetne ezért, hogy megcsinálják a fejlesztést? Hol ebben a piac? Az asztrológiát meg nem hiszem, hogy egyhamar valid indoknak tartanák akár csak egy 100 forintos kiadásra, amikor az állampolgárok nagy része átverésnek tartja.
jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#18-as kérdező: #15-ben már elmondtam, hogy ez egy lassan lépésenként kiépülő rendszer lenne és talán sohasem 100%-os. Ha a lakosság nagy részének adatai elérhetőek, már bőven jó. A többiek meg járjanak utána. Mert az érdekük és a piac kikényszeríti.

------

#19-es kérdező: #15-ben már elmondtam, hogy nem csak olyan fejlesztésekbe érdemes (komoly?) pénzt rakni az államnak, amire itt és most elsöprő társadalmi igény van....de más szempontokat is figyelembe kell venni.

----

De csavarjunk egyet a dolgon és VEGYÜK KI BELŐLE AZ ASZTROLÓGIÁT!

Mondhatom azt is, hogy minden magyar állampolgárnak legyen lehetősége megismernie a születése körülményeit. MINDET! Joga van tudni, hogy császármetszéssel született, vagy köldökzsinórral a nyakán.

Ezek az adatok is legyenek a szülöttnek nyilvánosak. A felhőbe EESZT rendszeren keresztül, ahol az összes többi vizsgálati

lelete lekérdezhető. A saját magamról szóló adatokat ne rejthesse el előlem az állam! Ezen információk megjelenítése a jelenlegi IT rendszerben (ügyfélkapú, EESZT) NEM MILLIÁRD FORINTOS FEJLESZTÉS.

jan. 31. 08:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!