Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért nem lekérdezhetők...

Bálvány kérdése:

Miért nem lekérdezhetők online a születési időpontok?

Figyelt kérdés

2000 után már minden kórházban szoftveresen rögzítették a szülés körülményeit. A Szoftver konkrét űrlap mezőben bekérte, majd adatbázisba letárolta az óra/percet. Felnőtt már egy generáció akiknek még mindig levélben kérvényezni kell (?!?) az adat megismerését bár ez csak 3 kattintás az ügyintézőnek. Ügyfélkapu mögött lekérdezhetővé tenni ezt informatikailag nem nagy mutatvány lenne. Miért ilyen bonyolult ez 2024-ben?


Minden január elején bemondják a TV-ben hány újszülött jött világra elsején. Percre pontosan megmondják ki volt az első, hogy nagy lóvét adjanak neki. Tehát az információ ott van, csak az állam bűvészkedik vele. Minek rejtegetni?


Disclaimer:

A kérdés nem arról szól, hogy hiszel-e az asztrológiában, vagy bizonyítottnak véled-e. Ez egy informatikai probléma felvetés. Mindenki kezdjen a saját adataival azt amit akar.



jan. 29. 11:04
1 2 3
 1/23 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem itt az a kérdés, hogy kell-e fizetni érte ha lekérdezed. Ha igen (mintha ismerősöm azt mondta volna, hogy neki pénzért adták ki de úgy is hosszas macera után) akkor valószínűleg azért. Amúgy nekem sincs sehova óra és perc beírva, nem is tudom, hogy rögzítették-e egyáltalán, ha hozzáférhető lenne, szívesen megnézném kíváncsiságból.
jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem kell érte fizetni. Nekem sem kellett, pedig én öreg vagyok, miattam még fel kellett túrni a poros archívumot. Ahogy írtam, az idők változnak. Már minden szoftveres. Ha fiatal vagy, akkor ez informatikailag viszonylag egyszerű kell legyen. A jelenlegi bonyolult helyzet abból fakad, hogy GDPR szerint 'igazold magad' és hogy adjanak ki neked ilyen kényes adatot.

Persze ha ezt beraknák ügyfélkapu mögé akkor minden más lehetne.

jan. 29. 14:31
 3/23 Metionin ***** válasza:
2. Pont az ügyfélkapura gondoltam, azzal lenne a legegyszerűbb. Ennél jóval "kényesebb" adataim vannak fent az eeszt-n... Csak valószínűsítem, hogy nem lenne belőle akkora haszon, hogy megérje megcsinálni.
jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Szerintem nem annyira nagy munka, de rövidtávon valóban nehéz lehet érvelni a hasznossága mellett.

De mondjuk megcsinálják és valamiféle hitelesített(?) formátumban le lehetne kérdezni. (Mint a földhivatali tulajdoni lapokat.)

Ez nagy lökést adna az asztrológiai közösségnek. (Nem csak a saját hobbi célra lekért adatokra gondolok.)

Bizonyos szint fölött, karrier területén így már a fejvadászok megbízottjai szívesen ránéznének erre a (bekért) hitelesített adatra.

Az asztrológia szabályait elfogadva durva személyiség elemezést nyújtana, amivel közép- és felsőszintű vezetőknél már illik számolni.

jan. 29. 14:53
 5/23 anonim ***** válasza:

2000 előtt anyakönyvi archívum van, utána más rendszert használtak.

Nincs az az isten, aki azt a temérdek adatot beviszi az új rendszerbe,hogy minden egy helyen legyen.

jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
*elírtam, 2014 óta.
jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Az egészségügyben arra nincs már kapacitás, pénz, hogy egy sérülést bekötözzenek, te meg azt várod ezüstttálcára készitsék neked az ilyen adataidat mert te ebben hiszel!!!!
jan. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7 eddig is beirták a programba az időt. Onnan meg az online, ugyfelkapus megjelenités az informatikus dolga nem az orvosé. Nem emiatt késik éveket az agyműtéted.
jan. 29. 20:01
 9/23 anonim ***** válasza:
Mert költeni kellene rá és az asztrológiára csak nem hivatkozhatnak.
jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hogy ki mire hivatkozhat (kimondva-kimondatlanul) mondjuk egy felsővezetői állásinterjú esetén azt hagyjuk meg a piacnak. A kapitalizmus majd eldönti. Aki a saját milliárdjait kockáztatja egy személyi döntéssel az majd belátása szerint megítéli, hogy miben hisz. És nem kell neki mindent nyíltan indokolnia.
jan. 30. 09:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!