Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Asztrológiában "hívők", mit...

Asztrológiában "hívők", mit szóltok ehhez a cikkhez? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 14. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

A nyugati asztrológia tropikus zodáikussal számol és nem sziderikussal, tehát nem a precerssziótól függővel. Az asztrológia nem a csillagképek hatásait vizsgálja. A csillagképek csupán szimbólumok, pl. a Kos a legenergikusabb, legtüzesebb jegy, a tavasz kezdetével analóg, tökmindegy, hol áll most a valódi Kos.

Az hagyományos asztrológiában a hetes felosztás érvényes, úgyhogy a mai napig nem veszik figyelembe a Neptunuszt, Uránuszt, Plútót, meg a mindenféle kisbolygókat, csak a szabad szemmel látható bolygókat. Az előbbieket csak a modern asztrológia szőtte bele (egyesek szerint fölöslegesen, szerintem is, de itt erről nem nyitok vitát).

Tehát a cikkben semmi meglepőt nem írtak, ezeket a dolgokat alapból tudnia kell mindenkinek, aki az asztrológiával kezd foglalkozni.

2011. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Ráadásul még én is tudom, pedig én nem is igazán foglalkozok az asztrológiával. :D Szóval nagyon kritikán aluli a cikk írójának felkészültsége a témával kapcsolatban. :)
2011. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Az említett Úr ! Csillagász egyetemet végzett az ELTE-TTK-n, amit pl a sarki ezo tv-s merlinek nem:D Akik a 2587.dimenzióból küldik a lét.


Már Csillagjóslás néven 25 éve is írt könyvet elismet szakember, és mit tagadjunk igaza van, egy nagy babona az egész asztrológia és csak arra jó hogy elbutítson titeket is. Gyerekek nőjjetek már fel.

2011. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Attól még felkészülhetett volna a témából. Ha valamit cáfolni akarok, vagy véleményt írok róla, legalább az alapvető információim legyenek meg az adott dologról, bármilyen rossz véleményem is legyen róla.
2011. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Szóval ha értek valamihez, akkor ne egy ilyen légből kapott cikket hozzak már össze!
2011. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Ő jól felkészűlt, igazat mond Ti nem értetek hozzá:D.
2011. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Igazság szerint dunsztja nincs az asztrológiáról, sem az asztrológia szimbólumrendszeréről. Különben nem írna ilyesmit.

Az asztrológiát cáfolni sokkal értelmesebben is lehetne, de ahhoz tudni is kellene róla valamicskét és nála a témában jártasabb ember kellene hozzá. Ez az érvelés egy nagy nulla. Olvastam már sokkal jobbat is. Sőt, szinte csak jobbakat olvastam ennél. :)

2011. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Az elsővel egyetértek, pedig én sem az a típus vagyok, aki napi horoszkópot olvas, vagy aki szerint a horoszkóp határozná meg, hogy ki-kivel illik össze. A cikk írója csak felületesen ismeri az asztrológiát, és alapból hülyeséget mond ( mi az, hogy nem létező dolgok hatásai? a Mérleg, Kos, Halak elnevezés csupán szimbólum, egy név, és mint ilyen, igenis létezik).


Egyébként a komoly asztrológia nem is foglalkozik olyannal, mint a napi/heti horoszkópok készítése, vagy hogy összeillik-e két jegy, vagy hogy a Bikának mi a szerencseszáma - ez már csak a fellendült üzlet hozadéka. Régen nem foglalkoztak ilyennel, és ezt ma sem veszik komolyan, csak azok, akik a szellemekben is hisznek.


Még egy dolog: a horoszkópot nem hasraütéses alapon találták ki, hanem hosszú évszázados megfigyeléssel. Nem azt mondták, hogy "Na, ez a Mérleg legyen konfliktuskerülő, ez a Skorpió pedig temperamentumos", hanem megfigyelték, hogy bizonyos csillagállások között született emberekre általánosan mi jellemző, és ez alapján állapították meg a dolgokat. Márpedig ezzel akkoriban a bölcsek és tanult emberek foglalkoztak, nem a hiszékeny köznép.


Amit tapasztaltam: az általános jellemzés többnyire igaz, és csak azok mondják hülyeségnek, akik egyébként el sem gondolkodtak rajta, de szeretnek csípőből lenézni másokat.

2011. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

ne vicceljetek már, Ő ért hozzá, Ti meg csak összeolvastatok valami nők lapjából valami marhaságot amit egy laikus vajákos leírt csak úgy és elhiszitek. Ő tanulmányozta a témát valós irodalomból ti meg csak kötözködtök. Nézzetek magatokba.


A 2. és 3. lervről pedigmi a véleményetek.

2011. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

19:47


Te tényleg ilyen hülye vagy? Ő nem az asztrológiához ért, hanem a csillagászathoz, ami hiába ered egy tőről, azért mégsem ugyanaz. A cukrász sem tud tejet köpülni, csak mert mindennap használja.


Vagy másképp: ezt a cikket komolyan venni körülbelül olyan, mintha egy ateistát kérnénk meg, hogy mondja el ki jut a Mennyországba.

2011. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!