Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisztek az asztrológiába...

Miért hisztek az asztrológiában? Milyen esemény miatt?

Figyelt kérdés

Én például nem hiszek benne, MERT nem gondolom, hogy egy több fényévre lévő test képes lenne engem kicsit is befolyásolni. Ezt ezzel meg is tudom magyarázni. Illetve horoszkópot azzal, hogy aki elolvassa a sajátját, az akaratlanul is előidézi azt a helyzetet, aminek "történnie kell".

De aki hisz benne, az is meg tudja magyarázni, hogy miért kellene nekem is hinnem benne?


2011. júl. 18. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fényévekre mérendő ez a táv. Hanem dimenzióban, így már már is teljesen más az egész.
2011. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen dimenziók? Amennyire én tudom a másik univerzumok még távolabb vannak tőlünk. Légyszi fejtsd ki bővebben! Hátha megértem, hogy miért vannak ezek.
2011. júl. 18. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
A Kérdezővel hasonlóan gondolkodunk, én is azt gondolom, hogy a jóslások, horoszkópok kicsit beteljesítik önmagukat.
2011. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg most nem furcsa, hogy elvileg akkor az egész emberiség felosztható 12 embertípusra, akik mind ugyanazt szeretik/utálják?:/
2011. júl. 18. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem mert ott van az aszcendes, a házak, a különböző bolygók állása. Millió variáció.
2011. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én rögtön ott akadok el, hogy a születési időt veszik kalapul a horoszkópnál, holott az az emberke már kilenc hónapja létezik, mert a tulajdonságai nem a születés pillanatában, hanem a fogantatás pillanatában alakulnak ki. Az alapvető jegyei már léteznek a fogantatástól kezdve, ezért sántít a születési dátumon alapuló horoszkóp szerintem.
2011. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Írták előttem, hogy miért a születés számít: az a pillanat számít, amikor a megszületett gyermek először vesz levegőt, mivel ekkor nyilvánul meg először önálló lényként, ezért ennek az időpillanatnak a bolygóállásai tkp. analógiái a gyermek személyiségének és egész életének.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak:

különböző magazinokban megjelenő napi/heti/havi horoszkópokban nem hiszek, mert szerintem a világon semmi valóságalapjuk nincs, valószínűleg úgy születnek, hogy egy unatkozó 'újságíró' a hasára üt és ír valamit.


A (lehetőleg percre) pontos születési dátumon alapuló kimerítő elemzéssel és előrejelzéssel már más a helyzet: azokban sem hiszek, de ezt nem úgy kell érteni, hogy abban hiszek, hogy nincs értelmük. Épp ellenkezőleg: nem hiszem, hanem úgy tudom, (mert úgy tapasztaltam) hogy képes az asztrológia pontos születési idő fényében pontos meghatározásokkal és akár előrejelzésekkel szolgálni. De ehhez mindig az egyén születési képletéből kell kiindulni - az, hogy pl. ezen a nyáron minden magányos Skorpió megtalálja a nagy Őt, nyilvánvaló hülyeség.

2011. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt van a lényeges egyet nem értés, én ugyanis nem tudom elfogadni, hogy az emberi lény akkortól önmaga, amikor először vesz levegőt. Hiszen már a hasunkban is egy megadott temperamentum szerint viselkedik, aszerint, amit hozott magával. Vagyis már akkor is létező, érző, és határozott tulajdonságokkal bíró emberke. Szerintem nem az a pillanat határozza meg őt magát, mikor először vesz levegőt. A sorsa már elkezdődött a fogantatás pillanatában.
2011. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A magazinasztrológiában nem hiszek. A normálisan kiszámolt, pontosított képletből való "olvasásban" igen.

Miért: Mert egy kis hozzáértéssel már én is vadidegenekről konkrét dolgokat meg tudok mondani (nem ilyen általános hülyeségeket, hogy szereti az állatokat meg hasonlók), pl. hogy milyen betegségben szenved, milyen volt a szülése stb (engem főképp az egészségügyi asztrológia érdekel). Pedig még abszolút csak tanulom az egészet. Akkor képzeld el, egy végzett asztrológus mi mindent lát ki egyetlen képletből.

2011. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vigyázat!A magazinos horoszkópok elkészítésének módjáról már bevalloták egyesek utólag, hogy a saját fantáziájukra bízták! :)
2011. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!