Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Milyen jegyeim (csillagjegy,...

Milyen jegyeim (csillagjegy, napjegy, holdjegyről tudok eddig) és milyen mélyebb területek léteznek (csillagjegy, aszcendens, deszcendensről tudok eddig)?

Figyelt kérdés

Valaki kifejtené, hogy vannak ezek, hogy átlássam?


köszi előre is


2011. máj. 20. 04:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát meg tudod nézni, hogy a születésed pillanatában milyen volt a bolygók állása, ebből is kapsz némi információt. A www.astronet.hu -n van, de az ezoterikus.hu -n még grafikát is kapsz róla :)

Létezik még felszálló és leszálló holdcsomópont, ez az előző életeidhez kapcsolódik, ha Guglizol, megtalálod :)

2011. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, csak nemtom, hogy melyik melyik után jön,,szal az alapokat, amúgy már régóta keresem
2011. máj. 20. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit kérdezel, az tulajdonképp az egész asztrológia területét lefedi. Iszonyatosan tág témakör.

Első körben érdemes a hét ősbolygóval -illetve azok elhelyezkedésével a születési képletedben- megismerkedned, ezek: Nap, Hold, Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter és Szaturnusz. Szintén fontos a három transzszaturnuszi bolygó, az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó.

A felszálló és leszálló holdcsomópont (=északi/déli holdcsomópont, =sárkányfej/sárkányfarok, =caput/cauda draconis) is fontos pontoknak számítanak, ám ezek nem bolygók, hanem matematikailag kiszámított pontok.

Az ascendens és descendens mellett két másik sarkalatos pont az immum coeli és a medium coeli (IC/MC tengely).

A transzcendentális asztrológiában a kisbolygókat és aszteroidákat is figyelik. Sokan állócsillagokat is néznek, vagy épp arab pontokat, stb.

Mélyebb területeket kérdeztél: a fentieken kívül fontosak a képletben a házak - ezt nem tudom pár sorban kifejteni, életterületeket jeleznek, összesen 12 ház van, az első ház kezdete az ascendenssel esik egybe.

Házakon kívül vannak, akik dekanátusokat is vizsgálnak, sőt a kör minden egyes fokának van szimbolikus jelentése is. (Sabian symbols néven kereshetsz rá.)

És akkor még nagyon sok mindenről nem beszéltem, pl. a fényszögekről, ami szintén alapvető, mert a bolygók közti energiák minőségét jelöli.

Szóval igen alaposan belekérdeztél. :)

2011. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, igen elég tág kérdés volt :)
2011. máj. 21. 14:01
 5/8 A kérdező kommentje:
De mégis valamit tud valaki írni, szóval, hogy a deszcendens után jön-e még valami? vagy csak ez a 4 jegy van előtérbe (csillagjegy, napjegy, aszcendens, deszcendens)? Mit jelentenek? Mikor állnak előtérbe?
2011. máj. 25. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A csillagjegy és napjegy ugyanazt jelenti. A Ascendens és Descendens pedig egy tengely két végpontját jelölik (az Asc. az a jegy, amelyik a születés pillanatában a keleti horizonton fölkel, a Desc. pedig a nyugaton épp lenyugvó jegy), így mindig hat jegy köztük a távolság, mindig szemben álló jegyekben állnak.

A napjegy azért meghatározó, mert elsődlegesen ezen keresztül nyilvánul meg a személyiséged, az alapvető energiáid.

Az Ascendens (és az egész első ház, az összes ott lévő bolygóval együtt) a kinézetet határozza meg, valamint az egót és az első benyomást, amit az emberekre teszel. Mindig meghatározó ez is. A Desc. sok asztrológus szerint az a pont, amely meghatározza azt is, hogy milyen társat keresel - ha úgy nézzük, hogy az Asc. a te egód, a Desc. mutatja meg, hogy 'mi hiányzik belőled', kvázi a másik feled. (Én ezzel nem teljes mértékben értek egyet, de leírtam, mert találkozhatsz ilyen magyarázattal.)

Az IC-MC is egyetlen tengelyen van, az IC, az ég alja a gyökereket, eredetet mutatja, pl. a családot, ahonnan jössz, míg az MC, az ég közepe, a zenit azt jelöli, ami az életcélod, amivé, amilyenné válhatsz.


Ezeken túl a hét ősbolygó jegy- és házhelyzete, valamint fényszögei egyaránt fontosak, nem akarok fontossági sorrendet írni, mert -szerintem- nem igazán lehet.


Remélem, valamennyire tudtam válaszolni - ha mégsem, akkor meghagyom a lehetőséget másoknak, hogy válaszoljanak. :)

2011. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, elég jó volt, de érdekelne, hogy akkor mit kezdjünk a deszcendenssel? Van a deszcendens után még valami?
2011. máj. 26. 00:46
 8/8 anonim válasza:
IC az nagyon fontos,az a személyiséged gyökere,a legmélyebbi része,az az igaz éned.
2011. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!