Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hol tudnám megnézni azt, hogy...

Hol tudnám megnézni azt, hogy a Szűz pontosan hány órakor váltott a Mérlegbe idén?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 18:38
 1/8 2xSü ***** válasza:

A kérdés nem természettudományi kérdés, természettudományi szempontból értelmezhetetlen. Sőt ilyen módon feltéve asztrológiai szempontból is értelmetlen.


Elsőként az kell tudni, hogy van vagy egy tucatnyi különböző asztrológiai rendszer. Másrészt tudni kell azt is, hogy a Földnek van precessziós mozgása, ami miatt a tavaszi napéjegyenlőségkor felkelő csillagkép folyamatosan eltolódik. 25 920 év alatt „tesz meg egy kört”.


A tropikus asztrológia nem ezt tartja számon, hanem egy változatlan rendszert használ, ahogy az az ókorban megszületett. Ez alapján a Mérleg szeptember 23-án kezdődik. A ma itt nyugaton a leginkább elterjedt asztrológiai rendszer ezt használja. Ami miatt erős kritika is éri néha, hiszen így az „amint fent, úgy lent” elve elég nehezen érvényesülhet, hiszen nem létező dolgokat feleltetünk meg egymásnak.


A szidereális asztrológia viszont számol ezzel a precessziós mozgással. Itt az Oroszlán idén aug. 17-től szept. 16-ig tart, a Szűz szept 17–től október 17-ig, a Mérleg okt. 18-tól november 16-ig. (Amúgy ugye adódik, hogy a csillagjegyek 25 920 / 365 évenként tolódnak el egy napot, azaz 71 évente.)


A másik kérdés, hogy a csillagJEGYek az évkört 30 fokra osztják. A csillagKÉPek viszont nem így helyezkednek el, tehát megint nem lehet természettudományos szintre fordítani a dolgot.


A csillagjegy tehát egy fiktív rendszer, ami minden szempontból megfelelhetetlen a tényleges csillagászati megfigyelésekkel.


A csillagjegyek a nyugati asztrológiában éjfélkor váltanak. Hiszen a csillagjegy a hajnalban keleten kelő csillagképet takarná, ha nem mászott volna már rég el a kettő egymástól. Nos ugye délután háromkor és délután ötkor is ugyanazt a jelenséget vizsgáljuk, hogy a születésed napján melyik csillagkép kelt fel hajnalban. Ilyen módon nincs egyértelmű határ a csillagjegyek között. Ha jól tudom, akkor éjféllel számolnak, tehát ha éjfél előtt születtél, akkor még az éjfél előtti napot kell nézni, ha utána, akkor meg az éjfél utáni napot kell nézni.

2012. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Idén szeptember 22-étől, 16 óra 2 perc 31 mp-től jár a Mérlegben a Nap.

(Egy asztrológus.)

2012. okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:
#2: Azért nem ártana ezt az állítást valamilyen módon igazolni, mert ugyan nem hiszek az asztrológiában, de ismerni vélem annak a tanait. Most vagy én tévedek, vagy – és ezt tartom valószínűbbnek – te írtál be hasraütésre egy számot.
2012. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jövőre pl. szept. 22-én 21:51:56 m.perctől jár a Nap a Mérlegben.


Nem írtam hasraütésre, de nem is fogom bizonygatni senkinek az igazamat.


(Egy asztrológus.)

2012. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2xSü ***** válasza:

Nekem viszont muszáj vitatkoznom, pusztán a kérdező miatt. (Mert nekem kb. mindegy a kérdés, de ettől még áll a feltételezésem.) :-)


[link]


Ha lenne ilyen időpont, akkor biztos feltöltötte volna valaki a netre. Illetve biztosan valaki a világon csak feltette volna ugyanezt a kérdést.


Vagy legalább az asztrológiáról szóló oldalak foglalkoznának ezzel a kérdéssel, mint:

[link]

[link]

[link]


Ha tényleg igazad van, akkor gondolom nem áll semmiből leírnod, hogy az időpont mitől függ, hogyan lehet kiszámolni, vagy milyen táblázatból, könyvből lehet kinézni, vagy pl. hogy 2020-ban mikor lesz ez a váltás. ;-)

2012. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt nem hiszed el, akkor azt sem hinnéd pl. hogy a születésnapod sem mindig arra a napra esik, mint amikor születtél. Tegyük fel, hogy május 4-én hajnali 1 órakor születtél, akkor ebben az évben nem május 4-én, hanem május 3-án volt a szülinapod...(vagyis akkor "telt le" 1 év).

Miért? Mert a Nap idén május 3-án (00:39-kor) állt azon a fokon (és fokpercen), mint amikor születtél...

Na, de ha ezt nem érted, akkor az előzőt sem tudnád megérteni...

Egyébként szerintem mindenki maradjon annál a dolognál, amihez ért. Ha te nem hiszed, amit írtam, nem baj. A kérdést nem te tetted fel. Majd a kérdező eldönti, hogy mit kezd a válaszainkkal.

2012. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak, hogy vége legyen a "szóváltásnak"...


Én a sky nevezetű asztrológiai programot használom, de ezzel az online kalkulátorral is tudom szemlélteteni.


Menj erre az oldalra: [link]


Először válaszd ezt a dátumot: 2011. szeptember 22. 18:00

Majd katt a "mehet"-re, utána válaszd ki Budapestet.

Mit ír ki? A nap jegy: SZŰZ.


Ezután változtasd meg CSAK az évet 2012-re és válaszd ki újra Budapestet.

Mit ír ki? A Nap jegy: MÉRLEG.


(Egyébként lehet még ezzel "játszani"...)


A csillagok nem naptár szerint járnak körben a zodiákusban...a miértre pedig majd választ kapsz, ha elvégzel egy asztrológiai képzést, vagy kicsit keresgélsz a neten.

Én ezzel befejeztem ezt a témát.


(Egy asztrológus.)

2012. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2xSü ***** válasza:

Aham!


Csak hogy jól értem-e: Tehát arról van szó, hogy ugye az asztrológiában a napéjegyenlőséghez van igazítva a Kos kezdete. De nem napra pontosan, hanem másodpercre pontosan. Mivel az időszámításunk kicsit meg van keverve a szökőnap rendszerrel, ezért a napéjegyenlőség időpontja mindig máshova esik másodpercre pontosan számolva. Azaz normál évben átlagosan 5 órával és 48 perccel tolódik későbbre, valamint szökőévben átlagosan – ezt már ki nem számolom pontosan – ~18 órát korrigál visszafele, majd 100 illetve 400 évente jön egy plusz korrekció.


Magyarán a Nap helyzete is az efemeridák alapján számolandó. (Mondjuk ez a maga nemében logikus is, de hát mint írtam nem vagyok asztrológus.)


Máshogy megfogalmazva az asztrológiai év a tavaszpont másodpercre pontos időpontjától kezdődik, amit visszaszámolva a Gergely-naptárra adódik az, amit #6 írt, hogy a születésed napja ilyen módon valóban nem akkorra esik, mint a tényleges Gergely-naptárban található dátum.


Most már érteni vélem. Elnézést a tudatlanságomért, de pont ezért forszíroztam a kérdést, hogy jussunk konszenzusra, mert ugyan némi homályos alaptudásom van a témával kapcsolatban, így valamilyen módon el kell dönteni, hogy a konkurens vélemények nagyobb, vagy alacsonyabb szintű tudást képviselnek a témában. Márpedig az (Egy asztrológus) aláírás ebben nem perdöntő. De a később általatok leírtak alapján utána tudtam nézni a témának pontosabban, így számomra is bizonyossá vált, hogy valóban az érintett kérdésben az én tudásszintem az alacsonyabb, pontatlanabb. De ezt látnom kellett nekem is, a kérdezőnek is. (Még ha a kérdés nem is túlságosan nagy súlyú.)


Ennek ellenére számomra – is – furcsa és logikátlan, ami miatt az előzőekben az asztrológiával szemben felhozott egyik kritikámat fenntartom, hogy ha a nyugati asztrológia ennyire pontos ilyen kérdésekben, akkor a precessziós mozgással miért nem számol, hiszen 2012. szept. 22-23 körül a Nap valójában éppen hogy csak belépett a Szűz csillagképbe, annak az első harmadánál sem tart. Majdnem egy hónapnyi csúszás van a tényleges csillagképek és az asztrológiai csillagjegyek között. (Ami abból a szempontból persze jó, hogy ebből ki lehet számítani, hogy a nyugati asztrológia kb. mikor alakult ki, nevezetesen akkor, mikor a két rendszer szinkronban volt. Kb. 1900 éve.)

2012. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!