Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Asztrológával komolyabban...

Asztrológával komolyabban foglalkozók! Amennyiben az aszcendensem placidus házrendszer szerint nagyon későn esik egy jegybe (27°01' Virgo), akkor a képlet urának melyik bolygót tekinthetjük?

Figyelt kérdés
Mivel az aszcendens szűz, ezért alapvetően a Merkúrra asszociálok. De mivel az első házam jelentős része már a Mérleg jegyében van, nem tudom eldönteni, hogy a Vénuszom érdemel e különleges figyelmet emiatt.

2012. nov. 24. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Mint szakértö azt mondom, hogy a Halálcsillag.
2012. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel ház urának mindig azt a bolygót tekintjük foktól függetlenül amilyen jegyben kezdődik a ház, ezért ha az jelen esetben szűzben van, a Merkúr lesz a ház ura. Az 1-es ház az Aszcendenssel indul, így a születési uralkodód a Merkúr, és ennek jegy és házhelyzete, illetve fényszögei kiemelt szerepet kap a képletedben. Mindenképpen kiemeltebb mint a Vénusz, mert a születési uralkodó önmagunkat jelenti, tehetségünket képességeinket, sors szabta feladatainkat. A Vénusz jegy és házhelyzete pedig azt mutatja meg hogyan szeretsz, hol érzed magad otthon. mi tesz boldoggá, vannak e művészi adottságaid. Mindez akkor igaz ha pontos a születési időd, ha később születtél már mérleg lenne az Aszcendensed, tehát akkor a Vénusz kapná a nagyobb figyelmet, az lenne a képlet ura bár ezt a kifejezést inkább személytelen /mundán/ horoszkópoknál szokták használni.
2012. nov. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Five Star ***** válasza:

Így van, jól írja a második, egy ház legfontosabb és legerősebb pontja MINDIG a kezdete. Tehát ha te az első házadat akarod elemezni, akkor is a Szűzet kell nézni alapnak, ezen felül mivel ennyi helyet elfoglal az egyes házban, természetesen a Mérleget is figyelembe kell venni, de a Szűz jegy lesz a dominánsabb. Úgyhogy az eredmény egy Mérleges Szűz lesz :) Ami nem rossz, mert sok mindent enyhít a Szűz nehezebben elviselhető tulajdonságaiból :)

Az 1. ház ura pedig a Merkúr lesz.

A Vénusz természetesen érdemel figyelmet, mint minden bolygó, de nem mint az 1. ház ura.

2012. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

(én voltam a kérdező)


Köszönöm a véleményeteket, azért kezdtem el a kérdéssel foglalkozni, mert külsőm alapján (testalkat stb.) egyértelműen szűz aszcendensem van, de messze nem vagyok olyan kritikus és hideg földies mint egy olyan ismerősöm, akinek pl. az oroszlán végére esik az aszcendense, és az első háza java része a szűzben van. Na ő tudja osztani az észt, én meg inkább mindig a harmonikus, mindenkinek a legjobb megoldásokat szeretném megvalósítani.

2012. dec. 5. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!