Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van itt tapasztalt asztrológus?

Van itt tapasztalt asztrológus?

Figyelt kérdés
Szintén asztrológiával foglalkozom. Viszont nincs egyértelmű tapasztalatom a következőről, melyről az asztrológusok meglátása megoszlik: a Merkúrt ill a Holdat hol vegyes hatásúnak írják le, hol meg harmonikusnak. A tapasztalt elemzőket kérdem: ti melyiket vélitek jellemzőnek egyikre ill másikra, és miért?
2013. jún. 10. 12:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
56%
Ajánlom Dawkins kísérletét, amikoris a bak horoszkópját adta az összes embernek és mindenki azt állította, hogy ráillenek a jellemzések. (pedig ők nem is a bak zodiákusa alatt születtek)
2013. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Teljesen el van tévedve. A bulvár "horoszkópoknak" semmi köze a valódi asztrológiához. Senki semmilyen jegyű, hanem mindenki mindegyik jegyű, minden bolygó és minden horoszkópház jellemzi, csak más és más arányban!


Kértem, h szakemberek válaszoljanak! Köszi annak, aki ezt felfogta és nem ír ide, ha nem szakember a témában. ÉS köszi azoknak, akik szakemberek, és hozzászólnak.

2013. jún. 10. 12:36
 3/42 anonim ***** válasza:
47%
Nem bulvár volt, "tapasztalt" asztrológust kért meg, hogy csinálja meg. Ez van. Na szerencséd, hogy én a köszönet elvárása nélkül válaszolok. Szívesen.
2013. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Valaki, aki nem off-ol, hanem a kérdésre válaszol, korrekt, szakmabeli és nem beképzelt? (Hold, Merkúr kapcsán.) Előre is köszönöm a leendő kompetens válaszokat. :)
2013. jún. 10. 12:50
 5/42 anonim ***** válasza:
Hogyne. Kérdezz lányom
2013. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
47%

Itt nincsenek szakértők, ráadásul az elsőnek igaza van.


>Szintén asztrológiával foglalkozom.


Komoly szakember lehetsz, ha itt próbálod meg a tudásosat mélyíteni :)

2013. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy önmagában be lehetne skatulyázni. A Holdat jóindulatú bolygónak szokták mondani, ámbár változékonysága és a hangulatok fontossága miatt nem feltétlenül kiszámítható, ez okozhat nehézséget. A Merkúr elvileg semleges, ugyanúgy, mint magasabb oktávja, az Uránusz, az Uránuszt mégis rosszindulatúnak írják le, igazából érthető okokból. Én azt gondolom, hogy maga az esszenciális jelentés minden egyes külön képletben kombinálódik a bolygó kozmikus helyzetével, lokális determinációval, fényszögekkel, szóval az összképpel, így mindig mást mutat az elemzések során.
2013. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbinak a választ, az egyetlen értelmes, ami érkezett. A gondom csak az, hogy nagyon hasonlóan látom hozzád képest, tehát nem jutottam előbbre. Pontosan emiatt bizonytalanodtam el, h a Hold összefügg a szeszélyességgel, holott alapvetően harmonikus jellegű. És valóban egyénfüggő is (szülöttfüggő). Én se beskatulyázás végett kutatom erre a választ, hanem hogy általánosságban van-e tendenciózus jellemző, ami egyfelé mutat? Vagy tényleg ennyire relatív a Hold ill a Merkúr semlegessége, avagy vegyes hatású mivolta?

Egyébként annyival egészítem ki meglátásod a pontosság kedvéért, hogy van egy további lényeges momentum, amely utal még adott planéta jellegére: vannak a léleknek olyan jellemzői is, melyek tendenciózusan SEM láthatóak egy horoszkópból. Esetlen kifejezéssel (megfelelőbbet én sem tudok egyelőre erre) "a lélek fejlettségi szintjeként" aposztrofálják. Ennél fogva az említett Uránusz mint példa előreviszi, fejleszti a "fejlettebb" lelket, míg egy "fejletlenebb" nem tudja kihasználni az Uránusz "szelét", és kellemetlen viharnak éli meg, akár vesztét is okozhatja. Bár egy kellően "fejlett" léleknek is származhat akár gondja is az Uránuszi hatásból, akár pl könnyű-, akár nehéz fényszög(ek) ér(ik) egy, vagy több személyi planétáját (Merkúr/Vénusz/Mars, beleértve a fővilágosító Nap-ot, és Hold-at is).


Az illetőnek üzenem, aki szerint "marha jó", h itt érdeklődöm erről: tudatában vagyok, h itt nehéz lesz (hozzám hasonló) kompetens személyre akadnom, de azért tettem, mert a saját kutatásaim , valamint mások kutatásai vegyes, látszólag ellentmondásos képet festenek a kérdésem tárgyáról, és jobb ötletem per pillanat nem volt, mint itt is érdeklődni erről az amúgy egyszerű szakmai kérdésről.

Egyébként erős amatőrnek tartom magam, 5 évnyi önképzéssel és segítségnyújtásommal.

2013. jún. 12. 20:07
 9/42 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, érdekes amit írsz, magam is sokat folalkoztam a kérdéssel, valóban azt mondják, hogy a szülött, avagy a szellem fejlettsége nem látszik a radixban. Kiss J. Zsolt viszont két dologból szokott erre következtetni: az egyik: szerinte a teomágikus fényszögek (quintil csoport, 40°, 51,5°) megléte egy képletben enged arra következtetni, hogy a szülöttnek van már tapasztalata az adott jelentéstartalommal kapcsolatban. A másik, hogy Ő pontosítás során, amikor az illető megadja az életeseményeit, már látja megközelítőleg a szellemi fejlettségi szintet, hiszen tudjuk, hogy egy adott direkció sokmindent kiválthat attól függően, hol is tartunk - a "csak az jelenik meg kívülről, amit belül nem oldottunk meg" elv alapján, amit Te is leírtál végülis az Uránusz példájával. Biztos tudod mindezt, de olyan ritka, hogy ebben a témában eszmecserét lehet folytatni, pedig olyan gyönyörű ez a tudomány.
2013. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Astara ***** válasza:
Egyszerűen a: a jótevő bolygók a Vénusz és a Jupiter, a kártevők a Mars, és a Szaturnusz, a többi "semleges". Azaz se nem kifejezetten jó se nem rossz (pont azért mert a Hold a Nap fényét tükrözi vissza, a Merkúr is mozgékony, változékony, a mitológia szerint is hermafrodita)....az transzcendens bolygók külön kategória, azokat alapjáraton azért nehéz a mindennapi életben csak pozitivan megjeleníteni (l. emlegetett Uránusz = hoz merészséget és zsenialitást de egyben és szétválaszthatatlanul különcséget, kapkodást és önfejűséget is....
2013. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!