Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Honnan szoktak jönni a hullócs...

Honnan szoktak jönni a hullócsillagok?

Figyelt kérdés
Északról nyugatról keletről délről? Vagy északtól számítva jobbról/balról???

2013. aug. 1. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Az űrből.
2013. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Te hülyézed a válaszolót? Eszem megáll!


Itt olvashatsz a meteorokról: [link]

2013. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is csak a Wikit tudom ajánlani,de ha nem tudományos igényű válaszra vágysz akkor én megadom:Attól függ ép melyikről van szó.


Vannak konkrét irányokhoz köthető meteorrajok (perseidák,leonidák,orionidák,cefeidák,kasziopeidák) ezek mind az adott csillagkép felöli általában ellipszis alakú területről érkeznek.


Ezek nem ténylegesen az adott csillagképből érkeznek,mert a csillagképek csak számunkra vannak úgy ahogy látjuk őket.Pusztán a csillagászok a könnyebb csoportosításhoz úgy neveztek el egy bizonyos meteorrajt,amelyik csillagkép felől jön.


Aztán vannak a különcködő,egyik csillagkép felől se jövő meteorok,őket hívjuk sporaidikus meteoroknak.


És hogy helyszerűleg honnan jönnek az változatos.A legtöbb meteoroid az üstökösök szétdarabolódásából származik,így az üstökös pályája mentén jött létre.De vannak olyanok is amik egy másik égitesten történt becsapódásból kirepülő törmelékfelhőből származnak,mint például a Marsi meteoritok.


Elég részletes,pontos,hosszú voltam?

2013. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DarkLantern ***** válasza:
Ne figyelj senkire. AZ igazság az, hogy a hulló csillagok többnyire Hollywoodból jönnek, ott van ugyanis a legtöbb "star" XD
2013. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!