Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért van ez ebben a kategóriá...

Miért van ez ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés

Miért jönnek ide olyan emberek akik ebben a kategóriában olyan válaszokat adnak, hogy "nem horoszkóp alapján kéne választanod" vagy "nem horoszkóp alapján kellene döntened", nem értem ezeket az embereket, van aki hisz benne van aki nem, van aki csak puszta kíváncsiság hajt, nem konkrétan az alapján választ vagy ítél.


Magyarázzátok már meg akik hasonló válaszokat adnak.


Ez pedig személyes, ha valaki nem hisz ezekben a dolgokban miért pazarolja az idejét, hogy alpári vagy idióta módon csak foglalja a helyet a hozzászólásokban?


Köszönöm


2013. szept. 25. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a horoszkóp egy ügyes ember által összeollózott, jó sok hülyeséggel megszórt lélektan. Természetesen a bolygóknak semmi köze az ember személyiségéhez. Nézd meg a kolerikus-szangvinikus lélektant, vagy az MBTI-t, esetleg az Enneagramot. És azért szoktak ilyeneket írni az emberek, mert már több ismerősömmel előfordult(ami még rosszabb, velem is) hogy a párja szakított vele, mert nem illettek össze az aszcendenseik. De emellett rossz dolgokat csinál, például nocebo hatást idéz elő. Emiatt az emberek rettegni kezdenek, mert megjósolták nekik, hogy meghalnak 40 éves koruk előtt, vagy a héten sok pénzt veszítenek el, stb. De volt már olyan eset is, hogy a bátyámhoz(pszichológus) beállított egy nő, és el kezdte ecsetelni neki, hogy mennyire egy badarság a lélektan, mert a horoszkóp teljesen máshogy írja le a személyiségét.
2013. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért valljuk be, kedves #1-es, hogy az ilyesmi a rengeteg sarlatánnak köszönhető, aki még annyit sem tud, hogy bizonyos dolgokat TILOS elmondani, tehát egy valamirevaló asztrológus NEM FOGJA MEGMONDANI neked, hogy mikor fogsz meghalni. Ha meg az ismerősöddel azért szakított a csaj, mert az ascendensük nem illik össze, akkor ne is sajnáld. :) Nekem speciel jópár horoszkóp megírta, mennyire nem illik össze a napjegyem a Kedvesemével, mégis rohadt jól megvagyunk, épp 10 éve, ebből 9 egy háztartásban. Az asztrológia nem hülyeség, és a hiba nem abban van, hanem azokban, akik túl hülyék hozzá, illetve sarlatánok. Attól, hogy a szomszéd sanyibácsi jaj de ért az autószereléshez szerinte, és úgy bepöccinti a motort, hogy csak úgy lesek majd, vagyok olyan hülye, hogy rábízom a kocsimat, aztán csodálkozok, hogy nem lett jó, az az én hibám, miért nem egy RENDES szerelőhöz viszem, aki TÉNYLEG ért hozzá? Ám attól még, hogy te nem érted a kocsi működését, az még megy, és viszi az embereket ide-oda. :P De persze, az ezotériával kapcsolatban az a mentalitás, hogy "nekem a szomszéd sanyibácsi elrontotta az autóm, ezért az autó hülyeség, az autószerelők mind sarlatánok és csak el akarják hitetni velem, hogy az autó tényleg működik, pedig a sanyibácsinak sem sikerült!" :)
2013. szept. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre azt mondom tudomásom szerint a bolygó állás igen benne van a horoszkópban de 2 külön téma (ha tévedek bocs)


Csak pl azért kérdeztem mert pl én Bak vagyok, de én a kínai horoszkópban hiszem.


De minden igaz rám amit a bakokra leírnak, és sok más jegyet is megfigyeltem és sokukra igaz.


Én pl amit leírnak és igaz rám

- anyagias vagyok

- rideg vagyok

- mindennél fontosabb számomra a munkám

- nem mondom soha hogy szeretek valakit sőt az se hogy bocsánat, stb


szóval valahol kedves első nem igazán értek egyet a válaszoddal, nem azért mert hiszek ebben az egészben, hanem azért mert nem ide passzol

2013. szept. 25. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:

A "horoszkóp" címszó sajnos túl sokmindent megtűr önmagán belül. Még a vallásoknak is van valamiféle szentírások, amiből a szokásaikat, törvényeiket, legitimitásukat levezetik (esetleg többféleképpen).


A horoszkópnak nincs eredete, nincs forrása.


Ezért én pl. azt nem értem, amikor valaki konstruktív választ vár erre... Nem egy objektív véleményt fog kapni, hanem csak egy képet, ami egy másik ember fejében él ugyanerről a fogalomról.


Így terjed a tudás emberről emberre, miközben senkinek sincs gőze róla, hogy min alapszik.

2013. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az asztrológia kategóriájához teljes mértékben hozzátartoznak az asztrológiát kritizáló vélemények. Miért nem férnének bele? Nem a szarvasmarha tenyésztéshez szól hozzá a szkeptikus, hanem közvetlenül az asztrológiához. Miért ne tehetné? Foglalja a helyet? Én olyat még nem láttam, hogy egy kérdésnél elfogyott volna a hely a további válaszokra. Van, ahol száz hozzászólás is van. Ez egy nyilvános fórum, ha valaki - az általános kommentelési szabályokat betartva - kijelenti, hogy az asztrológia tudományosan nem megalapozott, és szerinte sok esetben félrevezető, népbutítás, azt minden joggal megteheti. Ez a véleménye, s ezt joga van leírni.


Egyébként egy tudományos vagy bármilyen tételt, ha az igaz, csak megerősít a kritika. Ha igaz. Ha nem igaz, jönnek az indulatok válaszképp.

2013. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Azon kéne elgondolkozni, hogy akik ideírnak (vagy máshova, de ugyanilyen stílben), azoknak miért van szükségük arra, hogy mást megbántsanak, hülyének tartsanak. Nyilván, hogy magukat jobbnak, okosabbnak tartsák. A világ legkönnyebb dolga a másikat lehülyézni, még érvek sem kellenek hozzá.
2013. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Bocs, lemaradt: a kérdezőnek üzenem.

Szerintem tanulj meg átlépni ilyen véleményeken, egy percig ne gondolkozz rajta, hogy miért csinálják. Ők sem vesztegetik az idejüket, hogy rajtad gondokozzanak és nem a vita kedvéért vannak, hanem "földgyaluzni".

Lapozni és kész. :) Nem ér annyit.

2013. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!