Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mit gondoltok erről, asztrológ...

Grielean kérdése:

Mit gondoltok erről, asztrológia-hívők?

Figyelt kérdés

Csak egy érdekesség, amire a napokban figyeltem fel! Először is leszögezném, nem kívánok senkit megtéríteni, csupán kíváncsi lennék a véleményekre erről az észrevételről.

Szóval, vannak nekem is ismerőseim, akik teljes mértékben elfogadják, amit a horoszkóp ír, és olyanok is, akik egyáltalán nem hisznek benne. A következőt vettem észre: amikor ezek az emberek megismernek valakit (igen, én is beletartozom, de több emberrel kapcsolatban is körbekérdeztem az ismerőseimet, és mindegyik válasz alátámasztotta azt, amit magamon vettem észre), teljesen más képet alkotnak róla.

Akik ugye hisznek az asztrológiában, természetesen elég hamar eljutnak addig a kérdésik, hogy mi az ember horoszkópja, és érdekes módon a jegy általános jellemzése mindig tökéletesen ráhúzható az adott személyre, függetlenül attól, mennyi ideje is ismerik.

Ezzel szemben akik nem olvasták a csillagjegyek jellemzéseit, teljesen másképp jellemeznek egy adott személyt, ami mellesleg az esetek nagy részében sokkal jobban egybevág az illető valódi jellemével.

Ebből kiindulva jutottam arra, nem lehet, hogy az asztrológia valódisága kizárólag a ti tudatotokban létezik? Vagyis, noha véleményem szerint teljesen irreális, hogy 7 milliárd embert 12 féleképp beskatulyázzunk, de ti is csak azért látjátok mégis igaznak, mert tudat alatt mindent és mindenkit az asztrológiai ismereteiteknek rendeltek alá, anélkül, hogy ezt észrevennétek?

Mit gondoltok?


2013. okt. 13. 20:14
 1/5 MRC31 ***** válasza:
100%

Sajnos ugyanazt látom ebben a kérdésben is mint a többi ilyen jellegű kérdésben: csak a napjegyet veszed figyelembe. Teljesen jogos az érvelés, hogy nem 12 féle ember létezik, én is szoktam érvelni ezzel. Az asztrológiában 12 ház-nak nevezett felosztás létezik és ebből csak az egyik a napjegy ami a jellemet mutathatja. Az, hogy az egyén az embertársai felé miként viszonyul azt már másik ház és az abban álló jegy mutatja, a mentalitását megint másik, az érzelmi világát és annak megélését szintén másik és így tovább. Mind hatással van egymásra hol jobban hol kevésbé. Aztán ott van az, hogy az illető milyen neveltetést kapott, vallás megléte vagy hiánya, társadalom úgy mint országokbeli jelentős eltérések, aztán a népcsoportbeli eltérések és még sorolhatnám, és nem utolsó sorban az egyén szabad akarata, hogy mit hoz ki önmagából, szögegyenes eltérések is lehetnek.


Szóval nem szentírás amit ott leírnak, főleg nem a tv-újságos maszlagokban. Mert teljesen egyetértek veled, hogy általánosító jellemzéseket könnyű alkotni. Én úgy kedvelem az asztrológiát, hogy megnézem gyakorlatban is, hogy mi igaz belőle, csak azért mert valaki leírta nem hiszem el, kell a bizonyíték vagy cáfolat.

2013. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MRC31 ***** válasza:
Példaként írom azt, hogy nem mindegy, hogy egy jó jellemvonású egyénnek született ember ide Mo-ra születik vagy tehetősebb országba vagy éppen Afrikába és az első héten éhen pusztul szerencsétlen. Ahogy az sem mindegy, hogy általában dolgos sváb népcsoportúnak vagy romának születik egyazon pl. Mo-ra az illető. Más és más lesz, hiába a csodaszép jellemzés. Tehát úgy gondolom, hogy nagyon is reális szemmel és gyakorlati tapasztalattal lenne érdemes a témához állni. Én magam hiszek benne és egyben cáfolom is mint látod, okkal mert nagyon sok a befolyásoló tényező, ez nem olyan mint egy egyértelmű képlet, mindössze lehetőségek halmaza. Sajnos rengeteg a felületes jellemzés ahol főként csak a szép és jó vonásokat merik leírni, mintha félnének a kritikus szavaktól vagy ha használják akkor empátia nélkül teszik.
2013. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
marhaság
2013. okt. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit az előző szép válaszokhoz hozzáfűzve: A horoszkópot sokan félreértik. Egyrészt, a HOROSZKÓP lényegében az a felrajzolt kör, benne a sok jeggyel, házakkal, bolygókkal, ascendens vonalával, felszálló és leszálló holdcsomópontokkal, és a többi "krikszkraksszal", amire laikusok csak bámulnak, mint borjú az új kapura :) Egy-egy horoszkóp elemzése messze túlmutat annyin, hogy "áh, te mérleg vagy, akkor bizonyára roppant kiegyensúlyozott!" Ahogy az első válaszoló is mondta, az CSAK a napjegy, és ahogy párszor már írtam, eleve nem is a napjeggyel kell kezdeni az elemzést, hanem először azzal, hogy van-e olyan bolygó, ami a saját jegyében, saját házában tartózkodik? Ez a bolygó ugyanis akkor uralkodó, és adott helyzetben totálisan át is veheti az uralmat, akár teljesen elnyomva a napjegyet. A második amit nézünk, az ascendens, a harmadik pedig a napjegy. Szóval a "te nyilas vagy?" előtt lényegében van még két vizsgálat egy hivatalos, teljes elemzésnél.


A másik, hogy a Napjegy a döntéseket befolyásolja leginkább, a felszínt, viselkedést, látszatot az ascendens határozza meg. Ha ez a kettő eltér, akkor bizony, Julcsika, aki azt nézi, hogy "Jé, Te kos vagy, akkor biztos mindig fejjel mész a falnak", alapjáraton a döntéseket elemzi, és egy felszín alatti értelemben lesz igaza, míg aki nem-hívőként elemzi az illetőt, a felszínt fogja látni, azt, amit a személy kifelé mutat, ezáltal azokat a jellemzőket fogja felsorolni először, amelyek az ascendenshez tartoznak.


Ugyanakkor figyelembe kell venni azt is, hogy a horoszkópban hívő emberek nagy része, pláne az, aki a napjegy alapján jellemez, abszolúte nem nevezhető szakértőnek. Az, amit ők mondanak valakinek a "horoszkópja", vagyis konkrétan a napjegye alapján, egy valódi elemzéshez képest olyan, mint amikor azt mondom a receptre, hogy "a leveshez vizet kell forralni", és ennyi. Abban nincs benne a zöldségek belevágása, az arányok, a hús megléte vagy nemléte, a fűszerek, és még sorolhatnám, nem igazán határoz meg semmit, csak egy totális általánosítás.


És amit szintén említettek előttem, de én azért kicsit pontosítanám a dolgot egy másik szemszögből: A horoszkóp nem egy kőbe vésett "márpedig te ilyen vagy és pont" felrajzolás. A horoszkóp nem azt mondja, hogy a kosok mindig csak fejjel mennek a falnak, és addig döngetik a zárt ajtót, míg át nem törnek rajta, hanem azt, hogy egy kos HAJLAMOS arra, hogy fejjel menjen a falnak, és nehezen adja fel, ezáltal igen, problémát okozhat neki az, hogy visszavonuljon, vagy észrevegye, hogy olyasmit akar véghezvinni, amit nem lehet, ráadásul nem ésszel, hanem erővel próbálja megoldani a problémát. Ám ha egy kos ezzel tisztában van, mert ismeri a horoszkópját, de legalábbis ezt a jegyet önmagában, vagy csak van annyi önismerete, hogy erre rájöjjön, akkor megteheti azt, hogy figyel, és felismeri a fejjelfalnakmenés tényét, és esetleg úgy dönt, hogy ő márpedig igenis, változtatni akar ezen, mert fáj már a feje a döngetéstől. Meglehet, hogy a fejébe vesz valamit, amit mindenáron véghez akar vinni, de kellő önismerettel úrrá lehet a dolgon, és ráveheti magát arra, hogy másképp cselekedjen. Nehéz meló, de megoldható ez is. :) Ha pedig eleve olyan neveltetést kapott, amely ennek felel meg, akkor pedig valóban nem jelenik meg a jellemében, viselkedésében, döntéseiben vagy egyéb téren az adott jegy, ám az ember érzi magában legbelül a késztetést, hogy aszerint cselekedjen, ahogy a horoszkópja leírná.

2013. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első és az utolsó válaszolónak köszönöm szépen a kimerítő választ :)

Amúgy hallottam már én is az aszcendensről, holdjegyről, bolygóállásokról, az, hogy csak a 12 jegyre tértem ki, épp azért van, mert a szóban forgó ismerőseim egyszerűen a napjegy alapján általánosítanak, szentül meggyőződve a saját igazukról.

De másrészről meg ugyanúgy tovább is lehet gondolni ezt az egészet. Vagyis minden részlet, napjegy, holdjegy, aszcendens, stb belevételével kialakítunk egy képet az emberről, és tudat alatt egyszerűen az általunk kialakított kép alapján ítélünk meg egy embert, nem pedig a valódi jelleme alapján. És ugye hacsak nem valami teljesen ellentétes személyiség, akkor apróbb eltérések nem is tűnnek fel kötelező jelleggel. Vagy esetleg olyat is el tudok képzelni, hogy az illetőben van néhány, az asztrológia által megállapított tulajdonság, csak épp egyáltalán nem olyan hangsúlyosak, hogy ezek szablyák meg a személyiségét. De az asztrológus rálel az általa jósolt tulajdonságokra, és máris a saját igazát harsogja, holott esetleg csak annyi van, hogy az adott személy rengeteg tulajdonsága közül épp beletalált egy-kettőbe, a többit meg meg sem említette.

2013. okt. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!