Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Tapasztalatok horoszkópról?

Tapasztalatok horoszkópról?

Figyelt kérdés

Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy igazolandó, hogy nem sok valóságalapja van, visszaolvastátok-e múltbeli horoszkópjaitokat, ellenőrizendő hogy mi valósult meg belőle és mi nem.


Előrebocsátom nem szerettem volna kérdésemmel megbántani azokat, akik hisznek benne.


Véleményetek szerint egy egy nagyon negatív előrejelzés befolyásolhatja az embert?


2009. nov. 16. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
2009. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 thedani válasza:
Valójából úgy írják őket hogy mindenki magára találhasson bennük. Én mindben magamra ismerek és mind be is következhet. És minden újságban más és más. Aki hisz benne arra hatással is van, ha azt írják hogy rossz kedve lesz valakinek akkor az a valaki rosszkedvű is lesz tőle. Szóval egy nagy átverés amiből hitet meríthet a sok szürke egérke és tini lány. Én nagyon lenézem azokat akik el is hiszik hogy minden igaz lesz amit írnak benne.
2009. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a két választ. Szeretnék egy kisebb tanulmány forma fogalmazást készíteni. ilyen szinten érdekel a téma, úgyhogy várom még a válaszokat.
2009. nov. 16. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

"Véleményetek szerint egy egy nagyon negatív előrejelzés befolyásolhatja az embert?"


Igen, önbeteljesítő jóslatnak hívják. Ha rossz dolgot vársz, akkor egy részről érzékenyebb leszel a rossz élményre, és egy piti dolgot is felnagyítva élsz meg. Vagyis belepörgeted magad abba, hogy "szar napom volt", pedig ugyanarra máskor azt mondanád, hogy átlagos. Ezen kívül aki rosszat vár, az bizonyos esetekben többet is hibázik (pl nem arra figyel amit csinál), így tényleg objektíve is rossz dolog történik. Ezen kívül ha rossz dolgot vársz mondjuk péntek 13 miatt, akkor pl rettegve ülsz otthon, ami tényleg elég szar dolog.


Társadalmi önbeteljesítő jóslat is létezik, például ha mindneki infláció növekedést vagy tőzsde esést vár, akkor az be is következik. (Esést vársz >>> még gyorsan eladod a részvényeidet hogy ne bukj nagyot >>> ezzel te magad generálod az esést.)

2009. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi harmadik neked is a választ. Sok igazság van benne.
2009. nov. 17. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:
mindegy melyiket olvasod szerintem. a 12ből 10 passzol ugyis! probáld ki! szerintem mamikák irogatják heti 2ezerért.
2010. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!