Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Etikus ilyet "jósolni"?...

Etikus ilyet "jósolni"? Egyáltalán meg lehet jósolni valakinek az elvesztését?

Figyelt kérdés

"Kicsit" kétségbeestem. A napokban egy ezoterikus rendezvény keretében egy asztrológus jósolt nekem. A vicces a dologban, hogy én nem hiszek az asztrológiában, és nem is kértem, hogy jósoljon, de éppen nem volt nála senki, én pedig a közelben ácsorogtam és felajánlotta, hogy ha gondolom, megnézi a képletemet (vagy micsodát). Belementem, de azt hittem, egy csomó baromságot hord majd össze. Ehhez képest meglepően találóan jellemzett, és majdnem minden, amit rólam mondott, igaz volt.

A végén feltettem neki egy kérdést egy hozzám közel álló személlyel kapcsolatban, akinek az elvesztésétől félek (egy családtag, de nem a társam). Megkérdeztem, sokáig velem marad-e az illető, az asztrológus pedig határozottan azt mondta, hogy nem, és megkérdezte, hogy beteg-e ez a személy.

Mondtam, hogy nem, de ideges lettem, mire kicsit módosított a jóslaton, és azt mondta, le kell válnom róla. "Kierőszakoltam" egy olyan választ, miszerint ha én válok le ő róla, azzal megelőzhetem, hogy vele bármi rossz történjen.

...Csakhogy azóta ezen jár az eszem, és attól tartok, csak meg akart nyugtatni, ezért mondta, hogy ha én válok le ő róla, nem lesz baj.

Nem értem, hogy "jósolhatott" ilyet, azóta azon gondolkodom, honnan tudhatnám meg, hogy egy ilyenféle jóslat megvalósulása elől ki lehet-e térni valamilyen módon.

Szerintetek az asztrológusok biztosan bekövetkező dolgokat jósolnak meg, vagy pedig nincsen előre meghatározott sorsunk és a jóslás lényege épp a figyelmeztetés - vagyis hogy még változtathassunk bizonyos dolgokon, hogy így elkerülhessük a rossz eseményeket?



2013. dec. 1. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek gondolom jó emberismerők és jó megfigyelők, ez alapján mondják amit mondanak, nem azért mert kitalálják a jövőt.
2013. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Jó lenne, ha igazad lenne.
2013. dec. 2. 08:22
 3/12 anonim ***** válasza:
A jóslatban nagyon sokszor benne van a tudat alattink is. A te tudatodban eleve a félelem volt "akinek az elvesztésétől félek" ezt írtad, tehát nyilván te is érzel vagy sejtesz valamit. Minden jóslat befolyásolható de vannak bizonyos sorsszerű tények amit nem lehet befolyásolni. Amúgy egy jós sosem tud jót mondani, ha elhallgatja amit lát akkor az a baj mondván nem is tudja az igazat vagyis csal, ha meg megmondja őszintén amit lát akkor meg az a baj. Az elvesztést sokszor nem szó szerint kell érteni hanem hogy lazítani kell a köteléken.
2013. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kinézeteddel és a viselkedéseddel egy csomó infót közölsz mások felé. Hozzáértők ebből nagyon sokat le tudnak szűrni rólad. Rengeteg technika létezik (pl cold reading) amit a jósok előszeretettel alkalmaznak. Ráadásul - ahogy mondtad - még kérdezgetett is, így néhány perc alatt megtudott rólad és környezetedről sok mindent.
2013. dec. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: igen, ő is mondott ilyet (második körben), hogy ha eltávolodom tőle, az mindkettőnknek jó lesz, de nem tudom, ezt az én megnyugtatásomra mondta-e (ugyanis láthatta rajtam, hogy ideges lettem, amikor megkérdezte, beteg-e ez az illető), vagy valóban arról van szó, hogy egy lehetséges jövőt vázolt fel, ami abban az esetben következik be, ha nem változtatok a hozzáállásomon. Ha azonban változtatok, tudatosan távolodom és felnövök végre, akkor ezzel megakadályozom azt, hogy neki kelljen rólam leválnia, drasztikus módon.

Szóval, szeretnék úgy gondolni erre, mint egy időben kapott figyelmeztetésre, ... csak hát a félelem ott van bennem.

2013. dec. 2. 10:50
 6/12 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak: a kérdései olyan jellegűek voltak, amikkel "beletrafált" a dolgok közepébe... Az viszont elgondolkodtatott, hogy mielőtt elemezte a horoszkópomat, miért rajzoltatott velem két fát.

A rajzom alapján találóan jellemzett engem, csakhogy ő asztrológus, szóval a rajzomra elvileg semmi szüksége nem lett volna, ha minden benne van a horoszkópban... Szeretném azt hinni, hogy a többi infót, amit a csillagképemből kiolvasott, szintén a fa-rajzaim alapján mondta...

... De attól még rossz érzésem van a meggondolatlan jóslata miatt, és attól, ahogyan azt tálalta. :(

2013. dec. 2. 10:56
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Az első fa amilyenek valójában vagyunk.

A második fa olyan, amilyennek szeretnénk látszani.

2013. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell félned a személy sokáig fog élni veletek !


Lizah Jósnő.

2013. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: köszi! Ő is azt mondta, hogy az első a kifelé mutatott énemről árulkodik, a második a valódi énemről. És a fák alapján hasonló dolgokat mondott rólam, mint amik az általad belinkelt oldalon találhatók...

De azt továbbra sem értem, egy asztrológus miért rajzoltat, ha egyszer (elvileg) mindent ki tud olvasni a csillagképből.


5. válaszoló: kösz...

2013. dec. 3. 18:15
 10/12 Dreigang ***** válasza:

Megérzéseink vannak a közeljövőre nézve tapasztalati úton szerzett tudásból merítve, akár előjelekből következtetve, akár "csak" ráérezve a dolgokra, amikre egy kívülálló sokszor jobban is rálát, de ez még nem jóslat.

A jövőt senki sem tudja megjósolni - mármint biztosan, vagyis eddig még senkinek sem sikerült. Ha elhiszed amit jövendölt, akkor viszont magad teljesítheted azt be.

A kérdésre konkrétan: óvakodom az ilyen emberektől,

enyhén szólva nem etikus a munkálkodásuk.

2013. dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!