Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha a skorpió valamit nem...

Ha a skorpió valamit nem akar, nem kell erőszakoskodni, mert úgysem fog menni, ha akar valamit úgyis megszerzi. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, ez 100%-ig igaz minden egyes skorpióra az egész világon.
2014. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
XD És az ikrek mit csinizzen?
2014. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Hát az állatok nem így működnek! Ha nem akar enni nem eszik, ha éhes akkor kinyírja prédáját!
2014. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rafael Csaba ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


valóban célszerű Skorpiót írni, s nem "skorpiót", hiszen kisbetűvel írva egy élőlényt jelent. :)


Ha a Skorpió vmit nem akar? Milyen értelemben Skorpió? Skorpió a Marsa (mint az akarat szimbóluma)vagy a Napja, a Holdja, a Vénusza, stb. ? Vagy ha a célokra kérdeztél rá, akkor a X. háza (ahol a célokat vizsgáljuk)? És férfi vagy nő az illető? Ezen paraméterek nélkül nem lehet értelmezni a kérdést.


Persze, ha horoszkóp nélkül az "Skorpió archetípusára" kérdezel, akkor már lehet válaszolni rá. A Skorpió archetípusára igaz, hogy személyiség szintjén nagyon ellenálló, nem hódol be, inkább belehal. S ha valami felkelti a vágyát, fanatikusan küzd érte, akár mindent feláldozva maga körül, még önmagát is.


Mégegyszer hangsúlyozom, hogy ez a jegy alap archetípusa, tehát nem a Nap jegy viszonylatában értendő.


Mondok egy példát: Ha nőnek Halak Holdja van, s Skorpió Napja, akkor Őt igazán könnyű irányítani, hiszen ösztön szinten (Hold) képes áldozatokat hozni (Halak), s a Skorpió Napjával el tudja fogadni az egó-ellenes helyzeteket.

Tehát s példában látjuk, hogy a köznyelv Őt "Skorpiónak" nevezi, de ha döntés helyzet van, nem a Skorpió analógiákat képviseli majd.

Ezért fontos az egész horoszkópot nézni, s nem csak a Nap-jegyet kiragadva.


Az értelmetlen, ha csak a Nap-jegyet vennénk alapul, hiszen az azt jelentené, hogy a világon minden Skorpió Napú ember ugyanúgy viselkedne, ugyanúgy érezne (ami Hold analógia), gondolkodna (ami Merkúr szimbólum), reagálna (ami Mars analógia) stb...


Üdv, Csaba


Üdv, Csaba

2014. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves Csaba! Egy Skorpió napjegyű bak ascendensű, Mars a Bakban, Hold a Mérlegben férfiról van szó.
2014. jan. 5. 17:38
 6/9 Rafael Csaba ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a Bak aszcendens és Bak Mars azt jelenti, hogy célok megvalósításához kapott adottságokat a szóban forgó férfi, s a Skorpió Nap pedig az egó-elleneséget jelenti itt, tehát vagy Ő kerül folyton egó ellenes helyzetekbe a céljai miatt, vagy Ő lelsz az, aki lemondat másokat az önérvényesítésükről, miközben a céljaiért tesz. (attól függ, hogy épp milyen szinten éli az életét)

Nyilván, itt az első variáció lenne az üdvös, olyan értelemben, hogy mások célját segíteni, s így kerül szembe a saját érdekeivel. Lévén Skorpió Napja van, ezt Ő képes felvállalni. (vagyis ezt kell megtanulnia)

A kérdés az, hogy a Mars az I. házba esik, vagy a 12-esbe. (Bak aszcendensnél vszínűleg a kettő közül vmelyikbe)

Ha az I.házba, akkor a megfelelő a akarattal és tetterővel is rendelkezik ez a férfi. Tehát harcolni is tud értük.

Ha a 12. házban áll a Mars, akkor egyedül, önmagárét nem tudja érvényesíteni az akaratát, akkor kell mellé valaki, aki "tolja". Tehát itt is fontosak a célok, de nem igazán tudja a férfi, hogy hogyan küzdjön értük.


Feladatok szintjén ez az állás azt jelenti, hogy "olyan célokat is meg kell valósítanom, amik engem lemondatnak az egómról". Pontosabban a célok megvalósítása hoz neki egó ellenes helyzeteket. (persze a Skorpió Nappal élheti azt is, hogy Ő mondat le másokat az akaratukról)

Mérleg Holdnál ezt elsősorban a párján keresztül élheti meg, tehát a párja jelöl ki olyan célokat, amivel ez a férfi nem ért egyet.

Ha jól sejtem ezen férfi Napja vagy a 11. vagy a X. házban áll. Ez sem mindegy, hiszen a 11. házban a közösség céljainak a támogatása jelenik meg, a X. házban a saját karrierjének az előtérbe helyezése.

Ezen jelölőket harmonikusan, mondjuk sebészként jól megélheti, hiszen, ott megjelenik, hogy a beteg célját segíti (Bak aszcendens, Bak Mars) úgy hogy a betegeket lemondatja az egójáról (Skorpió Nap) itt a Mérleg Holdat is tudja élni, úgy hogy érzi, hogy szeretik és fontos másoknak. Ez egy olyan példa, ahol harmonikusan meg tudná élni az adottságait, persze más lehetőségek is vannak. Ezeket a fenti elvek alapján határozhatjuk meg.


Persze ezeket az elveket a férfi életében, ez alapján a néhány támpont alapján határoztuk meg. A horoszkóp egésze mutat teljes képet, s viszonyítási pontokat.

Bár már ezek alapján is meghatároztuk a szóban forgó férfi falap problémáját, ami a célok és önérvényesítés kapcsán mutatkozik.


Üdv, Csaba

2014. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én pont skorpió vagyok halak holddal elvileg, de ha egyszer valamit nem akarok megtenni, azt nem is fogom, hiába tuszkolnak.

és igen, ha nagyon akarok valamit, küzdök érte.

csak olyan tud meggyőzni, akit nagyon szeretek, de neki is olyan meggyőző észérveket kell felsorakoztatnia, hogy lássam, tényleg érdemes-e megfontolni és belemenni (de általában így sem megyek bele).

a halak nekem annyiban játszik, hogy rágódok a dolgokon utána még egy csomót, így kínzom magam.

Amúgy igen, szerintem sok skorpióra igaz, erőszakkal semmire nem mész csak ellenséges lesz, de nagyon.

2014. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rafael Csaba ***** válasza:

# én nem találkoztam még olyan Halak Holdjegyű nővel, akire hatottak volna az észérvek :)

Még a nagyon Merkúr érdekeltségűek, (Bak Merkúr, Szűz Merkúr, I. házas Merkúr stb.) is megadják magukat az érzelmeknek.

A Mars érdekeltségű hölgyek meg küzdenek előbb egy kicsit, mielőtt megélnék a Halak analógiáit, ám akkor már nem úgy, mint önfeláldozó, hanem, mint áldozat. Tehát egy Halak Holddal rendelkező nő vagy azt éli, hogy áldozatokat hoz, vagy azt, hogy folyton áldozattá teszik.

Olyan nincs, hogy egy nő, akinek Halak Holdja van, ne élje a Halak analógiáit valamilyen formában. Még akkor sem, ha alapvetően Nap szerepben van. (tehát egyedül neveli a gyerekeit, vezető, vállalkozó stb. Ebben az esetben a nőknél is a Napjegyük analógiái szereznek prioritást)

2014. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mcgalagony17 ***** válasza:
Igen igaz:) De ha a Skorpió a bizalmába avat-, ami elég ritka jelenség, és meg kell becsülni-, talán van halvány esély meggyőzni őt...
2014. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!