Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Kinek volt már olyan h a amit...

Pocahontas12 kérdése:

Kinek volt már olyan h a amit a horoszkópja írt, gyakran bevált neki? Ti hisztek ezekben? Hol olvastok horoszkópot? (oldal, újság, usw. )

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,h mennyire babonások az emberek... Én lehet h kissé az vagyok :), és nekem gyakran beválik amit ír a horoszkóp. Sztem e neon.hu-n van a legjobb horoszkóp! :)

2014. márc. 6. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasok olyan horoszkópot amire te gondolsz, és nem is hiszek benne. (ettől függetlenül lehetnek benne igazságok)

A hozzáértő által készített személyes "horoszkóp"-ban már inkább, abból sokmindent tanultam. Segített a problémáimat megértenem, önmagamat jobban megismernem.

2014. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az oldalakon közzétett, hasra ütésszerűen összetákolt irományokban kicsit sem hiszek. Ám a percre pontos születési dátumon alapján készült részletes

horoszkóp teljesen illik rám. Én sem mutathatnám be jobban magam.

Még azt is bejött, hogy milyen betegségeim lesznek.

2014. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó hsz-nak: a betegségeidet te vonzottad be magadnak, köszönheted szépen a horoszkóp készítőjének.
2014. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit megköszönnöm a készítőnek, ugyanis részletes horoszkópot csak nemrég olvastam. A betegségeim viszont ennél régebben voltak. Szóval esélyem sem volt bemesélni magamnak. Pont azokat a testrészeket jelölte meg a horoszkópom problémásként, amivel tényleg gondjaim voltak.
2014. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen tudományos alapja nincs. Se az újságban találhatóaknak, sem az "igazi" asztrológusok által készítetteknek. Ezer sebből vérzik az egész elmélet. Percre pontos horoszkóp? Minek? És miért a születés számít? Ha a doki siet valahová, mondjuk télen síelni, megindíthatja a szülést előbb, akkor a doki sítúrájától függ valakinek a sorsa? Hinni persze akármiben lehet.
2014. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
HakapeszM: A hozzászólásodból annyi tűnik ki, hogy nem tudod elképzelni mi az asztrológia, mi a lényege. Ez a te egyéni meglátásodon, hitrendszereden múlik. Ettől még akár működhet is a dolog, mert te nem tudod elképzelni, hogy működik. A "tudományos alapok" elég nagy téma. A mai értelemben vett fogalmak szerint valóban nem tudomány. Régebben a tudomány fogalma más volt, akkor még annak számított sok más egyébb dologgal együtt. Szerntem az emberi megismerés egyik eszköze. Akit érdekel foglalkozzzon vele mélyebben, akit nem, az keressen más módszert.
2014. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A hozzászólásodból annyi tűnik ki, hogy nem tudod elképzelni mi az asztrológia, mi a lényege"


Akkor halljuk, mi a lényege? Csillagjegyekből mondanak valamit (pontosan nem határozzák meg, hogy mit) azok sorsáról, akik akkor születtek, mikor a Nap ezekben csillagjegyekben állt. Csakhogy csillagjegyek a valóságban nem léteznek. Vagy igen?


"Ez a te egyéni meglátásodon, hitrendszereden múlik. Ettől még akár működhet is a dolog, mert te nem tudod elképzelni, hogy működik"


Nem. Valami működöik vagy nem. Hittől függetlenül. Pl. megteheti valaki, hogy nem hisz a gravitációban, de ha leugrik az emeletről, bármilyen erős is a hite, csúnyán összetöri magát. Mert a gravitáció létezik.


"Régebben a tudomány fogalma más volt, akkor még annak számított sok más egyébb dologgal együtt."


Igen, pl. az alkímia, sok felfedezést köszönhetünk is neki, de ma senki nem próbálkozik alkimista módszerekkel pl. gyógyszert előállítani - szerencsére.


"Szerntem az emberi megismerés egyik eszköze. Akit érdekel foglalkozzzon vele mélyebben, akit nem, az keressen más módszert."


Része a kultúrkincsünknek, ez tény. De felháborító, hogy egy mai átlagember nem tudná mondjuk a Naprendszer bolygóit vagy a Jupiter nagy holdjait felsorolni, de azt keni - vágja, hogy a Nyilas jól kijön - e a vízöntővel.

2014. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd nem vagyok asztológus, mégcsak nem is foglalkozom a témával gyakran. De párom révén van bizonyos fokú, igaz felszínes, rálátásom. Én nyított vagyok ezekre a dolgokra de szkeptikus is, tehát hiszem is meg nem is. Amit a párom mutatott belőle az nekem megggyőző volt, de nem tett elvakulttá.

Kerestem egy cikket, ami talán legjobban úgy fogalmazza meg, hogy mi is ez,a hogy én is elmondanám:

[link]


"Nem. Valami működöik vagy nem. Hittől függetlenül. Pl. megteheti valaki, hogy nem hisz a gravitációban, de ha leugrik az emeletről, bármilyen erős is a hite, csúnyán összetöri magát. Mert a gravitáció létezik."

Itt ugyanazt írod amit én is. Vagyis egyetértünk.

2014. márc. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönömm a válaszokat!!! :)
2014. márc. 26. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!