Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » 1992. október 23. -án születte...

1992. október 23. -án születtem. Akkor most mérleg vagy skorpió a horoszkópom?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást irnak. Van ahol ez van ahol az és nem tudom melyiket olvassam. Valaki tud ebben segíteni?

2015. jún. 14. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Skorpió.
2015. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Mérleg
2015. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok helyen azért volt a 23 mérlegnél, mert 23.-ig mérleg. Csak ezt néhány analfabéta nem értette meg.
2015. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Megnyugtatlak már több ezer éve "mindenki rosszat olvas", ugyanis a Föld tengelye a precessziós mozgás hatására elmozdult, de a horoszkópot még ugyan úgy számolják. A másik dolog, meg hogy egyébként sem "szakemberek" írják a horoszkópokat pl. az újságokba. Pl. az egyik ismerősöm ismerőse ír így az egyik újságba, csak mert általánosan tud fogalmazni. Az általános iskolai újságunk horoszkópjához sem kértünk fel asztrológust, elhiheted :D Ez 99%-ban így van az újságokkal, internetes oldalakkal, ahol horoszkópot olvasol. És mi van a maradék 1%-kal? Nos ezért ebben a témakörben lepontozást fogok kapni, de még ők is csak találgatnak. Az asztrológia, mint olyan ugyanis áltudomány.
2015. jún. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez most már engem is érdekel, elbizonytalanodtam. :D

Nem mintha hinnék benne.

2015. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a fura h mindkét jegyből van belőlem személyiségileg. Igy mégannyira se tudom h melyik :D mindkettőt elolvasom mindig. Ami fura még hogy a barátom oroszlán és ő kicsit se olyan. Annyiból igaz csak h ragyog és szeretet irányítani másokat. És az a jegy elméletileg csak a mérleggel jön ki jól mert a skorpióval nem bírják egymást elviselni
2015. jún. 15. 00:56
 7/12 anonim ***** válasza:

"már több ezer éve "mindenki rosszat olvas"

Nem olvas rosszat, de ezt mindig azok szokták elsütni, akik nem értenek az asztrológiához. Az asztrológia csillagjegyekkel dolgozik, nem pedig csillagképekkel, te ezt a kettőt kevered. A csillagászat nem ismer csillagjegyeket. A kiindulópont a tavaszpont (tavaszi napéjegyenlőség), mindig innen számolják az állatöv kezdetét (a Kost). Hogy milyen csillagformáció áll mögötte, az érdektelen, mivel szimbolikus jelentése van. (Amúgy jelenleg a Halak van mögötte.) A precesszió jelenségét régen is ismerték, naivitás azt gondolni, hogy itt fel kell világosítani bárkit is. És mivel a tavaszpont a Kos kiindulópontja, 0 foka, ez így lesz 10 év vagy 100 év múlva is, amikor pedig a Vízöntő áll mögötte, utána a Bak stb.

Kérdező, kellene a születésed óra-perce is, ugyanis nem ilyen egyszerű hogy 22-én ez, de 23-án már az. A Föld nem pont 365 nap alatt kerüli meg a Napot, van kb. 6 óra eltérés és ez 4 év alatt már kitesz egy egész napot. Emiatt kell a szökőév. Szóval emiatt a csúszkálás miatt van szükség a pontos időpontra.

2015. jún. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A kiindulópont a tavaszpont"

...Ami szépen körbevándorol az ekliptikán (állatövön) kb. 26000 év alatt.


"mindig innen számolják az állatöv kezdetét (a Kost)."

> "A tavaszpont az ókori görögök idején a Halak csillagképbe esett."

[link]

2015. jún. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

No még egyszer. A csillagkép és a csillagjegy két különböző dolog. A csillagképek a legkülönbözőbb formájú és kiterjedésű csillagformációk, míg a csillagjegyeknek nincs formája és a "kiterjedésük" mindig 30°.

[link]

A képen a külső rész a csillagkép, a belső a csillagjegy, olyan mint két tárcsa ami forog. A csillagjegy mögött nem az ugyanolyan nevű csillagkép áll, mivel a precesszió miatt folyamatosan eltolódik.

A tavaszpont jelöli a Kos CSILLAGJEGY kezdetét, FÜGGETLENÜL ATTÓL hogy milyen csillagKÉP áll mögötte.

Sajnos nem tudom jobban elmagyarázni. Lényeg, hogy ezt már az ókorban is ismerték (a precessziót). Van olyan rendszer ami a mögöttes csillagképet veszi figyelembe ez a hindu asztrológia-, ők "helyesen" tudják, de ez a rendszer több problémát vet fel (hol van egy csillagképnek kezdete, mit csináljunk ha nem egyforma kiterjedésűek) mint a nyugati, ami egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy mi van a tavaszpont mögött.

2015. jún. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát pedig valamiről csak elnevezték a csillagjegyeket. Miért tették volna pont egy bizonyos dátumra pont a Kost? Ez butaság.
2015. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!