Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ti gondolkoztatok a sorson?...

Ti gondolkoztatok a sorson? Hogy miért pont úgy torténik valami, ahogy? Tobb alant.

Figyelt kérdés

Tehát ugye sokszor a véletlennek koszonheto ha valami létrejon, illetve nem jon létre. Például anyumék úgy jottek létre, hogy apum ment hazafelé esernyovel gyalog, mikor megláttott egy lányt (anyum) aki esernyo nélkul ment, o odarohant, s hazáig kísérte az esernyo alatt. Innentol kezdve beindultak a dolgok, ismerkedés, randi, házasság aztán szulettem én. Namármost ha nem találkoznak, akkor nem szuletek meg, de vajon megszuletek máskor? Más lélekkel, más kinézettel, apum másik választottjától? Vagy akkor ott, ez a lélek elveszik és olyan mintha nem is léteztem volna?

Ez az ún. pillangó-hatás, ami azt jelenti hogy elég egy kis változtatás, amitol megváltozhat az egész torténelem. Ti mit gondoltok errol? Én már gondolkodtam rajta sokat, de nem jutottam semmire... A sors, a véletlenek, a világ nagyon sok titkot rejt...



2016. márc. 1. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

(Az én véleményem szerint.)

Semmi sem véletlen. A világ egy folytonosság és nincs B verzió.


Mindig az FOG megtörténni, ami megtörténik. Csak elméletben van ilyen, hogy "mi lett volna, ha..." valójában ilyen soha sincs.


Ha úgy tetszik a világ előre meg van írva.


Mindennek van kiváltó előzménye és oka.

Apukád nem véletlenül ment arra, aznap nem véletlen esett az eső, anyukád nem véletlen ment ott és akkor arra esernyő nélkül, stb. stb.



Nincs beleszólásunk a világ történéseibe és nincs ilyen, hogy én eldöntök valamit, mondjuk hogy holnap reggel balra vagy jobbra megyek majd a kapuból. Mindennek lesz előzménye, hogy miért hozom majd akkor meg azt a döntésemet, de azt nem én fogom eldönteni, bármennyire is bután hangzik.


A világ egy összetett folyamat, ami valamikor elkezdődött, és onnantól a világ törvényszerűségeinek megfelelően működik.


Minden valaminek a következménye, a döntéseink is.


Minden ami a világon van, szükségszerűen jött létre, nem véletlenül. Nincs véletlen. Csupán az emberi aggyal ki nem számítható dolgokra mondjuk, hogy véletlen, de ha lenne egy szuperszámítógép, végtelen számítási kapacitással és végtelen memóriával, és ismerné a világ algoritmusát, az összes fizikai és kémiai törvényszerűséget ami alapján az anyagi világ működik, akkor bármit ki tudna számítani a jövőben.


Ahogy ma kis időre előre ki tudjuk számítani az időjárást például, mert tudjuk a paramétereit.

Azt is ki lehet számítani 3 nap múlva ebben a másodpercben mit fogsz csinálni, ehhez persze ismerni kellene minden paraméterét a világnak.


Szóval semmi sincs véletlen és végül is minden meg van - tulajdonképpen - írva előre.


Színház az egész világ, és mi csak eljátsszuk benne amit megírt a világ, Isten, vagy akármi, ki miben hisz.


A világ események sorozata, ami teljesen független minden emberi gondolattól, ezért semmilyen ráhatásunk nincs a világ történéseire, bármennyire furcsán is hangzik. Persze ez nem egy egyetemleges igazság, csak EGY vélemény a 7 milliárdból.

2016. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már KETTŐ.
2016. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szóval szerinted létezik a sors konyve, amiben minden elore megvan írva, még a lélegzetunk száma is, vagy éppen a hangyák mozgása...

Ez is logikus megállapítás, hiheto is, nem tudok belekotni így hirtelen...

Én mondjuk rá hiszek a véletlenekben, meg hogy mi irányítjuk a sorsunkat... Mondjuk rá hallottam olyat is, hogy mi is számítógépes programok, szimulációk vagyunk, akiket valaki irányít, egy felsobbrendu hatalom, de mi nem vesszuk észre, így azt gondoljuk hogy mi hozzuk a dontéseket...

Tényleg nem tudom hol lehet az igazság, talán a ketto kozott. Ha elkezdek gondolkodni rajta hogy hol voltam szuletésem elott, gondolkodok, gondolkodok aztán elkezd fájni a fejem, meg forogni a világ, mintha az valami titok lenne, és azt nem szabadna megtudnunk...

2016. márc. 1. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Az igazságot, a végső igazságot, nem fogod gondolkodással megtudni. Az elme egy véges eszköz. Az Igazság végtelen. A véges nem képes felfogni a végtelent.


A számítógépes szimuláció egy hasonlat. Nem kell szó szerint venni. Ugyanilyen hasonlat a mozis hasonlat. A valóság a mozivászon, a rávetített képek a világ, amit látsz - testedet és elmédet is beleértve. Ez még jobb is hasonlatnak, mert a számítógépes szimulációnak lehetnek feltételtől függ elágazásai, kívülről befolyásolni lehet a futását. A mozifilm nem ilyen - meg van írva. Mint a sorskönyv. Az indiai bölcsek a mozis hasonlatot alkalmazzák szívesen a valóság mibenlétének az érzékeltetésére.


Én azokat a tanításokat szeretem, amelyek szerint minden előre el van rendezve - meg van írva, eleve elrendeltetett. Kívánom, hogy rátalálj ezek közül egy olyanra, ami testhezálló számodra! Meg fogod látni, hogy a végső igazságig nem agyalással kell eljutni, hanem éppen ellenkezőleg, a csönd által. Az elme kiürítése által.

2016. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Blade Bone ***** válasza:
100%
Szerintem a véletlen az egy nagyon is jó szemlélet. Nem hiszek a sorsban, nem írhatnak meg mindent előre, mert akkor nem is lenne szükségünk agyra. Ez a számítógépes dolog is csak azt mutatja, hogy nincs terv az alkotás folyamata felett, hiszen a forgatókönyv miért buktatná le a vezetőséget? Olyan mintha a boltban mást is a számládhoz csapnék, de feltüntetnék mindent a blokkon...
2016. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nos régen ateista koromban azt hittem, hogy mindent én irányítok. Most hívő koromban megtapasztaltam, hogy van egy felső vezetés az életemben. Azonban azt is megtanultam, hogy nincs olyan, hogy "eleve elrendelés"

Tény, hogy Isten aki kívül áll a mi idő és tér világunkon mindent "előre" tud.Ezért történik minden pontosan úgy, ahogyan a Biblia próféciákban megjövendölik.

Azonban megadta az embernek az erkölcsi szabad akarat jogát.( a szeretet nem lenne szeretet szabad akarat nélkül, Isten akkor olyan lenne, mint amilyen diktátorok voltak -vannak !! ) Ez azt jelenti, hogy a jó hasonlat világunkra, inkább egy szőttes. Ahol a szálakat ugyan Isten irányítja, de te bizony beleszőheted a magad kis akarata szerinti mintát. Ő aztán ezt megpróbálja mindig kiigazítani, és a helyes irányba terelni, úgy mondanám olyan mint a GPS - jön az újratervezés....:-)

Isten egyetlen célja és akarata, hogy te üdvözülj, és ezért meg is fog tenni minden lehető lépést.

Azonban nem fog akadályozni abban, hogy kit választasz társadnak. ( kérhetsz segítséget, de te döntesz! )

Ha abból indulsz ki, hogy apukád nem találkozhatott volna másik lánnyal, akkor annyira jó lenne minden házasság, hiszen az égben köttetne. DE nem így van.

Ha fiatalon egészségesen étkezel, és mozogsz, akkor befektetsz a jövődbe,tovább leszel egészséges, a te döntésed!! Nincs megírva, és kőbe vésve, mint az sem, hogy mit tanulj, mit dolgozz stb.

Az élet a fogantatással kezdődik, nincsenek kósza lelkek, akik "testre" várnak. Isten ezt valóban "elrendelte", hiszen ő maga az Élet, és a szaporodásba helyezte ezt az életet. Hogy ki mit örököl felmenőitől, az a DNS-től függ. Bizony pld., attól, hogy ők hogyan éltek, étkeztek, mennyire hallgattak Istenre, és követték a jót.

A másik tényező a nevelés, ami szintén ezektől függ, a szülőktől, és a társadalomtól, tanároktól, társaktól stb.

Amúgy vannak emberek, akik tényleg megváltoztatták a történelmet .Isten is küld néha angyalokat, hogy "besegítsen" :-))


Nézzétek az RTL klubbon péntek este az Isten belájkolt című filmet aranyos, ( az RTLmost-on meglehet nézni az elejétől, érdemes! ) Végül is arról szól, hogy Isten embereken keresztül segít másokon, és viszi véghez azt, ami jó, és mindig vannak "engedelmesek" akik cselekszik az ő akaratát :-)

2019. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!