Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Konkrétan mi az az aszcendens?...

Konkrétan mi az az aszcendens? Mi alapján határozható meg? És mit befolyásol?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy a születési dátum alapján lehet megtudni, kinek milyen. Én 1997. Október 11.-én születtem.

(Mielőtt valaki belekezdene abba, hogy ez az egész kitaláció, hazugság, kamu stb, annak mondom, hogy tudom, de attól még hiszek benne, de nem beteges szinten.)


2016. ápr. 22. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de azt tudod, hogy mi a horoszkóp, mi alapján határozható meg és mit befolyásol? Akkor meg mit számít? De nem akarok beleszólni. Szerintem aszcendens->google is segít, biztos van néhány oldal, ahol leírják, akár "értelmesebben" is, mint akik ide írogatnak.
2016. ápr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kerestem már a Googlében, de hiába, semmi használhatót nem találtam. Vagy csupán én keresem rosszul, de a végeredmény ugyanaz.
2016. ápr. 23. 08:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd, hogy nincs fent a neten, én is ott olvastam róla.

De be is másolom neked.


,,Az aszcendens az az állatövi jegy, amely a születésünk pillanatában kel fel a keleti horizonton. Születésünk pontos ideje (óra, perc) és helye határozza meg, hogy melyik jegy az aszcendensünk.

Mit árul el rólunk az aszcendens?



Elsősorban azt, hogyan fordulunk spontán a minket körülvevő világhoz, jelzi alaphangulatunkat. A személyiségünk azon képe, amelyet a külvilág érzékel első benyomásként rólunk, mélyebb megismerés nélkül. Meghatározza külső megjelenésünket is. Megmutatja milyen az önképünk, milyennek akarjuk magunkat a külvilágban mutatni. Az aszcendens vizsgálatánál fontos ismernünk a hozzá tartozó uralkodó bolygó jegyét, fényszögeit és házhelyzetét, valamint az aszcendensünkre eső fényszögeket is, mert így sokkal árnyaltabb képet kaphatunk."

2016. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ascendere - felemelkedni.


Azt jelenti, épp melyik csillagjegy jelenik meg, emelkedik fel a horizonton születésed pillanatában. Mivel ezt befolyásolja a földrajzi helyzet is, ezért nem csak a dátum kell hozzá, hanem az is, hogy hol születtél helyileg. Ha épp napkeltekor születik valaki, akkor a napjegy és az aszcendense azonos így.


Beszélnek deszcendensről is, az ennek a fordítottja.


Persze sok értelme nincs, azon egyszerű oknál fogva, hogy csillagjegyek csak az asztrológusok fejében léteznek. Csillagképek ugyan vannak, de ezek eltérnek az előbbiektől, és maguk is kitalált, fiktív alakzatok, semmi jelentősége annak, hogy mi áll épp bennük, a Hold, a Szaturnusz, a horizont, vagy épp egy villanypózna.


A csillagok semmilyen hatással nincsenek a Földünkre, azaz lehetnek szélsőséges esetben éppen hatással - de az nekünk nem tenne jót. (közeli szupernóva, fekete lyuk stb.) Addig jó míg szép messze vannak.

2016. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!