Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hol járhatunk a Kali-Jugán belül?

Hol járhatunk a Kali-Jugán belül?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkozom ezen, hogy a vége felé, vagy csak most mentünk/megyünk bele/befelé ?

2017. jan. 29. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy te magad hol tartasz a kali jugádon belül? A lényeg ugyanis ez. ;)
2017. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Micsoda válasz :D

Gyilkos, de végülis igaz a maga módján.

2017. jan. 29. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:

A' dzsungelben vagy ?

Mit csináls ott vannak idegenek ?!

Menjire hasonlít Bujumbulára ? (Budzsumbula)

Lattál gorillàkat ,mi a' puskátok tipusa ?

2017. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Csak azért írtam, mert hajlamosak vagyunk ezeket a fogalmakat és ami még rosszabb a hozzájuk társított gondolatainkat abszolút valóságként kezelni. Mintha kőbe lennének vésve, de ha úgy is lenne, akkor is valaki odavéste egyszer. És nekünk az a dolgunk, hogy észrevegyük, mire mutat rá, nem pedig az, hogy elvesszünk az értelmezésekben.

Ha felébredsz, rájössz, hogy mindenki felébredett, hogy nincs karma és reinkarnáció, nincs mennyország és pokol, nincs kali-yuga, nincs szamszára, nincsen megvilágosodás, nincs aki megvilágosodhatna. Nyilván az elme számára ez felfoghatatlan és elég zavaros, ezért kell az elmét kihagyni ebből. Nem értelmezni kell a szavakat, hanem megtalálni a forrásukat. Addig amíg az elmében keresel válaszokat, addig van szamszára, születés, halál, karma, mennyország, pokol meg minden amit el tudsz képzelni. És ilyen a kali-yuga is. Addig amíg táplálod a gondolataiddal, addig számodra létezik és ez válik a valóságoddá, ha elhiszed azt, hogy éppen elértük a mélypontját és most kezdünk kifelé haladni belőle, akkor a külső világban ezt fogod tapasztalni. De ha felismered, hogy nem te vagy a kali-yugában, hanem az van benned, akkor nem lesz rád hatással többet. És rajtad most nem azt értem, akinek gondolod magad (lehet ez test, elme, lélek, bármi), hanem aki valóban vagy.

Remélem hasznodra válik.

2017. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
432 ezer évig tart a kali-yuga, amiből 5 ezer év telt el, így maradt még 427 ezer év.
2017. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző elmondta, válaszát elfogadom, és én sem vagyok hurrá-optimista ... a jövőben szét fog esni minden és mindenki ezer apró darabra.
2017. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Hmm, komolyan kérdezed, vagy valójában magával a kérdéssel azt szeretnéd üzenni, hogy a Kali-Juga végét járjuk? :)


A puszta tény, hogy hallottál már a hindu vallás jugáiról, illetve hogy belátod, hogy jelenkori társadalmunkat a morális relativizmus által generált konfliktushalmaz - egyéni- és közösség szinten is - hamarosan végső széthullásba lök, azt igazolja, hogy egyre több individuumban ébred fel újra a Dharma szelleme; nevezetesen az erény, emberfelettiség és tisztánlátás.


És véletlen volna az is, hogy 11:22-kor került a kérdés kiírásra? Na meg hogy a kérdés kifejtésének első két szava az, hogy "sokat gondolkodom"? (Ez manapság ritka... De mégis, talán épp javul a helyzet? :D)


Ha viszont valóban kérdezed, mondd, akkor kifejtem gondolataimat a témában, és én is szívesen olvasnám a te meglátásaidat. Meg bárkiét.

2017. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Előző vagyok. :D

Viccet félretéve, MrStrafacci, egyetértek az általad írtakkal. És igazából ez az, amiről érdemes beszélni.

2017. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na.

Én nem tudom hova rakni az eseményeket amúgy. Személy szerint én azt veszem észre, hogy "kettéesik" a társadalom. Van a full hülye tömegember, akiket persze irányítanak, manipulálnak, és vannak azok, akik érdekes módon "felébrednek", rájönnek, hogy nem az éjjel nappal budapest nézés a fontos pl :D

Szóval nem tudom. De én úgy látom, hogy összességében romlik a helyzet.

2017. febr. 16. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:
"De én úgy látom, hogy összességében romlik a helyzet" Biztos ez? Nem csak az utólagos értelmezése ez annak amit látsz? Ez lényeges, ha fel akarsz ébredni. Mindig nyakoncsípni az illúziót, közvetlenül ott ahol létrejön.
2017. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!