Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Él valaki a Balaton környékén...

Él valaki a Balaton környékén kisgyerekkel? Káli medence, balaton felvidék, balatonpart, esetleg külterület? Milyen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy télen nincs ott semmi de pont erre a nyugalomra vágyom. Az anyagiakat megoldom. De egyébként a családi élet mennyire működik ott? Iskolák milyenek, stb? Emberileg milyen ott élni? Milyenek a lakótársak, szomszédok? Gondolom a házak több mint a fele (de légyszi javítsatok ki ha tévedek, hogy pontosan kb mennyi) teljesen üres télen mert a többség nyaraló.

Ez (számomra) jó is, mert akkor ha mégis van betörés nem az én lakott házamba fognak betörni, másrészt nem kell azt szagolni folyton, hogy más odaéget az orrom alá mindenféle háztartási hulladékot a kályhában, stb.


Nyáron meg gondolom szinte üdülés ott az élet.

Én azon gondolkodom, hogy egy présházat veszek valamelyik északi település fölötti szőlőben és azt alakítom át. Először magamnak. Úgy tudom elég olcsók. Nyilván egy napellakás kényelme azért más, de hosszú távon nem kifizetődő az a fajta kényelem.


2017. jan. 29. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megválaszolni.

Ott is vannak jó iskolák, az emberek meg ugyanolyanok, mint máshol. Vannak normálisak és nem normálisak.

Télen kb a nyári ötödére csökken a lakosság létszáma. Kb minden 5. ház lakott, így télen nagy a nyugi, nyáron viszont pont az ellentéte, óriási nyüzsgés, dugók az utakon stb.

Hátránya h télen kevés a munkalehetőség, de ha azt megoldod akkor szerintem jó ott élni.

2017. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem teljesen így van ahogy leírtad, itt is laknak emberek és sok turista is van főleg olyan településeken és azok környékén ahol termálvíz van.

A legkisebb présház is többe kerül földdel együtt mint egy ház az alföldön vagy pesten.

Az alap élelmiszerek, a víz gáz is sokkkal drágább mint máshol.

2017. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én itt nőttem fel, bár városban, nem faluban\nyaraló övezetben. Szerintem csodálatos a Balaton mellett élni, ha tehetjünk jövünk a haza, sajnos párom munkája miatt el kellett költöznünk. Vannak olyan települések, településrészek ahol tényleg jórészt nyaralók vannak, gyönyörű, csendes helyek, viszont tény, hogy boltba járni, iskolába vinni a gyereket körülményesebb, illetve télen az utakat se nagyon takarítják, mivel nem is nagyon vannak használatban. Szerintem jó megoldás városközeli faluban, vagy kertvárosban letelepedni, ha a gyakorlatias oldalát nézzük a dolgoknak. Az iskolák közt itt is van nagyon jó és kevésbé jó, mint máshol az országban. Nyáron tényleg üdülés itt az élet, de télen sem unalmas, most be van fagyva a balaton, lehet korcsolyázni rajta és nagyon szép, meg lehet találni a programokat, ha az ember jól akarja érezni magát.
2017. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek a második hozzászólóval. A boltok drágábbak, (a tapolcai Tescoban konkrétan ki van írva, hogy ide nem vonatkozik az újságban hirdetett akció). Az ingatlan árak az egekben vannak, Badacsony környékén legalábbis biztos. Nagyon nehéz jó szakembert találni egy lakásfelújításhoz, mert szinte mindenki a nyaralókra fókuszál. Műkörmös, fodrász, orvos sem nézi, hogy te nyaraló vagy-e vagy állandó lakos, az árak magasabbak. Tömegközlekedést szinte teljesen tönkretették a parton. Vonat hébe-hóba jár. Nyáron és hétvégén akkora a nyüzsi, hogy aludni nem lehet. Akinek telke van, azonnal jön füvet nyírni és rendezkedni. Pont nem érdekli, hogy hétvége van. Úgyhogy inkább az Alföldre menj lakni, ha nyugit akarsz.
2017. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzátenném, hogy szerintem nem drágább itt az élet, mint ahogy az egyik válaszoló írta, ugyanolyan, mint máshol. Ha a füredi sétányon intézi az ember a napi bevásárlását, akkor lehet, de alap esetben nem igaz, mindenféle bolt van itt is, és a gáz meg a víz sem drágább. Az ingatlanok közt is van ilyen is olyan is, ez nagyon nagyban függ az elvárásoktól, milyen állapotú házat vennél és hol.
2017. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sok segítség, mondjuk arra, hogy nyáron majd jönnek le a telkesek füvet nyírni nem is gondoltam az tényleg nagy nyüzsgés lehet. Ezért is gondoltam inkább a káli medencére, tehát konkrétan a tó mögötti hegyek mögötti területek.

De az, hogy nyírják a füvet meg ilyesmi még mindig jobb mint az alföldön, vagy pest közelében azon aggódni folyton, hogy na mikor törik fel a házat, mérgezik meg a kutyát, és azért tudom vannak zavaró dolgok de kárpótol mindenért.


Bevásárolni nyilván hetente vagy jobb esetben kéthetente járnék, de alapból úgy tervezem h inkább a helyi termelőktől vásárolnék. Amit meg lehet magam termelnék meg, tennék el. Az úgy azért biztosan más.


Ingatlanból valami abszolút lepukkant présházra gondoltam, láttam már én a badacsonynál 4 millióért is ilyet, bár nem közvetlen ott, hanem valahol mögötte.

Van aki szerint 10 milliót rá kéne költeni, szerintem ez túlzás, alap szinten 2-3 millióból megvan a felújítás, és ebbe még pár extra is belefér, mondjuk én elég leleményes vagyok, sosem értettem azokat akik pl egy fürdőszobáért képesek 500 ezret kiadni.

2017. jan. 29. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a betörés dologban nincs igazad. A Balaton mellett is bármikor feltörhetik a házad, főleg ha eldugott helyen lévőt veszel ahogy tervezed. Egy nyaralóban ugyanúgy lehet riasztó, ami visszatartja a betörőt, és nyilván általában minden házba akkor törnek be amikor nincsenek otthon.

Szóval ez nem biztosíték semmire h nem törnek be csak azért mert te a Balaton mellett laksz.

2017. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Drágák a présházak, ráadásul nem is alakíthatod kényed-kedved szerint, mert kell hozzá X terület szőlő is. Villany általában van, vizet fúratnod kell kútból. A hegyi utak sok helyen nincsenek karbantartva, a helyiek pedig gazdálkodnak, nem az idetelepülőkhöz fognak alkalmazkodni értelem szerűen. Nyaranta a turizmus elviselhetetlen, minden apró vacakért el kell autózni a közeli városokba, a gyerekedet is autóztathatod az iskolába. Vagy eleve a városhoz költözöl, csak akkor meg mehetnél bárhova annyi erővel. Nagyon nem olyan az élet itt, mint ahogy elképzelik azok akik idejönnek egy hétvégére nyaralni és csak a jót látják.
2023. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!