Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Napjegy és aszcendens közötti...

Napjegy és aszcendens közötti különbség röviden?

Figyelt kérdés

2018. nov. 22. 02:49
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
A napjegy azt jelöli,hogy melyik jegyben járt a Nap mikor születtél. Aszcendes pedig a születésed pillanatában a keleti horizonton felkelő jegy. Aszcendes kb 2-3óránként változik,a napjegy viszont ugye kb havonta lép új jegybe. A napjegy a belsőnkent mutatja az aszcendes a külvilág felé mutatott énünket.
2018. nov. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D-Mano ***** válasza:
100%

A Nap jelöli a horoszkópban: tudat, tudatosság, ön-tudat, én-tudat, tudatos személyiségszerkezet.

-Azaz a Nap jelöli, ahogyan a saját személyiségünk tudatosul magunk számára. A Nap azt mutatja, hogy milyen személyiségnek tartjuk magunkat.

(De fontosabb és magasabb rendű jelentése a Napnak, hogy megmutatja, milyen úton fejleszthetünk ki magasabbrendű öntudatot és tudatosságot.)


Aszcendens: a földi sorsközösségben betöltött szereped; ahogyan a külvilág számára megnyilvánulsz; ahogyan teret nyersz az életedben, a külvilágban.

-Azaz bármilyen személyiség is legyél, az Aszcendensednek megfelelő hatást gyakorolsz a környezetedre és a veled kapcsolatba kerülő emberekre. Az emberek az ismerettségetek elején általában az Aszcendensednek megfelelő személyiségnek látnak téged. Sőt, a külalakod, az arcod legmarkánsabb alapvonásait is az Aszcendens adja.


De nem annyira egyszerű értelmezni a Napjegyet és az Aszcendenst, hogy azok melyik csillagjegyben vannak. Pl. a Nap értelmezésében fontos annak ház-helyzetét és fényszögkapcsolatait is ismerni. Az Aszcendens esetében fontos még ismerni annak fényszögkapcsolatait, az I. horoszkópház tartalmát, az Aszcendens uralkodó bolygójának helyzetét és fényszög kapcsolatait is.


Tehát nem kell meglepődni, ha valaki nem olyan, mint a Nap-jegye vagy az Aszcendens jegye, mert azok jelentését a fentebb leírtak erősen képesek módosítani.


Ha valami nem tiszta, akkor kérdezz még. :)

2018. nov. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Napjegy - tudat

Holdjegy - tudatalatti

Aszcendens - amit a külvilág felé mutatunk

2018. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mano nagyon szépen megfogalmazta. :)


Én sem értettem sokáig, hogy miért érzem magamat kicsit "ufónak". Sokkal szenzitívebb vagyok az átlagnál. Pár ismerősöm tuti meg van róla győződve, hogy meleg vagyok, pedig mindég a hölgyekért rajongtam. ☺️ Sokszoros barát-zónás meg ilyenek. 🤭😅


Aztán szembesültem a "tényekkel" amikor elkezdtem kicsit beleásni magamat az asztrológiába.

Nap mérleg, hetes házban.

De: aszcendes halakban, hold a halakban 12es házban, nap szextil Neptunnal, nap konjukcio Merkúrral, Hold trigon Merkúr, Node szextil Vénusz... Stb.. Emellett Vénusz meg Mars is skorpióban van (mindkettő nyolcas házban), csak, hogy legyen hozzá energia meg khmm... Ez például probléma volt exemmel, hogy nekem az "olyan irányban" az igényem nagyobb volt jóval az övénél. 😅😇


Szóval van variáció bőven. :)

2018. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!