Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mely könyvekben vannak komoly...

Mely könyvekben vannak komoly spirituális igazságok? És mely könyveket volt igazi felüdülés olvasni, szintén a témàban?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerre tartalmazta mindkettőt. Olvasnivalót keresek, ajánlásokat várok pár +szóban/mondatban: mit adott a mű, mit boncolgat leginkább?
2019. aug. 7. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Spirituális igazság nem létezik szavak szintjén. Amint leírsz egy abszolút spirituális igazságot (ami hozzáteszem csak tapasztalat útján érhető el), az egyből relatív igazsággá válik, mivel mindenki máshogy értelmezi a saját tudatállapota szerint.

Te még mindig csak spirituális kereső vagy, nem pedig megvalósító. Még mindig azt hiszed, hogy önmagadon kívül kell keresned valamit.

Sok szenvedést kívánok neked. A szenvedés segít abbahagyni a keresést, és befelé tekinteni.

2019. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jaj, legyen szíves hagyni kedves, mindenhol ugyanazt szajkózó, miért nem él inkább a gépen kívül? felhasználó.

Szenvedtem eleget,de nem világosodtam meg hirtelen. Ám nincs szükségem több szenvedésre. Egyszerűen szívesen olvasok tiszta információt, amíg bennem még keverten vannak a dolgok

2019. aug. 7. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mármint kb mire gondolsz?

Mert azért elég nagy szórás van az Édesvíz kiadó spirituális könyvei, meg pl a Keys of Solomon között...

2019. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyértelműen édesvíz felé
2019. aug. 7. 17:17
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Ha tényleg nem lenne szükséged több szenvedésre, akkor nem szenvednél, és nem érdekelne egyetlen könyv sem.

A szenvedés okán keresel spirituális igazságokat. Ahogy mindenki.

2019. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igaz. Több könyv se kell, csak pótcselekvés.
2019. aug. 7. 17:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom, a menj el egy könyvesboltba, ezoterika részleg és hallgass a belső megérzésre könyvet! Mindig bejön!


Sajnos, igaz, csak kereső vagy! Elmondhatnám, számomra mely könyvek voltak hasznosak, de nem fogom, mert az számomra volt az, nem pedig számodra lesz!

A spirituális könyvekben, olyat kell olvasni, amely felé belső indíttatásod van, amely felé érzel egyfajta húzást.

Lehet ez számodra egy hobbi, de a spirituális fejlődés, nem az!

Ha tudnád, akkor nem tenném fel ilyen kérdéseket!

Menj és keress magadnak könyvet!


Komolyan, olyan vagy, mint az a személy, akinek el kell magyarázni az étteremben az összes fogást, de rendelni még azután sem fog, vagy totál képtelen hozzá, mondván - egyik fogás sem túl étvágygerjesztő a számára. De ha megkóstolná, megváltozna a véleménye!

Menj, kóstolgass.


Komoly, spirituális igazságok? Ugye tudod, hogy az édesvíz könyvkiadónál azt sosem fogsz találni!

A spirituális könyv, egy belső változást indít el, mindenkinél mást, mivel mindenki más szinten van, egyénileg. Ezt összemérni, nem lehet. Nem fel fogsz üdülni tőle, hanem kemény személyes változást fogsz megélni. Amelyik nem így lett, az sajnos, nem a te könyved! Sőt, az a könyv nem sokat ér, de ez a személyes véleményem, főleg, mert a piac, mára, nagyon...


Mindenki számára egyéni az, amit egy mű ad. Most más élményére vagy kíváncsi vagy a magadéra? Ha valaki leírja, neki ezt adta, de te azt nem tapasztaltad, akkor máris egy támadási felületet adott a személy, ami te jól kis is fogsz használni, mivel ilyet, nem kérdezünk. Max egy regény esetében, de még ott is, változó, kinek mi tetszett, kit mi fogott meg.


Mit boncolgat? A spirituális könyvek, nem boncolgatnak. Szerintem, nem tudod, mit jelent a spirituális témakör és annak a hatása az egyénre nézve. Mint mondtam, lehet hobbid, de ezt inkább ne válaszd.

Veheted támadásnak, vedd annak, de ez nem az.

Bárki, aki képes egyedül dönteni, felmegy bármelyik könyvesbolt oldalára és körül néz vagy elmegy egy boltba. Kiszolgáló személyzetet keresel, hogy tudj bíráskodni mások felett. Erről szerintem, mielőbb szokj le.


Jó keresgélést! Nehéz, de nem lehetetlen!


Ui.: Ha már azt keresel, lehetnél pontosabb, mivel a témakör, hatalmas!

A kérdésed olyan, mintha bemennél egy könyvtárba és mondanád a könyvtárosnak, egy könyvet keresel. Ő hoz számodra könyveket és te az összesre azt mondod - nem ezt!

2019. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem olyan szándékkal tettem fel a kérdést, hogy utána reagáljak a válaszolókra, csak az 1. hozzászólót már többfelé láttam, és nem értem miért kezdett ilyen "hadjáratba"..miután lepontozták, egyébként én toltam is neki zöld pacsikat, plusz végül is rávilágított valamire.


Ez valóban olyan random könyvre irányuló kérdés volt, és abból,ha valaki részletezi, hogy miért volt számára megdöbbentő, még nem azt jelenti, hogy ugyanazt várom a könyvtől, csak egy egyéni betekintés alapján nézek utána a könyvnek.

Keresek magam, ebből nem lesz probléma, csak tettem egy próbát.

És igen, valószínüleg hobbi, legalább is míg nem rakok bele szorgalmat és kitartást.

2019. aug. 8. 15:31
 9/13 A kérdező kommentje:
De konkrétabban például: kiegyensúlyozás(elemek?), felvett minták felismerése-törlése, mások gondolatainak pontos beazanosítása, adott esetben kizárása
2019. aug. 8. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Müller Péter: Örömkönyv

Szepes Mária: A vörös oroszlán(regény, nagyon jó)

2019. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!