Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális, alapvetően...

Spirituális, alapvetően ateista keresőként segíthet ha a mégis a keresztény vallás felé fordulok, imádkozom, olvasom Jézus tanait? Akár a templomba járás is segíthet?

Figyelt kérdés
E. Tolle könyveit olvastam, és ő is sokszor idézi Jézust. Sok más mestertől is olvasok idézeteket. Alapvetően hiszek egy olyan istenben, akit a spiri tanítók vagy istennek, vagy magasabb intelligenciának vagy Önvalónak, Tudatnak, Létnek neveznek, vagyis egy közös alapnak, ahonnan származunk. Nekem kicsit bezavar hogy a keresztények (gondolom) egy szakállas bácsinak vagy hasonlónak képzelik el, ezért ódzkodom. Mégis kellene egy ilyen számomra megfoghatóbb segítség, támasz, mert nagyon magam alatt vagyok már, és több kérdésemre is kaptam itt olyan választ, ami Jézus és az imádság felé terel, olyanok írták akiknek a vallás segített. Megkeresztelve sem vagyok, így sosem jártam hittanra, templomba is csak párszor. Ha van ilyen témájú könyv, az is jó lenne ha megírnátok. Már úgy értem hogy ami valóban segít a lelki béke megtalálásában, nem valami száraz katolikus iromány.
2019. márc. 26. 07:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
Dehogy képzeljük szakállas bácsinak :D legalábbis én sosem képzeltem annak, talán csak gyermekkoromban. Tegyük hozzá, hogy Istent nem is szabad ábrázolni, bűn ábrázolni, mégis a régi festményeken egy szakállas embernek ábrázolták, s emiatt lehet sokakban (?) ez a téves elképzelés róla. Én meg vagyok keresztelve, templomba is jártam, de nekem túl "száraz" volt, azt hiszem tudtam, hittem mindazt, ami hallok, de nem lettem eggyé a hitemmel.... megismertem a férjem, aki nem történelmi egyház híve volt. Eleinte nehéz volt a "belém nevelt" előítéletektől meghallgatni őt, meghallani a szavait, de ahogy kinyitottam a szívem nagyon sokat tanultam tőle a hitről, Istenről és az egész felfogásom megváltozott, azt hiszem hiába jártam előtte templomba ott csak száraz igéket kaptam, értelem nélkül...azt tudom neked tanácsolni, ha van rá módod, akkor keress pár ilyen beszélgetős "klub-ot", ahol nyíltan tudtok beszélgetni Istenről, ahol azt érzed igen, az ige tényleg él, nemcsak üres szavak, hanem minden ige egy nagy egység része, mindennel összefügg és mindennek értelmet ad. Nem tudom, te melyik felekezetben fogsz rátalálni, de jó úton haladsz, hisz keresed az utat.
2019. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdést olvastam el.

Jézus tanait nehezen tudnád olasni. Csak a leglényegibb mondatokban van meg az eredeti jézus valamennyire. Segíthet, de ugyanígy akármi. Hagyd, hogy fentről tereljenek. Ne higgy semmiben sem, próbálj tudást alkotni magadnak. Az ateizmus is igyanolyan abszurd mint a kereszténység, meg maga a vallás. A hiedelem istebtől elfele visz.

Jézus tanaiból fennmaradt dolgokat, meg pl a keresztény bibliát keveseknek ajánlom. Egy bizonyos stílus kell hogy adjon, vagy pedig eszméletlen nagy bölcsesség, hogy megfelelően a szavak mögé lásson az ember.


Ahogy olvasom a kérdésed, egyértelmű, hogy a magasabb léteken, érzelmeken való rezgésre ösztönöznek. Említeted, hogy nem jártál hittanra, és azeista vagy. Vetkőzd le az izmusaid, előítéleteid, és főleg a téves érzetet, hogy az itt említett dolgok kapcsolatban vannak egymással. Jézus isten szolgája volt. Az egyházaknak közel semmi köze istenhez, a vallásoknak több, de még mindig nagyon kevés... lényegileg. Így hát felesleges léírd, hogy nem jártál. A lényeghez, nem kell tudás. Vannak.olyan civilizációk, akiknek sose tanítják istent, meg is mind megérti a végére.

Nem számítanak ezek. Te nem azeista vagy. Neked nincs vallásod, ne alacsonyítsd le magad a téves gondolattal, hogy van.


Ha a jövúben érdekel, hogy mi milyen formájú, nagyságú, stb igazságtartalommal bír, felkereshetsz. Nagy lehetőséget látok benned, szívesen terelgetnélek, értetném meg veled, mit kegérteni vágysz.


Rövid válasz: Olvasd őket, de próbálj a lényegre figyelni, amiről nincs tudásod, nem számít, amit hülyeségnek érzel, lehet nagy igazság van benne, csak ahogy leírják baromság. Keresd a saját igazságodhiz köthető dolgokat, kérdúlőjelezd, tágítsd azokat. Ne foglalkozz a körítéssel. A keresztény biblia egy bölcsességi, és érzelmi aranybánya, csak nagyon mélyen van a szavak mögött a tiszta arany.

2019. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Első vagyok, Derek Prince könyveit ajánlom :)
2019. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor mi a f***nak hívod magad ateistának???
2019. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak írom, ateistának neveltek, nem vagyok keresztény, így értem.

2019. márc. 26. 10:08
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
igen, segithet, probalj kapcsolatba kerulni lelkeszekkel szemelyesen kozvetlen is
2019. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Az igazi ateista legalább annyira ismeri a Bibliát, mint egy átlagos keresztény!

Hogyan lehet ateista valaki, hogyan mondhat ellenvéleményt a (bármelyik) vallásról, ha nem ismeri azt?

Nem ateizmus, hanem a tudatlansága fitogtatása az, ha valaki más elv ellen beszél úgy, hogy nem ismeri azt!

2019. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Dubitus teljesen egyetértek veled.

Kérdező a lelki békéd megtalálásában neked szerintem a Buddhizmus segítene. Nagyon jó, hogy Eckhart Tolléval kezdtél, ez jó karma, de a Buddhizmus a legnehezebb út. Nem lesz elég idézeteket olvasni. Naponta meditáció, ismeretszerzés és elmélkedés kell hozzá.


Én is tisztelem Jézust... nem is tudod mennyire. Nagyon sokat gyakorolt mire elérte azt a megvalósítást amivel tanított.

2019. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Utolsónak írom, ateistának neveltek, nem vagyok keresztény, így értem."

Tudtommal az az ateista, aki semmilyen Istenben nem hisz. Ez az oka, amiért nem értem mire fel hívod magad annak.

2019. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oké igazad van, megnéztem a pontos meghatározást, egy ateista semmilyen istenben nem hisz. Akkor nem tudom melyik szó a megfelelő, de most már mindegy is, mert nagyjából értette mindenki hogy mi a kérdésem.
2019. márc. 26. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!