Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A relativitáselmélet szerint...

A relativitáselmélet szerint ha felénk gyorsan közeledik egy űrhajó, az látni fogja a jövőnket?

Figyelt kérdés

Vállalkozás ötlet:

1. A kuiper övben keresek egy magas urántartalmú aszteroidát, amin létrehozok egy bázist.

2. Ai alapú bányász és építőrobotok segítségével felépítek pár egyszerű atomreaktort. A shielding és a biztonság nem számít, mivel nincs veszélyben senki.

3. Bázisról lézerek segítségével naponta egy ilyen nanoűrhajót küldök vissza a föld felé, közel fénysebességre gyorsítva.

[link]

4. A földről a beérkező nanoűrhajóknak rendszeresen elküldöm az aktuális részvényárakat.

5. A nanoűrhajók feladata, hogy ezt visszaküldjék. Elvileg ha elég gyorsan közelednek, a relativitáselmélet alapján amit visszaküldenek egy olyan üzenet lesz, amit csak később fogok elküldeni, tehát belelátnak a jövőbe.



2019. szept. 22. 10:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

felteszem akkor ez is magasröptű lesz... szóval most megpróbálom értelmezni. Feléd közeledve

Szóval:

Most hajnalban írtam az üzenetet, az volt a MÚLT.

ha most ezt a komment olvasod, az a JELEN.

És miután magadban értelmezted, s esetleg válaszolsz is rá, a lesz csak a JÖVŐ.

ugye? valamint én a múltban leírt üzeneteidre válaszolok a jelenben ami akkor a jövő volt. szóval most időben vagyok, (voltam)?

próbáltam távolodva közelíteni a kérdést.

de komolyban

"A linkelt videó alapján ez nem igaz. Ha távolodik tőlem valami, a múltját fogom látni, ha a közeledik, a jövőjét."


a múlttól távolodva haladunk a jövő felé. Ha lenne rá megoldás a jelenben, akkor meg lenne a bölcsek köve, és akinek van rá kerete még mindig fiatal lenne.

Avagy a szavaiddal: Ha távolodik tőlem (most, jelen) valami, a múltját fogom látni, ha a közeledik, a jövőjét.. az elmélet hibátlan csak más az értelmezés. Te a jelenben múlt ként kívánod látni a jövőt. (deja vu?)

mégis valamilyen formában azért jelen van amit mondasz, de ez csak néhány másodperc, vagy még kevesebb.

És ha ezt évekre kitudnánk tolni sikeresen két bökkenő lenne. A szerkezet mivel nálunk évekkel gyorsabban halad, évekkel gyorsabban is kopik, sérül. és mikor kapja a javításra szóló parancsot, ha a jövőben van, de a hibajelzést, korábban kapjuk meg, amikor hozzánk viszonyítva még tökéletes, új volt?

2019. szept. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
100%
Ahogy olvastam az emberek 99 százaleka eleg komoly fogalomzavarral rendelkezik. Az Einstein féle relativítás elnélet: E-MC2 vagyis Energia=tömeg szorozva fénysebességgel a négyzeten. Emberi nyelven: minél nagyobb erő hat rád (pl a saját tömeged szorozva a gravitációval) és minél gyorsabban mész a többiekhez viszonyítva (ez a kulcsszó) lassabban telik számodra az idő. De ez földi léptékekben minimális. Pl az az asztronauta aki a legtobbet toltotte a Nemzetkozi Urallomason (tobb evet) o is csak 1 masodperccel "fiatalabb" a tobbiekhez kepest. Ez nagyon leegszerusitett, akit erdekel az internet segitsegevel konnyeden utanaolvashat
2019. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kérdező: ilyen nincs, itt nagyon elszámoltad magad.

Lucifer: ne irkálj ilyeneket, te olvastad a normális írásokat is, amelyek erről szóltak.

Ha egy MAJDNEM fénysebességgel haladó ágyúgolyón ülsz, és arról kilősz egy nagyon gyors puskagolyót, az bizony meg tudja ölni az előtted egy hasonló ágyúgolyón utazó társadat.

Úgy, hogy közben aki ott áll, látni fogja, ahogy (hozzátok képest) csigalassúsággal vánszorog a golyó.

2019. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy az információ terjedési sebességét nem számoltam bele, ami szintén maximum fénysebesség, viszont a kérdés a videó alapján jogos(feltéve, hogy igazat mondanak benne).


Egyébként a tőzsdén elég 5 percet látni a jövőből, az meg szerintem elérhető, ha az űrhajót a fénysebesség 50% -ár gyorsítjuk.

2019. szept. 24. 17:14
 25/32 anonim ***** válasza:

A jövőt semmiképpen nem láthatod így.

Ha valami gyorsan megy hozzád képest, akkor az ő ideje lelassul a számodra: tehát azt látod, hogy az űrhajóban minden nagyon lassan történik.

Ő ugyanezt látja rólad.

De egyikőtök sem látja a másik jövőjét.

2019. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

[link]


A diagrammon az látszik, hogy ha közeledünk egymáshoz, egymás jövőjét látjuk.

2019. szept. 24. 18:25
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem igaz.

A diagramot rosszul nézed. Feltételezed, hogy van egy abszolút idő, és ahhoz próbálsz viszonyítani.

Viszont ez nem igaz, mindenkinek saját ideje van.


Amúgy, ha ez igaz lenne, akkor mi is látnánk a gyorsan közeledő objektum jövőjét, és ilyet még sose láttunk.

2019. szept. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
De ahhoz képest amit én egy pillanatban látok róla, abban a pillanatban ő a hozzám képest jövőbeli állapotomat látja - a diagram alapján.
2019. szept. 24. 18:41
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy.

Az ő kezében is egy hasonló diagram van, mint a tiédben. Szimmetrikus a helyzet, egy pontot kivéve, szóval pont ugyanazt látjátok a másikról.

Az ilyen diagramokat nem úgy kell nézni, mint egy hagyományost. Itt nem számítanak a merőlegesek, egész másképp kell olvasni. Dávid Gyula magyarázta ezt jól el az egyik videójában.

2019. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"a tőzsdén elég 5 percet látni a jövőből"

Nem ide tartozik, de azt a képet, amit TE látsz a tőzsdéről, azt 5-10 percet késleltetik. Pont azért, hogy ne ugráljon nagyon.

2019. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!