Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az NLP a múlt emlékeire meg...

Az NLP a múlt emlékeire meg az érzelmekre épít?

Figyelt kérdés
Olvastam könyvekből meg oldalról, hogy gyakorlatnál fel kell idézni emlékeket meg hogy milyen érzés társul hozzájuk. Én nlp tanfolyamra szeretnék menni, viszont nekem nincsennek nagyon ilyen emlék képeim a múltról vagyis ha van nem emlékszem rájuk, nagyon rossz az ilyen távú memóriám, s ugyanígy érzéseim sincsenek. Ez baj lehet? Hogy tudnám előidézni a múltat meg az érzéseket?
2019. okt. 4. 19:20
 1/1 Gyakori Válaszoló ***** válasza:

Egyáltalán nem baj. Kezd egyszerű emlékek felidézésével. Szerintem az ételek, étkezések könnyen felidézhetőek. Mondjuk mikor ettél utoljára fagyit, mennyire ízlett. Utána kicsit nyisd ki a témát. Kivel voltál akkor. Fogalmazd meg, mit érzel most, hogy eszedbe jutott az illető. Milyen vele találkozni. Miről beszélgettél valakivel utoljára egy jót.


Vagy elindulhatsz egy gyerekkori fotóval. Beszélgess valakivel, aki tudja a fotó sztoriját. Hamar elő fognak jönni azok az emlékek. Gyerekkori játék, egy kedves tárgy ugyan ilyen jó kapocs lehet. Közben próbáld megfogalmazni mit érzel. Ha nem akarod mással megosztani, csak írd le. Meglátod menni fog.

2020. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!