Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Olyan hihetetlen, hogy végtele...

Olyan hihetetlen, hogy végtelen a világűr. Te mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Szerinted hol lehet a vége?

Mennyit kéne utazni hogy a végére érjünk?

Lehet hogy körbe-körbe mennénk mintha meg akarnánk keresni a Föld végét?

:) Te mit gondolsz?


2010. júl. 17. 04:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nee... pont tegnap válaszoltam egy ilyen kérdésre. Nem tudom, és nagyon zavar! Nem tudok válaszolni rá, pusztán kérdésekkel ha nem baj.

Egyszer vége van biztos, de mi van a vége után? Mi az hogy végtelen, hogy lehet ez? Mi volt az ősrobbanás előtt? Ez az egy univerzum létezik csak? Mi váltotta ki az ősrobbanást? Mi volt az ősrobbanás előtt, valami csak kellet, hogy legyen nem? Az univerzum tágulása folyamatos, de hova tágul, mi az a közeg amiben van? Mi van az univerzumunk közepén? Mi van a végén, fal vagy visszakerülünk a másik végébe?

2010. júl. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

A világűrben lévő vákuum tulajdonképpen maga az energia. Az anyag az energia ritkulása.

Valószínű, hogy az anyag akkor alakul ki, amikor az energiából egy területen túl sok van. tehát nyilvánvaló, hogy a mi táguló univerzumunk (amiről eddig at hittük, hogy csak egy van belőle), csak egy a végtelen számú másik világ közül.

2010. júl. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nekem van egy elképzelésem... mondjuk azt, A-pontnál kezdődik, és Z-pontban végződik az űr, ami egy negatív labdához hasonlít, tehát egy gömb geometriai belseje. Nos, akkor tehát A-tól Z-ig terjed. Az én elméletem szerint, ha A-pontból Z-pontba utazunk, na, akkor az egész világűrön átértünk. De hogy egy másik válaszoló kérdésére adjak megfejtést ("...de mi van a vége után?"): Ha elérjük a Z pontot, és átlépjük, akkor ismét az A ponthoz jutunk. Így lényegében mégis korlátolt, azaz végtelen, de van vége.

Egyes elméletek szerint még azért is lehet végtelennek felfogni, mert állandóan tágul, ezért lényegében nincs olyan, hogy "X" pontban vége van, innen már nem tágul tovább, de mégis van olyan korlátolt terület, aminél nagyobb nem lesz, ezért van vége (korlátolt), de mégsem rendelkezik "X" ponttal.

Nem tudom, melyik elmélet felel jobban meg a valóságnak, én minden esetre kitartok az igazam mellett, és te eldöntöd, hogy neked melyik elképzelés reális.

Szép napot!

14/F

2010. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

14/F


fiatal korod ellenére meglepően okosan gondolkodsz.

Én ugyan hallgatok elméleti fizikát a témában,de elég magas a téma.

Amit megértettem az előadó fizikustól, hogy a világegyetem felthően olyan mint régen volt a macisajt.

A dobozán volt egy kép amin egy maci tartott egy dobozt, amin volt egy kép amin egy maci tartott egy dobozt, amin volt egy kép amin egy maci tartott egy dobozt...stbstb. Az érdekesség az hogyha elindulunk ezen a spirálon, eljutunk arra a pontra ahol az anyagi kiterjedés megszűnik, és egyedül az információ marad. Abban a pillanatban a legksebb maci egyenlő lesz a legnagyobbal, és visszajutunk az elejéhez. Ezért lehetséges hogy nincs vége.


Namaste

2010. júl. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De vajon mi van az univerzumok között? :D Az űrök közti űrökben mi található? Ott is csak energia? Meg vannak egyáltalán még más univerzumok?
2010. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Namaste, köszönöm, igen, eléggé fiatalon kezdtem :) És a te feltételezésed is egy remek feltételezés :) Én is ilyeneket hallottam, csak én a mikrokozmoszokról, hogy mindenben, amiben energia van, létrejön egy másik univerzum, a "Nagy Bumm" elmélet alapján. Ezekben a mikrokozmoszokban ugyanilyen felépítésű világmindenség jön létre, kezdve a nulláról, és mivel viszonyítva nem látják, hogy milyen parányiak is az ottani élőlények, ezért magukat tartják normál méretűnek. Bennük is létrejön ugyanez a mikrokozmosz [leírhatatlanul sok, én úgy 1-2 googol mennyiségre saccolom (1 googol= 1^100, ha minden számát le akarnánk írni, akkor az univerzumban lévő molekulákra sem férne ki), ugyanis rengeteg energia mozog az univerzumban], és azokban is, újabb és újabb világokat alkotva. Mi is egy ilyen mikrokozmoszban élünk, és a végtelenségig vannak hozzánk képest több milliószor nagyobb univerzumok, és több milliószor kisebb univerzumok egyaránt. Nincs vége, nincs eleje, nincs közepe, és ha egy energiaforrás elmúlik (azaz átalakul), akkor a benne felépített mikrokozmosz megszűnik létezni, és az új energia (amivé a régi energia átalakult) létrehoz egy újabb mikrokozmoszt.
2010. júl. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a világűr végtelen...hanem az Elme.


Namaste tól vágnék be egy sort.

"Az érdekesség az hogyha elindulunk ezen a spirálon, eljutunk arra a pontra ahol az anyagi kiterjedés megszűnik, és egyedül az információ marad."

Igazából csak információ van, és az jelenik meg anyagként, amit pedig te írsz a mondatodban, az amikor egy ember megvilágosulttá válik, tehát magában érzi a mindenséget(Buddha). az információt az Elme hozza létre, az egyetlen dolog, ami igazából létezik, tehát minden ő maga. Minden, ami az univerzumunkban található, ennek az Elmének a manifesztációja. A világegyetem mentális szerkezetű. Gondolat építi fel, s az ami e gondolatot adja, az képes a végtelenséget is felölelni magában.

14/F is nagyon jól látja a helyzetet, tényleg ciklikusságról van szó. A "kör" a legjobb szimbolizáló eszköz erre a célra(Swastika-kerék), mivel bármely pontot jelöljük ki, nem mondhatjuk, hogy az az eleje...vagy vége...mert folyamatosan megy.

Én úgy gondolom, kell lenni valaminek, ami megtartja az "anyagot" mint olyat, kell lennie valaminek, ami minden relativitás alapjául szolgál, ami változatlan a változó mögött, mint a vetítővászon a filmkockák mögött. Ez az Elme. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De tegyük fel, van több univerzum: akkor a miénk mellett van mégegy, amellett mégegy ...stb. Akkor azokban ugyan ez van? Föld - emberek - nap - hold ... stb?
2010. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberi elme határain túlmutat a világ teljes megértése és felfogása. Próbálkozni szabad, de nem fog sikerülni.

Legyen elég a minket érintő dolgok tanulmányozása.

2010. júl. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
10:43 hozzászólása nagyon elgondolkodtatott... eddig ez az egyetlen magyarázat, amivel kapcsolatban nem volt teljes a szkeptikusságom :) Ezt a Világűr - dolgot annyira képlékenynek és egyéni gondolatoktól függőnek találom, hogy nem látom értelmét bármilyen határozott elképzelés mellett állást foglalni.
2010. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!