Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek létezik több,...

Szerintetek létezik több, akár végtelen számú dimenzió vagy csak ez az egy?

Figyelt kérdés

Amiről mi is tudunk:

Egy dimenzió amiben most is élünk, 3 irányú tengellyel.


Lehetséges más alternatív dimenzió is, pl az elhunyt szeretteinké? Vagy a pokol, menny? Egyéb alternatívák?


2011. aug. 23. 09:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem létezik. Nehéz elképzelni milyen is az, nagyon be vagyunk itt szűkülve, szóval végtelenről beszélni lehetetlen, mivel elképzelhetetlen számunkra. Ha mi kétdimenziósak lennénk, nem tudná az agyunk felfogni a harmadikat, nem is látnánk, akkor sem ha itt van körülöttünk.
2011. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:

Szia!

Amatőr csillagász vagyok, a véleményem: nem nem létezik mi dimenziónkat ne 3 tengelyre képzeld rá hanem egy hálóra és minden ami él tömege van akár egy (aki hisz benne szellemnek is) van egy homoritása a térre. Ebben a érben létezik és él minden a távoli galaxisok stb. Bár másik univerzumba ami nagyon távol vna tőlünk hiszek és abban is vanna galaxisok bolygók stb.

2011. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
második vagyok, az első komentjével nem értek egyet mert mit nevezünk szűknek? a mi villág egyetemünk kb 30+198 0 fényév tehát 30+198 0 j 150millio km nos ez mióta szűk? :D
2011. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A kvantumfizika foglalkozik ezzel a témával szóval elméletek vannak már erről de biztos tények nincsenek.

Én semmiképp sem tartom lehetetlennek miért lenne az?Senki nem ismeri a mindenséget legalábbis ember nem.

A tudomány már elég jól előrehaladt sokmindennel de rengeteg dolog van amit még csak fejtegetnek.

A halottak az asztrális síkon tartózkodnak addig amíg meg nem történik az újjászületés ezoterikus tanok szerint.De ez még a mi szféránkhoz tartozó terület nem egy másik dimenzió.Csak ugyan nem sokat tudunk róla legfeljebb álomunkban vagy meditáció stb alatt.

2011. aug. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
El tudok képzelni többet. Attól még, hogy nem ismerjük, simán létezhetnek. Gondoljunk csak bele, régen nem tudták elképzelni, hogy a Föld nem lapos, aztán most már tudjuk, hogy mégis. Könnyen lehet, hogy a dimenziókkal is ez van, és pár évszázad múlva mosolyogni fognak rajtunk még a gyerekek is, hogy "jaj, ezek a tudatlanok, tényleg azt hitték, hogy csak három dimenzió van?"
2011. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10:09 félre értettél. Úgy értem a mi tudásunk szűk, ezért hoztam fel példának a két dimenziót. Képzeld el, ha létezne egy két dimenziós világ ami mondjuk itt lebeg a fejünk felett. Fel emelem a kezem és amikor az újaim átszelik a két dimenziós világot, az abban élő lapos kis lények az újaimból csak 5 kört érzékelnének. Tehát ők a két dimenziós térbe tudnak csak gondolkodni, nem látnák az ujjaimat felfelé nyúlni, csak a köröket, pedig ott van. Tehát létezhet több, csak nem látjuk, nem érzékeljük.
2011. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én azt nemértem miért nevezik 3 dimenziónak azt, ahol van ugye magasság, szélesség és mélység. Az nem három irány? Ez inkább a tér kérdése, mint a dimenzióé, nem? Tehát hogy milyen kiterjedésű a tér. Hogy létezhetnek benne szilárd objektumok is vagy csak energia. Az, hogy milyen síkokon helyezkedhetnek el, részletkérdés szerintem. Lehet, hogy egy új szemszögből értelmezem a dolgokat.
2011. aug. 23. 10:33
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen.
2011. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
a magasság és a mélység az egy kérdező :D
2011. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Szélesség = X, Magasság = Y, Mélység = Z
2011. aug. 23. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!