Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye Grüll...

Kinek mi a véleménye Grüll Antal Atlan-Az emberiség eredete című könyvéről?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdem, akik nem utasítják el az egészet egy az egyben, és ha lehet, arra is kíváncsi vagyok, hogy kinek mi az, amit nem tart igaznak belőle, és miért nem. Olyanok is írhatnak, akik az egészet igaznak tartják.
2019. okt. 30. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen olvastam,elég tömény információk tekintetében,olyan mint egy hidegzuhany ha elég nyitott vagy rá..Ha jól emléxem ez az egyetlen könyve és valamilyen látomás,előző életek felszakadásának hatására írta,beleértve a földi lét előtti emlékeket is..Talán a belső földdel voltak problémáim már az elején,hogy a bolygó szinte teljesen üreges és saját nappal rendelkezik,azóta kiderült,hogy ebben a formában ez tényleg hülyeség....vannak lent hatalmas barlangrendszerek ahol párezer fős kisebb városok léteznek folyókkal és dús növényzettel ez viszont több helyről olvastam és hihetőbb..

A másik Jézus feltámadása utáni vándorlása és további vérvonalak volt számomra érthetetlen,a többi abszolút hihető..

2019. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DrStrangelove válasza:
100%

Szia!

Érdekes, h most azaz tegnap tetted fel ezt a kérdést mert én is pár napja olvasom a könyvet, még nem végeztem vele illetve pár helyen átugrottam részeket, mejd még azt is kipótolom.

Nekem néha az volt az érzésem hogy az interneten fellelhető elméleteket szedte össze és abból írta. Sok mindent elfogadok belőle, illetve már számomra elfogadott tény volt, szóval nekem annyira nem hideg zuhany.

Az előszó nekem kicsit gyanús volt olyan szempontból, hogy egy 5 éves gyerek ennyire önállóan mászkál ill. ismeri a környéket, bár lehet h tévedek.

Jézus vérvonalával kapcsolatban viszont csatlakozom az előttem szólóhoz. Kb. egy oldalon belül két teljesen különböző, egymásnak ellent mondó történetet ír le Jézus származásáról ami így értelmetlen. Ezt nem értem hogy gondolta.

..még nem olvastam végig

2019. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez a véleményem, hogy több helyről szedte össze ezeket a dolgokat, de kétségtelen, hogy szépen összeszedte. És bár misztikusan és szépen hangzik az elején, hogy egy kristályból származik ez az egész tudás, de az egyezés az elég egyértelmű. Ettől függetlenül, a nagy része igaz szerintem is. Stewart Swerdlowtól és Alex Colliertől vette a nagy részét véleményem szerint.


Viszont vannak ellentmondások benne más hasonló témájú írásokhoz képest. Nekem a Vénusz eredete például elég furcsa, ilyet máshol még nem olvastam, hogy ezt is a hüllők hozták a Naprendszerbe. Leszámítva persze a fentebb említett Swerdlowot, akitől ez az információ nagy valószínűséggel származik.

Aztán, az anunnakik meg Marduk és Nibiru téma egyébként is nagyon zavaros, akárhol böngészi az ember, rengeteg dolgot lehet találni ezzel kapcsolatban. Még talán itt a könyvön belül is van ellentmondás.

Minden jel arra utal, hogy a hüllők valamilyen formában még most is uralják a Földet. Ez nagyon szomorú dolog. De az az érthetetlen a számomra, hogy vajon miért nem paterolják már végre ki őket innen? Ki tudja már, hogy milyen régóta itt vannak. A szürkéket állítólag már eltávolították.

Annyira nehéz ezt tudomásul venni, hogy mindenhol ott vannak a hüllők, mindenhová beépültek a történelem folyamán. Ezek a horrorisztikus szertartások és áldozatok meg külön bicskanyitogatóak és elszomorítóak, és hogy állítólag az istenek egy része is hüllő, meg még az imádkozás is őket szolgálja, ha ez tényleg így van. Az kétségtelen, hogy nemcsak a mitológiákban vannak ott, hanem régészeti tárgyak tömkelege is róluk tanúskodik.


Szerintem a vallások eredetileg jó célt szolgáltak, a hüllők meg általuk a háttérhatalom később sajátította ki őket. Legalábbis remélem, hogy így van. Bizonyára vannak jó hüllők is.

Tehát feltűnt az, hogy Antal felsőbbrendűnek tekinti őket, illetve Swerdlow. Akármennyire is uralkodnak, a felsőbbrendűség szerintem nem feltétlenül a más fajok feletti uralkodásban és a rajtuk való élősködésben kéne, hogy megmutatkozzon. Meg nem is abban, hogy ki érkezett előbb a Naprendszerbe. Ha egyáltalán felsőbbrendű egy faj, mert ezt csak ők gondolják így. Ráadásul a mi genetikánkban ők csak kis részben vannak benne.


A belső Föld az szerintem sem igaz ebben a formában, legbelül szerintem csak magasabb dimenziókban van élet. De a kéregben fizikailag is van sok minden valószínűleg.


Jézus élete meg külön megérne egy kérdést. Máshol is lehet olvasni még hallani ilyen dolgokat, szerintem ez így ellentmond a feltámadás legendájának, bár hihetőbb földi logikával. De így meg értelmetlen a vallás fő mondanivalója, hogyha nem halt meg a kereszten. Szerintem az igaz, hogy járt nagyon sok helyen, meg ugye eleve gyanús, hogy a Bibliából kimaradt 18 év. A fogantatásáról és arról, hogy volt e felesége és gyereke, arról nincsen egyértelmű álláspontom. Meg arról sem, hogy volt-e kapcsolata földönkívüliekkel. Nem tudom, hogy honnan származnak ezek az elméletek, meg az, hogy öregen halt meg Indiában. Szerintem az is lehetséges, hogy valakivel összetévesztik, mert a sír az kétségtelenül ott van Indiában. Talán mások is járhattak a távol-keleten akkoriban abból a térségből, akik tényleg ott haltak meg. És lehet, hogy volt más ilyen nevű szent ember is, akinek viszont született gyereke. Valami azt súgja nekem, hogy összetévesztik másokkal, ha már ilyen mértékben elterjedtek ezek az elméletek. De az kétségtelen, hogy a tanításait teljesen eltorzították. Jó lenne megtudni az igazságot vele kapcsolatban is.


Mindent egybevetve, ez egy nagyon jó írás és ahogy írtam, a nagy része igaz lehet. De ezt akkor Swerdlowra és Collierre is lehet vonatkoztatni, mert elég egyértelmű, hogy tőlük származik a nagy része.

2019. okt. 31. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azóta megtudtál újabb információkat a témával kapcsolatban?

Csak mert nagyon felkeltette az érdeklődésemet a kérdésed. Gondoltam biztosan tovább kutakodtál....

Változott valamit az akkori álláspontod?

2023. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!