Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy álmomban a...

Mit jelent, hogy álmomban a helyszínek (néha emberek) soha nem hasonlítanak a valódira?

Figyelt kérdés
De tudom, hogy azon a helyen vagyok. Pl ha azt álmodom, hogy mamáméknál vagyok, akkor a hely kinézete nem arra hasonlít, mint amilyen mamáéknál, meg semmi másra sem hasonlít. És néha emberekkel is előfordul, hogy tudom, hogy ez az ember az álmomban XY, de egyáltalán nem hasonlít a valóságbéli önmagára. (De az álmomban ez nem tűnik fel nekem, nem furcsállom, hogy ezeknek a dolgoknak nem így kellene kinéznie, csak ébren jövök rá utólag)
2010. júl. 21. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél így van. Talán az ember még mindig ideákban gondolkodik tudat alatt. Nem fontos a személyek, dolgok külseje, hanem az a lényeges, hogy számodra mit közvetítenek. Én például ezért szeretek szimbólumokban gondolkodni sokszor, jóval tisztább megértést tesz lehetővé, ha elhagyjuk a külsőségeket.
2010. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez tényleg másokkal is így van? Nem is tudtam!
2010. júl. 21. 13:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy szimbólumokban gondolkodni? Mondanál erre egy példát?
2010. júl. 21. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Például a dolgok mitológiai aspektusa. Ha megfigyeled, az összes nép mitológiája hajaz egymásra, még azoké is, akiknek nem lehetett kapcsolatuk egymással. Mind arra irányult, hogy megpróbálják leírni a leírhatatlant. Ha az ember ezekben felfedezi a párhuzamokat (pl. Lucifer-Pán-Faun-Loki-Grimalkin stb), akkor képes lesz elvonatkoztatni a máztól és felismerni azokat az erőket amik mögöttük mozognak. Valahogy ugyanezt tapasztalom az álmokkal is, azok is a tiszta ideákra épülnek. Mivel a legtöbb ember (ahogy én is) még nincs azon a szinten, hogy teljesen elvonatkoztasson a képektől, a tudat megtestesíti az érzést amit az adott személy vagy tárgy jelent, viszont nem feltétlenül ugyanabban a formában, mint ahogy valójában kinéz. Ez véleményem szerint már egy előrelépés.
2010. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2010. júl. 21. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!